Ir svarīgi pajautāt visu

Līdz pašvaldību vēlēšanām palikušas trīs nedēļas. Lai arī politologi saka, ka priekšvēlēšanu telpā valda citkārt neraksturīgs klusums, vēlētāji malā stāvēt nevar.

Līdz pašvaldību vēlēšanām palikušas trīs nedēļas. Lai arī politologi saka, ka priekšvēlēšanu telpā valda citkārt neraksturīgs klusums, vēlētāji malā stāvēt nevar.

No šodienas mūsu redakcija sāk plānotās tikšanās ar partiju pārstāvjiem, lai dotu iespēju iedzīvotājiem uzdot deputātu kandidātiem jautājumus. Un tā ir iespēja katram būt aktīvam un nestāvēt malā – prasīt atbildību par padarīto, rūpīgi pētīt solījumus, atcerēties labos darbus – jo gan jau ka pēdējos četros gados ne mazums tādu izdarīts, un nosaukt to, kas nav izdarīts. Nav tiesa, ka tautai īsa atmiņa un ka tā par velti saņemtās priekšvēlēšanu dāvaniņas atceras labāk nekā solīto, bet nepildīto. Tauta labi atceras savus varoņus – tiešā un pārnestā nozīmē. Tieši tāpēc modrību zaudēt nevar un ir svarīgi ieklausīties deputātu kandidātu teiktajā un padomāt, vai pašvaldība maz visus solījumus var pildīt, jo daudzi mums tik sāpīgi jautājumi ir Saimes, ne vietējās pašvaldības pārziņā. Kādus projektus pašvaldība īstenos un kā tie ietekmēs komunālo maksājumu tarifus un iedzīvotāju nākotni, kas notiks mūsu dzīvesvietā pēc gada vai diviem, vai krīzes brīdī sociālais dienests varēs būt mans un manas ģimenes atbalsts – lūk, tas jāvaicā deputātu kandidātiem. Jo kāds no viņiem noteikti par šo visu balsos… Turklāt jālūko, lai kandidāti runātu par reāliem un izdarāmiem priekšlikumiem, nemēģinot aizmālēt acis un ausis ar jābūtības solījumiem.
Pats galvenais šais trīs nedēļās – nestāvēt malā un neteikt, ka no manis nekas nav atkarīgs, uz mani vēlēšanas un diskusijas neattiecas un kandidātu vidū nav neviena jēdzīga cilvēka… Nav tiesa. No 70 cilvēkiem Engures novadā, 139 Tukuma novadā, 77 Jaunpils novadā un 100 Kandavas novadā katrā šai vietā deklarētie iedzīvotāji var izvēlēties tos, kas, viņuprāt, ir spējīgi domāt par novadu un katru pagastu (pilsētu) arī krīzes laikā. Jā, tieši tas jāņem vērā, jo saldi solījumi, lai arī ausīm tīkami, grūti pildījās pat treknajos gados, nemaz nerunājot par šodienu…

Komentāri

  1. Solīt jau ir viegli, bet jāskatās kas jau ir padarīts un ko vispār varēs izdarīt, jo nav jau tikai no’pašvaldības atkarīgi daudzi lēmumi. Valsts jau tomēr ir galvenā.Pie tam tie kas vienmēr ir nepmierināti un klaigā par par nepareizu lēmumu pieņemšanu, varētu jau paši iet un piedalīties, kandidēt un tad paskatīties kā tas izskatās no iekšpuses.
    Ieteicams jau būtu, ka no katra bijušā pagasta novadā ieetu tādi cilvēki, kuri ir spējīgi uzņemties atbildību un pēc iespējas lielākā komandā, jo tas jau ir pierādījies, ka viens nav cīnītājs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.