Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Gaidot Jāņu lietu

Vineta Rozenberga
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 22. jūnijs 15:25

Kā mākoņi ir iemācījušies savaldīties! Sinoptiķi lietu solīt sola, bet nedeva.  Padebesis tik velkas un velkas, bet atrisinājumā – trīs vientuļas piles (vakar ap pusdienas laiku). Varbūt kāds virs mūsu galvām tur milzīgu lietussargu? Lai klīdinātu apokaliptiskas noskaņas, jāmierina sevi ar domu, ka tā mēdz gadīties visos laikos. Kādā dāņu pasakā, ko atceros kopš bērnības, teikts, ka laiku nosakot trollis. Arī tajā tālajā zemē un senajā laikā iestājies tāds sausums, ka labības paskats liecinājis – tā grib līst atpakaļ zemē. Bet trollis laikrādis tik piesaucis sīku, smalku lietutiņu. Kāds vīrs, kas to dzirdējis, dikti pārskaities un trollim iezvēlis. Trollis aiz pārbīļa, ka viņam – ne saukts, ne aicināts – iespēris pērkons, iesaucies: “Lai gāž straumēm!” Mūsu pusē derētu sauciens: “Lai gāž kā pa Jāņiem!” Dāņu senčiem labi – tie zina laikapstākļu vaininieku un dusmas var izgāzt pār viņu. Bet mums no mākoņiem jāmācās pacietība un savaldība vai arī jāmeklē lietussarga turētājs.

Jāņi ir īstais laiks, kad noskaidrot savu īsto vecumu. Ja, neviena nespiests, gribat lēkt pāri ugunskuram, skaidrs, ka esat zaļoksnis pašos vislabākajos gados, kurus nav skāris radikulīts. Ja no pases vai eID kartes uz jums glūn padzīvojuša cilvēka vieplis, bet kaut kas jūs velk papardēs – neticiet dokumentam! Iespējams, ka vecāki neatceras precīzu jūsu dzimšanas laiku, varbūt Dzimtsarakstu nodaļas darbinieks bija pakurls un pierakstīja neīsto ciparu – kas to lai zina! Galvenais ir jūsu iekšējais pulkstenis, kas tikšķ mundri un neapturami. Ja ērcīgi izturaties pret pļavā iešanu un Jāņuzāļu lasīšanu, atrunājoties, ka zālē rāpo ērces un rasā kājas mirkst, tad atcerieties – pie jūsu durvīm klauvē vai nu vecums, vai kultūras globalizācija. Abi labi – bāz tik maisā! Nākamais testa jautājums saistīts ar pīrāgu cepšanu. Ja cepsiet paši, tad – no manas mutes Dieva ausī – iegūsiet simt punktu par labu enerģijai un jaunībai. Ja pīrāgus nopirksiet «Mego» vai citās kairinoši smaržīgās iestādēs, nopelnīsiet 99 punktus par labo gribu uzturēt pīrāgu ēšanas tradīciju. Ja ieturat diētu un no miltu izstrādājumiem turaties pa gabalu, saņemsiet uzslavu par varonīgu sevis iegrožošanu (punktus nepiešķiru aiz skaudības).

Bet esiet saprātīgi! Ar varu jau nevajag apliecināt savu mundrumu. Ieklausieties radio spoku stāstos, ko sagatavojusi Ceļu satiksmes drošības direkcija! Ja iedomājos, kā dīķī dzied Jautrītes spoks, tad gribas ieritināties gultā un nekustēt ne no vietas, apēst gādīgu roku ceptu pīrādziņu, piekožot klāt konveijerā ražotu sieru, un skatīties, cik jautri televīzijā lec Blaumaņa trijotne, cik cerīgi skrien Ēriks, vicinot palagu, un kā Ērmanītis viens pats cīnās ar iebrucējiem.

Lai katram savi Jāņi un visi – labi!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Eva teica:

    100 punkti autorei par labās enerģijas uzturēšanu

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool