Attēlam ir ilustratīva nozīme

Bezkauņas un shēmotāji

Šāds secinājums rodas brīdī, kad esam jau nodošanai sagatavojuši jauno avīzi un saņēmuši (vai lielākoties – nesaņēmuši) Tukuma novada pašvaldības atbildīgo amatpersonu atbildes uz mūsu un, kā izrādās, arī iedzīvotājuprāt būtiskiem jautājumiem.

Atzīšos, sabiedrisko attiecību speciālista Tomela atbildi par krīzes laika ēdināšanas pabalstiem, kurus, kā izrādās, nezināms daudzums novada skolēnu vecāku tomēr nesaņēma, pirmajā brīdī uztvēru personiski… Arī es biju no tām, Tomela vārdiem runājot, ”bezatbildīgajām”, ka saziņu ar skolu sociālajos tīklos joprojām neuztver pārāk nopietni (domāju, ka tā ir mana iespēja, nevis obligāts pienākums) un arī es tāpat kā četru bērnu mamma neveiksminiece (jo nesaņēma viņas bērniem neklātienē piešķirtos 60 eiro) uzskatīju, ka pašvaldībai ir labi zināms gan tas, ka esmu šī novada nodokļu maksātāja, gan tas, ka man ir nepilngadīgs bērns… Tāpēc gluži vai kā augstprātīgu ņirgāšanos uztvēru arī sabiedrisko attiecību speciālista piebildi, ka ”pašvaldība no savas puses ārkārtējā situācijā izdarīja visu maksimālo”. Un vai tad, viņaprāt, tā četru bērnu mamma, kas viena audzina un rūpējas par savu ģimeni, kas līdz spēka izsīkumiem strādā no agra rīta līdz vēlai naktij, lai pabarotu savus bērnus, nomaksātu rēķinus, lai savilktu galus kopā, ikdienu neizdara maksimālo un pat vairāk par to?! Vai tas nav vairāk nekā maksimāli, ja viņa vēl spēj ar saviem nodokļiem uzturēt arī tik nezinošos un vienlaikus vīzdegunīgos pašvaldības klerkus?!…

Un tieši tobrīd, kad, knapi valdot asaras, centos norīt aizvainojumu savā un citu daudzbērnu mammu vietā, pētot domes lēmumus, uzdūros 30. jūnija domes sēdes protokolam. Un, izrādās, ka deputāti mainījuši domes finansu pamatdokumentu – budžetu, lai cita starpā… izmaksātu 5600 eiro ”domes administrācijai eksperta juridiskajiem pakalpojumiem”, bet 8 692 eiro par ””Tukuma Laiks” sagatavošanu un mediju monitoringu”” izmaksāts pat divreiz! Tātad 17 384 eiro par pašslavināšanos! Un tas vēl papildus pie, cik mums zināms, vismaz vēl divu sabiedrisko attiecību speciālistu algošanas un vairāk nekā 13 000 eiro, kas «Tukuma Laika» izdošanai mēnesī jau bija paredzēti budžetā! Tiešām neatliekama kovidkrīzes vajadzība… Un jo īpaši ”iespaidīga” tā kļūst, kad atceramies, kā šobrīd tiek trenkātas sabiedriskās organizācijas, lai saņemtu atlaidi par dažu desmitu latu īres maksas atlaidi… Ja zinām, ka pat aktīvajai ratiņnieku organizācijai «Līdzvērtība» nu jau vairāk nekā gadu nevar atrast paliekošas telpas un kam jau kuro reizi jāpierāda, ka organizācija veic sabiedriski un sociāli nozīmīgu darbu. Jā, starp citu arī šai organizācijai budžeta grozījumos piešķirti līdzekļi telpu īrei līdz oktobrim… – 1500 eiro…

Bet uzmanību piesaistīja vēl kādu budžeta izmaiņu aile – Tukuma novada speciālai izglītības iestādei papildus piešķirti 15 783 euro 3,5 likmēm pedagogu algām un algas likmes paaugstināšanai direktora vietniekam un metodiķim. Tātad naudas skolai algām pietrūkst. Taču tādā gadījumā nekādi nav saprotams, kāpēc skolas direktorei steidzamā kārtā ”uz ļoti mazu slodzīti” jau 27. maijā – divas dienas līdz mācību gada beigām un vēl krīzes laikā – darbā par speciālo pedagoģi bija jāpieņem uzņēmuma «Jūrmalas siltums» vecāko darba aizsardzības speciāliste un projektu vadītāja Iveta Čivčiša? Neatliekama vajadzība vai tomēr nekaunīga shēma, lai šī, iespējams, ļoti labā speciāliste, bet pavisam noteikti, domes priekšsēža sievas Daigas cīņu biedrene, droši varētu startēt novada domes ”iekšējā” konkursā uz domes izpilddirektores vietu?

Komentāri

 1. Nule aizvadīts LĻKJS Tukuma rajona komite
  jas plēnums. Ta dalībnieki tika informēti par
  komjaunatnes statūtu un programmas projektiem,
  kurus aizvadītajā nedēļa Rīgā apspriedusi LĻKJS
  CX informatīvajā diena izveidotā darba grupa. Jā.
  teic, ka īpaši karsta diskusija Sājā jautājumā ari
  neraisījās.
  Tukumā notikusi pilnīgi visu komjaunatnes sek
  retāru maiņa. Plēnums atbrīvoja no pirmā sekre
  tāra pienākumiem Aldi Limanskl (sakarā ar pārie
  sanu citā darbā). Turpmāk mūsu rajona komjau
  natnes organizāciju vadīs Ivonna Plaude, kura
  līdz šim bija komjaunatnes rajona komitejas otra
  sekretāre. Savukārt viņas vietā levēlēts Ainārs
  Balaška, bet skolu sekretāre tagad ir Daiga Bfi
  Uņa.
  Plēnums apsprieda ari 26. augustā publicēto
  PSKP CX Paziņojumu. Tika pieņemta rezolūcija,
  kuru nosūtīs gan PSKP CX, gan VĻKJS CX (kas,
  šķiet, pie tukumnieku rezolūcijām pēdējā laikā Jau
  būs pieradusi), gan ari pārējo savienoto republiku
  komjaunatnes centrālkomitejām. Rezolūcijā uz
  svērts, ka PSKP CX Paziņojums neatspoguļo pa
  tiešo stāvokli Baltijā, kā ari protestēts pret cenša
  nos runāt ar Baltijas republiku valdībām diktāta
  formā. Rezolūcijā pieprasīts publicēt Paziņojuma
  autoru (vai autorus), kā ari informācijas avotus,
  komisiju slēdzienus, uz kuriem pamatojoties, tapis
  šis dokuments. Prasīts rast iespēju Centrālajā tele
  vīzijā uzstāties gan mūsu republikas vadītājiem,
  gan dažādu tautību iedzīvotājiem.

  1. Starp citu, kā jau to Atmodas laikā dzīojušie labi zina, šitā publikācija nozīmē to, ka Tukuma komjaunieši Plaudes vadībā bija superdrosminiki, jo pieprasīja PSRS vadībai atskaitīties par uzbrukumiem baltiešiem, pieprasīja atzīt okupācijas faktu. Starp citu, ja paskatās dokumentos un es pareizi atceros, tad komjaunieši to izdarīja pirmie, tikai pēc laika partijnieki sāka mest ādiņas uz otru pusi. Re kā, izrādās, ka Plaude bijusi baigā Atmodas aktīviste! Jaunums, bet nesaprotu, kāds tam sakars ar Čivčišu un Tomeli?Vai viņi bija pret to rezolūciju?

   1. Par laimi mūsu vidū vēl ir pietiekami daudz cilvēku, kuri atceras to laiku notikumus.
    Tajā laikā nākotne vēl bija miglā tīta un nevarēja zināt , uz kuru pusi nosvērsies varas svaru kauss.
    Apsveicami , ka Tukuma komjaunatnes vadībā bija patriotiski jaunieši, tikpat labi varēja virsroku gūt tādi kā Ksenofontovs un pārējie interfrontisti.
    Kā redzams, Tomeļa propagandas kantora Ivonnas Plaudes ”atmaskojums” ir smagi izgāzies.

 2. Vai tad par Rečas prasmēm shēmot bija .kadas šaubas?Un tagad par izpildirektoru ieliks cilvēku ar Jūrmalas pieredzi, drečas sakodienu un apetīti ,kas tas būs par tandēmu.Ļautiņi turaties.

 3. Visi zinām prokremliskās Saskaņas shēmošanu Rīgā. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka Saskaņas filiāles Sirdslatvijas dreča un čiuča rīkojas tieši tāpat kā Saskaņa.

  1. Reča nav saskaņā, viņa tagad atkal ir zemnieku savienībā. Tā kā vietējā organizācija viņu nepieņēma, abas ar čiučeni nodibinājušas pašas savu nodaļu. Būs smieklīgi, kā tad nu tagad startēs vēlēšanās, kurš būs ”mežā” -Tukuma vēlēšanu sarakstā galvenais? Eisaks no Tukuma, Reča no savas personiskās nodaļas vai Priede no Kandavas?

 4. Jo tālāk, jo trakāk un nav zināms kādas shēmas vēl būs. Tikai ir nepatīkami, ka tiek nopelts viss iepriekšējais, nekas nav bijis labs, pareizs, bet vai tagad nav vēl trakāk , nav pagājis pat gads, bet dažādas ne visai labas lietas atklājas. Var jau visus aprunāt, nomelnot , bet tad tagadējiem būtu jābūt tik godīgiem, ka nekas nebūtu negodīgs. Mani tomēr pārņem nepatīkamas sajūtas, ka darbā pieņem draugus, kad faktiski skolā brīvlaiks, tanī pat laikā vienu otru darbinieku atlaiž.” Godīgie” neko nezin nesaprot. Tukums jau slavens visā valstī ar savām” jaunradītajām” idejām.

 5. man domāt, šie ir tikai ziediņi, kurus nevar tā vienkārši noslēpt, pēc gada, ļoti ceru, mainīsies šo pašlabuma meklētāju iespējas, un tad tikai rodas viens jautājums, vai šie darboņi domā turpināt dzīvot Tukumā???

 6. Un kur jaunus darboņus dabūsiet!!!tas, ka blakus novadā klusē un liekas ka viss ir super sakārtots, tas nenozīmē ka tā ir. Vienīgi nav vairs neviena, kurš tās utis paceļ un tāpat vēl vecajās sliedēs daži brauc uz nebēdu.

 7. Šitām kundzītēm neko jaunu nevajag, pašas visgudrākās, pašas naudu māk tērēt. Viena jau bija ģimeni l[idz bankrotam novedusi (Reča). Tagad kopējai kasei pieķērusies

 8. Kas notiek? Vai tiešām nav mehānismu, kā tikt ar šiem shēmotājiem galā? Viņi vēl par Šulcu un Kamparu bļaustījās, tie nobāl reču nemainības un shēmošanas priekšā. Un tas viss vājprāts notiek mūsu pilsētā….

  1. Tik nekaunīgi ielikt Čivčišu gan nav atbalstāms. Tomels gan ir kārtīgs vecis. Bet Reči šauj pār strīpu, ceru par viņiem neviens nebalsos. Kauns man.

 9. Izskatās, ka Plaudei ir kaut kādas pretenzijas pret bērnu ar speciālo vajadzību aprūpi un terapiju?! Mums vajadzētu atgriezties pie laikiem, kad palīgskolas bērni ir trešā šķira?! Nu jau vairs speciālistus pieaicināt nevarēs?

 10. VISPĀR JAU RAKSTS BIJA PAR LĪDZEKĻU IZLIETOJUMU …. un šie knābātāji (domāju komentētāji), tuvākajās pašvaldību vēlēšanās sēdēs aizkrāsnē, jo nespēs pārspļaut pār lūpu, vai notrīcēs roka, kādu svītrojot!!!!!

  1. Ābols neatbalsta šādas shēmas. Vecā vara nebija laba noteikti. Bet Reči neko nav iemācījušies. Atkārto vecās varas kļūdas.

 11. Par vairākiem spriedelējumiem rakstā varētu diskutablēt, jo nepārbaudot faktus var rakstīt ko grib. Piemēram- par nevalstiskajām organuzācijām. Ir tikai dažas, kas kautko dara, pārejās stagnē vai vispār neko nedara, aizņem tik telpas un pašvaldībai jāapmaksā komunālie rēķini. Un vienā biedrībā bija pat tā, ka vadībā notika nesaskaņas un naudas līdzekļu izšķērdēšana un tas aizgāja līdz tiesai. Un , ja avīzē liek kāds kādu rakstu, tad pārbaudiet redakcijā patieso informāciju. Jo šad tad neatbilst patiesībai un tas aizvaino cilvēkus.

 12. Un cik miljonus ir noshēmojusi iepriekšējo domju vadība? Un cik neizdevīgus līgumus tā noslēgusi?
  Jaunā kampnika iela, afēra ar Čigānezeru un Sloceni, būvniecības un rekonstrukcijas pasākumi, neizdevīgā Zentenes muižas pārdošana, kādas būvfirmas glābšana, neveiksmiga biznesa projekta glābšana un pārpirkšana, zemesgabalu izpārdošana savējiem pa lēto, Piejūras mahinācijas un piesegšana., biblotēkas līgums……Un tādu piemēru ir krimināllietu ierosināšanu vērti. Nāks slavenais Mikšersons un ievedīs novadā kārtību. Ha ha hā

 13. Augustā noraidīja lētāko būvnieku un darbus iedeva Telmam, lai vecās varas kase papildinātos. Tā notiek lietas, kad kapitālsabiedrībās sēž savējie mafijas atzara izpildītāji. Jānomaina ir visi.

 14. Laikam tiešām tukša muldēšana. Ja ir kādi pierādījumi, tad griežaties tiesā, KNAB, ENAP, pie Pūces uz ministriju un shēmošana tiks pārtraukta un novada iedzīvotāju nauda neaizplūdīs kautkur. Ir jācīnās ar iedīgļiem un sekām, nevis gudri vāvuļot . Viens tāds gudrs vāvuļotājs pēdējā laikā ir uzradies, bet darītājs nav.

  1. Kā var cīnīties ja mafijas pārstāvji atrodas pilnīgi visās augstāk minētajās iestādēs?

   Fakts. Telms piedāvājums bija dārgāks. Telms palicis otrais pēc uzvarētāja.

 15. Tak jaunajai domei ir visas iespējas šos līgumus lauzt!Gan par Kampara mājas nomu,gan ar koģenerācijas staciju,gan “ielas uz nekurieni”otrās kārtas asfaltēšanu!

  1. Izpildvara pieņem lēmumus. Tur jaunā domes vadība maz ko var izdarīt kamēr nebūs atlaisti vecās varas paklausīgie cilvēki. Rabkeviča shēmo. Visi izpildvarā izpilda Rudovska pavēles. Saņem zvanus un klausa kā jādara.

   1. Rečene Jaunsātus izzaga un tagad Tukumu izzags.Viena ambīciju pilna vecene nekas nav svēts.Vīrs ar ierautu asti kājatarpē klausa viņas pavēles.Kā tāds mīkstpēdiņš vispār var atbildēt par pilsētas maku ja reiz maksātnespēja bijusi.

   2. Nu paklau, Tomeli, iemāci saviem darboņiem elementāru latviešu valodas gramatatiku. Nu ne jau kaut kādu kosmosu, bet palīgteikumus, tos vienkāršākos, tos, ko, ja pareizi atceros 5.vai 6. klasē māca, jau nu vajadzētu ”jaunās varas”trubadūriem apgūt!

    1. Nu re, man ar gadījās ātrrakstīšanas burtu āzīši; valodas labad – labojos: zinu, ka jāraksta gramatika un, ka arī pirms tās ”5. klases” jāliek komats… piedodiet!

     1. Guna Roze tak beidz piesieties pie gramatikas un pieturzīmēm.Domē nav tava īstā vieta un grāmatas arī tu sūdīgas raksti.Nezinu vispār kam tu deri.

 16. Par krīzes laika ēdināšanas pabalstiem. Ja redakcijā neko nezin kā tur īstenībā bija, tad nav ko intrigot. Manas abas meitas mācās 2.vidusskolā. Par cik mācības notika attālināti, mums nekāda informācija par ēdināšanas pabalstiem nenonāca. Un, kad baumu līmenī uzzināju, pazvanīju audzinātājai un viņa teica, ka datums, līdz kuram jāpiesakās ir jau garām. Tas nozīmē, ka skolas, bērnus laicīgi nav brīdinājušas, pieļauju, ka arī avīzē nebija informācijas. Tad kāpēc vainot Tomelu un domi?

  1. Tāpēc, ka tas ir domes pienākums izdarīt tā, lai pabalstu, ko pati piešķīrusi iedzīvotājiem, viņi arī saņemtu. Tas nav ne skolotāju, ne avīzes uzdevums. A Tomels kā reiz ir galvenais domes sabiedrības informētājs, tātad, ja kāds kaut ko nezina un nesaprot, Tomelam ir tas jāskaidro. Tas ir viņa darbs, par ko viņam maksā naudu un lielu naudu, daudz daudz lielāku nekā tāds jebkad dzīvē ir pelnījis. Un man aŗi ir dusmas, kā viņš par tiem bērniem atbildēja! Tādam noteikti bērnu nav! Simts punkti!

   1. Vai tad domes pārstāvji staigās pa ielām un klaigās par pabalstiem? Padomā ko raksti. Dome ziņo izglitības nodaļai un skolām. Un savukārt skolas un klašu audzinātājas informē vecākus, kas pienācīgi nebija izdarīts. Tātad, tas ir skolu un arī audzinātaju neizdarība. Jo mācības notika attālināti un bērni skolā nebija. Mums bija problēmas arī ar datoru. Klaigāja, ka tiem, kam nav datoru, piešķirs no skolām. Mums gandrīz mēnesi nebija dators, mocījāmies ar mobilajiem, neesam pārticīga ģimene, datoru atļauties nevaram. Labi, ka palīdzēja darba kolēģis un iedeva savu uz laiku. Es viena audzinu divas meitas. Par ko iet runa? Ko jūs te muļķības rakstat.

 17. Un naudu nepiešķīra iedzīvotājiem, bet tas bija ēdināšanas pabalsts skolēniem. Izlasi kārtīgi avīzes rakstu par ko bija runa un tad te vāvuļo.

  1. Un Tomels nav galvenais domes sabiedrības informētājs, bet pārfrāzējot tavu tekstu, vajadzētu teikt tā- Tomels ir galvenais no domes, kas informē sabiedrību. Līdz kurai klasei skolā gāji, ja gramatiski nemāki izveidot teikumu?

 18. Tauta runā ka čivčas apstiprināšana iet pilnā sparā .Pat zvaigžņukalns atšūts.Vēl Ruģelis maisās pa kājām,bet tam tāpat nav nekādas izredzes.GAIDĀM DRĪZ BŪS INTRESANTI,VIENS OTRM ĶERSIES PIE RĪKLES.Jo tagadējiem viena intrese,pēc iespējas lielāks kumoss.

 19. Tas jau arī būs intresantais,jo daži varbūt būs uzmetuši lūpu,dažiem var būt būs ieslēdzies vesalais saprāts,opzīcija pret,.Par, reči un nacionļi un varbūt kāds ,kas nobijies par savu darbu.

 20. Nu? Ieliks Čivčišu. Un? Visiem tāpat skaidrs, ka plāniņš un shēmiņa, bet kurš ko pasāks? HA! Deram, ka neviens? Un tā arī airēs Tukuma novada dome arvien tālāk nesmukumu upē.

 21. Lūdzu vēlēšanas nav tālu varbūt ko mainīsim nevis šeit rakstīsim ķengas.droši ir noslēpties zem nika un liet samazgas.uzrīkot vajag kultūras namā debates,tikai diez vai kāds kas šeit izpaužas to darīs klātienē

 22. Tukumā bez izmaiņām un maz ticams, ka kādreiz tur būs godīgi ļaudis pie varas!!!
  Tāpēc esmu piedeklarējies citā pilsētā un manus nodokļus Tukumam neredzēt!!!
  Iesaku visiem Tukumniekiem darīt tāpat.

 23. Visi, kas nav apmierināti ar Tukuma novada domi,, tiek aicināti uz protesta mītiņu pie domes ēkas.
  Komentēt gudri ir tas pats, kas dīvānā pir-t.

 24. Mīļie Tukuma iedzīvotāji rīkojam mītiņu piketu pie domes ēkas vienojamies par datumu visi un laiku un aiziet es par saki tu arī ja ! un tiekamies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.