Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ar uzrotītu piedurknīti…

Tik šokējošu pavērsienu kā ap gadu miju, kad valdība ieviesa mājsēdi un vienubrīd pat pavisam nopietni apsvēra alkohola tirdzniecības ierobežojumus (sašutums, protams, ar ironijas pieskaņu) sen neesam piedzīvojuši. Pēc sajūtām – situācija ļoti, pat pārlieku lēnām uzlabojas, ja vērtē covid-19 saslimstības rādītājus, bet vienlaikus noris tāda kā mīcīšanās uz vietas, dažbrīd, – pat atpakaļgaitā. Pat ārkārtas situācijas noslēgums šonedēļ ar tādu nedaudz sāju piegaršu, jo saprotam taču, ka nekas jau patiesībā vēl nav beidzies. Pat ja ir iespēja, piemēram, pastāvēt rindā pie lietoto drēbju tirdzniecības punktiem vai pastaipīt un rokās pasvārstīt apakšbikses īstos apakšveļas veikalos, ne lielveikalu bezpersoniskajos atlaižu konteineros, tāpat vēl ir jāsaglabā maksimālā piesardzība, lai veikali, saloni, galu galā – skolas drošajās pašvaldībās kā atvērušās, tā ar steigu atkal neaizklapējas ciet! Ja par skolām, nelielai atkāpei: kā dzird dažu labu vecāku iesmejam, – nemaz vairs negriboties, lai šogad mācības klātienē atsākas. Sak, esot pārāk liels risks atzīmes sabojāt! Bet, ja nopietni, neskaitot psihoemocionālos uzlabojumus, ko neapšaubāmi sniedz skolotāju un bērnu tikšanās klātienē, domājams, ka itin droši var teikt, – šajā mācību gadā neko daudz vairs no zinību apcirkņiem papildus sasmelties neizdosies. Nu vismaz ne tādā līmenī, kā to normālā – ne pandēmijas situācijā – ir paredzējuši mācību satura veidotāji.

Bet par to, ka īsti negribas tā kārtīgi pa fanfarām uzbliezt ārkārtas situācijas beigās…Nav jau pamata! Kā to pierādīja pagājusī vasarā un vēl jo vairāk – ziema, vīrusam meteoroloģiskās svārstības daudz neko nekaitē. Toties cilvēku aizrautīgu sapriecāšanos, kā to pierāda situācijas attīstība arī citviet Eiropā, tas atalgo ātri un precīzi – saslimstība kāpj. Tādēļ tad, kad man kāds satiekoties vaicā, ko es par vakcināciju domāju un vai pati tai gatava, neminstinoties atbildu, ka “vien sagaidīt nevaru!” Goda vārds, reizēm būtu gatava ar uzrotītu piedurknīti pariņķot gar vakcinācijas punktiem, jo, kas zina, varbūt man paveicas un kāda deva, no kuras cits atteicies, nonāk manā augšdelmā!? Un tas nav tādēļ, ka es būtu visniknākais vakcinācijas puses karotājs un ka mani nekas tajā nebiedētu, nedarītu šaubīgu. Drīzāk tāpēc, ka citu izeju no situācijas neredzu un to piedāvāt nespēj neviens pats tā dēvētais antivakseris! Ā, nē, meloju, piedāvā gan – lai nomirstot tie, kas jau tāpat esot nāvei parādā (ar vai bez Covid-19), un tiem stiprajiem tad vairs nebūšot, par ko uztraukties. Cilvēku taču uz planētas tāpat jau daudz par daudz! Pat ja sava daļa patiesības tajā var atrasts (lai cik ciniski tas arī neizklausītos), nez vai šie sludinātāji būtu gatavi uz savas ādas, savā kopienā, ģimenē izmēģināt, piemēram, cūku mēra scenāriju, kur taču arī – izdzīvo vien stiprākais. Tāpat nedrīkst piemirst, ka konkrētajam vīrusam piemīt izcila spēja pielāgoties un, jo vairāk tas ieskrienas, jo lipīgāks kļūst. Katrā gadījumā mani – mani personīgi – tas pārliecina, ka saprātīgas risinājums šai daudz par ilgu ieilgušai situācijā, ir vienīgi un tikai vakcinācija.

Komentāri

  1. Ilgā un mokpilnā krīze jau iet uz beigām. Covid-19 pandēmija tuvojas savam finišam. Šī šķebīgā slimība (Covid-19), ko izraisa SARS-CoV-2 vīruss, drīz taps pievarēta. Līdz 2021. gada aprīļa sākumam pasaulē no Covid-19 sērgas ir miruši vairāk nekā 2,5 miljoni nevainīgu cilvēku, bet Latvijā šīs sērgas dēļ ir gājuši bojā vairāk nekā 1800 manu tautiešu. Tas ir bēdīgi. Atliek vien par viņiem aizlūgt Veļu Māti – aizkapa valdnieci. Atliek vien lūgt Sentēvu Dievus par viņu dvēseļu labklājību. Par laimi, lielākai daļai sirgstošo slimības simptomi ir viegli līdz vidēji smagi. Diemžēl šī sērga var atstāt smagas komplikācijas uz visu atlikušo mūžu vai pat novest līdz nāvei. Vienīgais veids kā izglābties ir vakcinēties. Vakcīna spēs mūs pasargāt no simptomātiskas saslimšanas un smagas slimības gaitas. Vakcīnai pret Covid-19 var pieteikties vairākos veidos. Pirmkārt, vakcinācijai var pieteikties zvanot uz bezmaksas tālruņa līniju 8989, šī tālruņa līnija darbojas septiņas dienas nedēļa no 9:00 līdz 17:00. Otrkārt, vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta. Treškārt, vakcinācijai var pieteikties portāla manavakcina.lv, kas darbojas cauru diennakti septiņas dienas nedēļa. Tikai der atcerēties, lai reģistrētos elektroniski ir nepieciešama pieeja savai internetbankai. Neaizmirsīsim, dodoties uz vakcinācijas punktu, uzvilkt higiēnisko sejas masku un paņemt līdz personu apliecinošu dokumentu! Būsim apzinīgi, pasargāsim sevi, savus mīļos un tuvos! Vakcinēsimies! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem!
    Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no svētupītes
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    #drosme #uzdrīkstēšanās #drošība #VAXZEVRIA #vakcinācija #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #imunitāte #Latvija #LatvijasRepublika #patriotisms #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #veselība #veiksme #spēks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.