Par darbiem, ko vēl jāpaveic

Jau jūlijā, pēc tam, kad būs notikušas pašvaldību vēlēšanas, darbus sāks plānot jau lielākā – Tukuma novada mērogā. Tādēļ pagastu pārvaldes, to skaitā Smārdē, kur pārvalde pēc domes lēmuma sāka darboties tikko – maijā, steidz pabeigt iesāktos darbus vai iesākt iepriekš plānotos.

Rok dīķi un gatavojas skolas pārbūvei

Smārdes pagastā, kā esam vēstījuši vairākkārt, viens no šī gada tā sauktajiem lielajiem darbiem ir Smārdes sākumskolas pārbūve, kur noslēdzies iepirkums, un uzņēmums – SIA «Amatnieks» – apņēmies paveikt darbus par 874 445 eiro (iespējams, jau drīzumā būs ārkārtas domes sēde, kurā spriedīs par aizņēmumu). Darbi gan varētu sākties vasaras sākumā, kad būs oficiāli noslēdzies mācību gads un būs iespēja no pārbūvējamās ēkas pārcelt inventāru un mēbeles uz otru skolas ēku, tāpat arī uz Šlokenbekas muižu, – pastāstīja novada domes izpilddirektors Imants Valers.

Tāpat šobrīd Smārdes «Vēja dārzā» turpinās dīķa rakšana, kas varētu noslēgties vēl šī domes sasaukuma laikā. Pats projekts gan ir plašāks un perspektīvā paredzēts turpināt gan celiņu labiekārtošanu, gan izbūvēt estrādi u.tml.

Sagaidot sausāku un vasarīgāku laiku, uz pagasta ceļiem veikta iepriekš plānotā atputekļošana. Galvenais kritērijs, pēc kā šie posmi tiek izvēlēti, ir dzīvojamo ēku tuvums grantētajam posmam. Tāpat paredzēta asfaltēšana Kalna ielā Milzkalnē, kur izbūvēs arī apgaismojumu.

Par pārvaldi un tiltiņu

Turpat Milzkalnē – aiz Šlokenbekas muižas – sākuši betonēt pamatus jau  daudz aprunātajam tiltiņam, kas vedīs uz saliņu. Iesākumā, kā apstiprināja izpilddirektors, projekts esot paredzējis tā saukto da Vinči tiltu jeb konstrukciju, kas veidota, neizmantojot naglas vai skrūves stiprināšanai. Nācies gan secināt, ka valstī spēkā esošie normatīvie akti šādu inženierbūvi nepieļauj. Tad nu pieņemts kompromisa variants, un konstrukcijā tomēr tiks izmantots metāls, bet tajā pašā laikā būs arī “da Vinči“ elementi. Arī šim darbam vajadzētu pietuvoties noslēgumam jau šovasar.

Vēl jautājām par Smārdes pagasta pārvaldi, kas sākusi darboties maijā – vai ir kādas būtiskas izmaiņas, kas iedzīvotājiem būtu jāņem vērā? I. Valers skaidroja, ka pārvalde ir reģistrēta, bet šobrīd tās ir tikai formālas izmaiņas, jo tā turpina darboties, tāpat kā līdz šim, īpaši ņemot vērā, ka jau iepriekš pagasta ietvaros bijusi centralizētā grāmatvedība. Tālākais jau atkal būs atkarīgs no tā, ko lems nākamais sasaukums lielajā novadā.

Parka projekts tuvojas noslēgumam

Arī Lapmežciema pagastā tiek plānoti asfaltēšanas darbi ielās, kur tas bija jau iepriekš paredzēts, stāsta pagasta pārvaldes vadītājs Sergejs Kirilovs. Bet parka projekts, kas noris laukumā aiz Tautas nama – tuvojas noslēgumam. Oficiālais darbu termiņš ir 30. jūlijs, taču, ja izdosies atgādāt un uzstādīt laternas, soliņus, kā arī vides objektus – atklāt parku varētu jau maija nogalē vai jūnija sākumā.

Noslēgušies darbi arī kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūvē Lapmežciemā – pāri upītei. Nākotnē nu var plānot tīklu paplašinājumu tālāk Bigauņciema virzienā, jo iedzīvotāju interese pieslēgties esot gana liela, – apstiprina S. Kirilovs.

Iecerēts būvēt skeitparku 

Neskaitot ikdienas darbus, vēl, visticamāk, šajā sasaukumā plānots organizēt bibliotēkas fasādes sakārtošanu, kas bija jau iepriekš ieplānots projekts. Tāpat jāapgūst pagasta pārvaldes budžets, kas iecerēts skeitparka izveidei pie Lapmežciema stadiona. Par konkrēto vietu, apstiprina pārvaldes vadītājs, vēl tiekot diskutēts. Kopumā finansējums šim darbam ir ap 30 000 eiro – lūkos, kādas iekārtas par šo summu var uzstādīt.

Ierastajā režīmā atgriežas palēnām

Jāatgādina, ka līdz pat aprīļa beigām Engures pagasta pārvalde bija pilnībā slēgta, ņemot vērā Covid-19 saslimstību. Pamazām darbi atsākas arī klātienē, apstiprina pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa. Visi speciālisti, ieskaitot vadītāju, gan darbā vēl nav atgriezušies, tāpat kā ir darbinieki, kas steidz izņemt iekrātos atvaļinājumus.

Tajā pašā laikā darbu pagastā esot daudz vairāk, nekā līdz šim, jo jāpaspēj iesākt vai padarīt iepriekš iecerēto. Piemēram, nule kā izsludināts iepirkums par asfaltēšanas darbiem Undas, Rosmes un Slimnīcas ielā, kas ir līdzfinansēti darbi un kur svarīgi bijis tas, lai ceļš vestu uz kādu uzņēmumu. Undas ielā vēl pārvalde papildus izbūvēs komunikācijas, lai šo posmu vēlāk nenāktos pārrakt atkārtoti. Tāpat drīzumā izsludinās iepirkumu par kanalizācijas-ūdensvada izbūvi Engurē, Ostas ielas apkārtnē. Ciktāl izdosies izplesties un cik ielās šo izbūvi veiks, tas būs atkarīgs no iepirkuma, bet projekts izstrādāts maksimāli plašs, kas ir priekšrocība, paredzot darbus arī nākotnē (maksimālā variantā trase paredzēta 4000 metru garumā). Kad trasi izbūvēs, tad arī mudinās iedzīvotājus pieslēgties – tam pašvaldība paredzējusi arī līdzfinansējumu.

Par apgaismošanu, zobārstiem un aizsardzību no vējiem  

Tāpat šogad turpinās asfaltēšanas darbi, īstenojot plānu, ka katrā ciemā vismaz kādā posmā tiek mainīts brauktuves segums. Šobrīd aktuālā ir Saules iela Klapkalnciemā. Tāpat ir plānots sakārtot apgaismojumu – tā, lai katrā ciemā centrālajā ielā būtu gaisma. Šis darbs jau uzsākts Bērzciemā.

Vēl par aktuālajiem darbiem Engurē – Veselības centrā pagasts uzņēmies izremontēt divas telpas, paredzot, ka te tiks iekārtots viens vai pat divi zobārstniecības kabineti. Iedzīvotāji par šādu iespēju jau sen kā ir interesējušies, turklāt ir speciālists, kurš šobrīd būtu jau gatavs nākt uz Enguri strādāt, apliecina pārvaldes vadītāja.

Vēl par lielākiem darbiem – šobrīd noris projekta īstenošana Engures tirdziņā. Laukums tik bruģēts, tāpat paredzēts uzstādīt papildu galdiņu un izveidot nožogojumu, kas tirgotājus pasargātu no vējiem. Darbi tirgošanos netraucē, jo ir iespēja izvietoties promenādē, kas arī tiekot darīt. Šim projektam noslēgties vajadzētu jau vasaras sākumā.

Liena Trēde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.