Citius, altius, fortius

Jeb – ātrāk, augstāk, stiprāk – tā varētu raksturot kārtējos priekšvēlēšanu trakuma solījumus un deputātu kandidātu dīvainās izdarības.

Jeb – ātrāk, augstāk, stiprāk – tā varētu raksturot kārtējos priekšvēlēšanu trakuma solījumus un deputātu kandidātu dīvainās izdarības.

Mūsu vietēji – tie, kas pretendē strādāt bijušā Tukuma rajona novadu domēs, uz kopējā fona jau, protams, izskatās tādi diezgan pieticīgi un, augstākais, ko atļaujas solīt, kaut ko mazliet samazināt, kaut ko drusciņ uzlabot… Bet, pavei, pilsētās, kur griežas lielākas naudas, deputātu kandidāti brauc debesīs un uzmundrinošus dzērienus bez maksas dala vai ik mīļu dienu! Sola i visu savējiem, i visu visiem. (Lai gan – ir jau ir pa kādai stila pērlei arī vietējās politiskās virtuves dalībnieku ieroču sarakstā, kuras, ak vai cik žēl!, tomēr neminēšu, nāksies avīzes slejās meklēt pašiem, jo citādi vēl dabūšu taisnoties par "lobēšanu", "reklamēšanu" un nepelnītas "labvēlības izrādīšanu" kādam konkrētam vēlēšanu sarakstam….)
Jāatzīst, iespējams, ka daudzus šī politiķu runāšanās neietekmē, jo vēlēšanu urnā parasti ieslidina lapu, vadoties pēc sev vien zināmiem un ar katrām vēlēšanām – atšķirīgiem kritērijiem. Taču apmeklēt priekšvēlēšanu diskusijas, ja, protams, saņemas, ir kaut vai tikai tādēļ vērts, lai redzētu, kurš ir, kā izteicies savukārt cits Lielais politiķis, "lielākais kretīns". Diskusiju karstumā, ja cilvēks nav rūdīts populists, trenēts orators vai profesionāls aktieris, lec ārā visi tie ragi un nagi, kurus it kā deputātu kandidātiem vismaz pirms vēlēšanām gribētos tā kā noslēpt. Nicīgumu, trakumu, klaju aprobežotību vai vīzdegunību noslēpt ir ļoti grūti!
Un kas tad biedē? Biedē, ka Latvijā cilvēki (Tukumā nē, jo te politiskās kaislības tiešām ir ļoti mērenas, pārāk jau draudzīgi tie saraksti… Vismaz tā šķiet asinskārajiem žurnālistiem) ir tiktāl notrulinājušies, ka gatavi balsot arī par tiem "lielākajiem kretīniem"! Un pat ne tādēļ, ka grib nopirkties ar dažādiem solījumiem, bet gan tādēļ, ka… sadzīvisku problēmu nogurdināti, ir vienkārši totāli neieinteresēti… Un tad nu ir tā, kā ir: ātrāk, augstāk, tālāk un – dižķibeles bedrē iekšā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.