Tukuma novada domes sēdē 

26. septembrī notika Tukuma novada domes sēde, kurā tika izskatīti 79 darba kārtības jautājumi.

   Kur paliek mūsu nauda? 

Apstiprina jaunus vadītājus un izsoles noteikumus

Izbeidz darba attiecības

Tukuma novada domes sēdē deputātiem bija jālemj par Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes «Karlsons» vadītājas Andras Mazures lūgumu izbeigt darba tiesiskās attiecības šī gada 30. septembrī. Viņa par šo vēlmi Tukuma novada Izglītības pārvaldi bija informējusi jau 4. jūlijā. Deputāti lēma izbeigt darba tiesiskās attiecības, izmaksājot A. Mazurei darba samaksu un  kompensāciju par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu.

«Karlsona» vadītāja – Anete Janovska

  1. augustā tika izsludināts konkurss uz šo vakanto amatu, un tajā pieteicās trīs pretendenti. Konkursa komisija, gan izvērtējot iesniegtos dokumentus, gan pēc intervijām iestādes vadītāja amatam izvirzīja Aneti Janovsku, kas domes sēdē arī tika apstiprināta par «Karlsona» vadītāju no 1. oktobra. Viņa pedagoģiskajā darbā strādā jau 16 gadus, pedagoga izglītību ieguvusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā, kur ieguvusi pirmsskolas un sākumskolas pedagoga kvalifikāciju, bet Latvijas Universitātē – izglītības zinātņu maģistra grādu. A. Janovska kopā ar ģimeni dzīvo Tukuma novadā un četrus gadus strādā pirmsskolas iestādē «Karlsons». Viņas pirmais uzdevums ir rast ciešu kontaktu ar kolektīvu un iegūt tā uzticību.

Lapmežciema pamatskolu vadīs Zane Rugina

No 1. oktobra jauna direktore būs arī Lapmežciema pamatskolā – konkurss uz tobrīd jau vakanto direktora amatu tika izsludināts 20. augustā, un tajā pieteicās seši pretendenti. Konkursa komisija 17. septembrī direktora amatam virzīja Zani Ruginu, kas līdz šim bija Lapmežciema direktora vietniece un pildīja direktores pienākumus.

Deputāti atbalstīja konkursa komisijas lēmumu un iecēla amatā Zani Ruginu. Viņa stāstīja, ka latviešu valodas un literatūras, un sākumskolas pedagoga izglītību ieguvusi Latvijas Universitātē: “Lapmežciemā dzīvoju 15 gadus, bet skolā strādāju septīto gadu. Skola ir lieliska un ceru, ka, sadarbojoties ar kolektīvu, tā kļūs vēl lieliskāka.”

Precizējam siltumapgādes tarifu

Otrdienas, 24. septembra, laikrakstā jau rakstījām, ka Finanšu komitejas sēdē 19. septembrī deputāti noteica vienotu siltumapgādes pakalpojuma tarifu Jauntukuma mikrorajonā, Jaunpils pagastā, Viesatu pagastā un Milzkalnes ciemā, kur siltumu arī nodrošina SIA «Tukuma siltums», un tas no šī gada 1. oktobra būs būs 65,13 eiro/MWh (bez PVN), nevis 65,86 eiro/MWh (bez PVN), kā bijām iepriekš rakstījuši un kā norādīts Sabiedrisko pakalpojumu regulatora mājas lapā. Lūdzot skaidrojumu, kāpēc regulators norāda vienu tarifu, bet patiesībā ir cits, SIA «Tukuma siltums» valdes loceklis Gundars Kūla skaidroja, ka siltuma ražošanas uzņēmumam ir tiesības pašam noteikt tarifu, pamatojoties, piemēram, uz zemāku (vai arī augstāku) kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas iepirkuma cenu. Tarifs 65,86 eiro bijis noteikts iepriekš, bet uzņēmums to par 0,73/MWh samazinājis.

Rīkos «Sapņu» ēkas nomas tiesību izsoli

Domes sēdes darbā kārtībā tika iekļauts papildu jautājums par agrākā Irlavas bērnu nama jeb bērnu un jauniešu centra «Sapņi» ēkas nomas tiesību izsoli.

Pašvaldības vadītājs Gundars Važa informēja, ka šobrīd ir plānots iznomāt ēkas pirmos divus stāvus ar kopumā 1345 m², kā to vēlas uzņēmums, kas izrādījis par šīm telpām interesi: “Mēs nevaram šīs telpas piešķirt ne kā citādi, kā tikai, rīkojot nomas tiesību izsoli. Ir plānots noteikt nomas maksu 0,50/m², bet pretendents, kas telpas nosolīs, maksās visus izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem. Šobrīd ēka ir tukša, un nākotnē ir mērķis to pārdot. Lai mēs to varētu izdarīt, vispirms ir jāveic priekšdarbi – ēkas, kas šobrīd apvienotas vienā īpašumā, ir jānodala.”

G. Važa vēl informēja, ka uzņēmumam, kas par šo ēku interesējies, ir doma Irlavā veidot pansionātu.

Deputāts Mārtiņš Limanskis interesējās, kas notiks ar ēkas 3. stāvu, kurā ir vēl aptuveni 667 m² un uz kuru nav atsevišķas ieejas: “Tur varētu gadīties kādas problēmas, piemēram, sākt tecēt jumts, taču, tā kā tas netiks apdzīvots, to neviens nepamanīs.” G. Važa vēlreiz skaidroja, ka uzņēmējs maksās par visu ēku. M. Limanskis secināja, ka šobrīd sanāk, ka izsole tiek taisīta vienam pretendentam, taču G. Važa atzina, ka izsolē var pieteikties jebkurš. Deputāts Kaspars Gribusts iebilda, ka pansionātam būs noteikta specifika, līdz ar to trešo stāvu visdrīzāk neviens cits tāpat nevarēs izmantot. Viņaprāt, daudz loģiskāk būtu noteikt zemāku nomas maksu, lai pretendentes nomā visu ēku un arī atbild par visu. Deputāti pēc nelielām diskusijām lēma noteikt zemāku nomas maksu – 0.35/m³, taču izsolē piedāvāt visu ēku.

Budžeta ieņēmumu daļas grozījumi 

Pamatbudžeta ieņēmumi palielināti, kā tika skaidrots sēdē, par 1 306 385 eiro. Palielināti ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa par 722 954 eiro, tāpat palielināti ieņēmumi no valsts budžeta pārskaitījumiem 570 987 eiro, tai skaitā:

no Izglītības un zinātnes ministrijas saņemta mērķdotācija skolēnu ēdināšanai 1.-4. klasēm 231 634 eiro, no Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas saņemts finansējums atbalstam Ukrainas iedzīvotājiem (sociālajiem pabalstiem, pedagogu atlīdzībai, mācību līdzekļiem – 13 417 eiro.

No Labklājības ministrijas saņemts finansējums par asistenta pakalpojuma sniegšanu pašvaldībā personām ar I un II invaliditātes grupu un personām no 5 līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti – 160 000 eiro, kā arī 45 000 eiro mājokļa atbalstam/sociālajiem pabalstiem. Vēl šī ministrija piešķīrusi finansējumu

grupu mājās «Lodes» un «Avotiņš» – 12 287 eiro un 13 667 eiro

sociālo pakalpojumu nodrošināšanai personas dzīvesvietā.

Vienlaikus samazināts ieņēmumu plāns ieņēmumiem no Labklājības ministrijas garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai (GMI) atbalsts /sociālie pabalsti par 12 900 eiro.

No Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas saņemta mērķdotācija vienotajam Klientu apkalpošanas centram 19 344 eiro.

Saņemts Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējums projektam «ORKESTROMIMA. Orķestra «Rīga» un «Rīgas Pantomīmas» koncertizrādei Tukumā – 2 500 eiro.  Palielināts Eiropas Savienības finansēto projektu finansējums 90 412 eiro, tai skaitā sociālā dienesta īstenotajiem projektiem – 1 009 eiro, izglītības iestāžu īstenotajiem projektiem – 77 177 eiro, attīstības nodaļas īstenotajiem projektiem –12 226 eiro.

Turpmāk vēl.

Agita Puķīte

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju  “Kur paliek mūsu nauda?” saturu atbild SIA “Novadu Ziņas”. #SIF_MAF 2024

Nav vēl komentāru.

Pievieno komentāru