Jauns deputāts, izpilddirektors, pārvaldes vadītājs

Vakar, 5. augustā, notika Tukuma novada domes ārkārtas sēde, kurā tika izskatīti 14 darba kārtības jautājumi. Sēdē nepiedalījās deputāti Modris Liepiņš un Oskars Kambala, bet daļā sēdes – Rimants Liepiņš.

Darbu sāk deputāts Sandis Čilipāns

Tā kā Tukuma novada domes deputāte Baiba Pļaviņa tika ievēlēta par  domes izpilddirektora vietnieci un nolika deputāta mandātu, jo abi šie pienākumi, kā to paredz normatīvie akti, nav savienojami, viņas vietā stājās nākamais deputāta kandidāts no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta – Sandis Čilipāns. Viņš ir treneris, sporta dzīves organizators, sporta kluba «Brīvsolis» vadītājs. Šī gada pašvaldību vēlēšanās LRA sarakstā viņš startēja ar 20. numuru, bet vēlēšanās, iegūstot 441 plusu un 360 mīnusus, ar 4614 balsīm nodrošināja sev devīto vietu, un palika pirmais aiz ievēlēto deputātu svītras.

Engures pagasta pārvaldi vadīs Kristīne Raginska

Tā kā līdzšinējā Engures pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa ieņem domes izpilddirektora vietnieka amatu, pēc G. Važas ierosinājuma viņas vietā tika iecelta Kristīne Raginska, kas līdz šim bija pārvaldes galvenā grāmatvede, un, kā atzina G. Važa, labi pārzina situāciju pagastā un pārvaldē. Deputātu balsojums par viņu bija vienbalsīgs.

Par izpilddirektoru ievēl Ivaru Liepiņu

Kā, izskatot šo jautājumu informēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, līdz 5. augustam izpilddirektora pienākumus pildīja Inese Valtere, tāpēc nu deputātiem jāievēl jauns izpilddirektors. Viņš virzīja šim amatam partijas biedra un uzņēmēja, a/s «Profe» un a/s «Komforts group» padomes locekļa Ivara Liepiņa kandidatūru. Lai viņu varētu ievēlēt, tika izveidota balsu skaitīšanas komisija – Dace Lebeda un Guntars Indriksons, kas arī organizēja balsošanu. I. Liepiņu par Tukuma pašvaldības izpilddirektoru ievēlēja vienbalsīgi, tāpat arī noteica, ka viņam ir pirmā paraksta tiesības un atļauja ieņemt administrācijas vadītāja amatu. G. Važa teica paldies I. Valterei par paveikto un vēlēja izdošanos I. Liepiņam, šos pienākumus uzņemoties.

Pēc sēdes I. Liepiņš, vaicāts, kāpēc izlēmis mainīt uzņēmējdarbību pret darbu pašvaldībā, skaidroja, ka sākotnēji, iesaistoties priekšvēlēšanu politiskajā darbībā, nebija domājis, ka nonāks darbā domē: “Tāds nebija mans mērķis, bet pēc vēlēšanām komandas biedri mani uzrunāja. Šo iespēju pārrunāju arī ar saviem kolēģiem, jo a/s «Komforts group» esmu pavadījis 15 gadus. Tā kā zinu, ka tur ir laba un stabila komanda, nolēmu savu kompetenci likt lietā pašvaldībā. Ceru, ka izdosies izveidot labu un efektīvi strādājošu komandu.

Vaicāts, vai viņš spēs pārredzēt visu lielo novadu, I. Liepiņš skaidroja, ka visu laiku ir interesējies par novada dzīvi, ir sadarbojies ar pašvaldību, pārzina tās uzņēmumus. ”Bet būs arī daudz jauna, ko vajadzēs iepazīt, taču esmu gatavs to darīt,” tā Liepiņš.

Tukuma novada domes līdzšinēja izpilddirektore Inese Valtere, vaicāta, ko darīs tālāk un vai netur ļaunu prātu uz tagadējo domes vadību, kas šo jautājumu risinājusi politiski, atzina, ka turpinās darbu domē. Uz politiķiem un domes vadību ļaunu prātu viņa neturot, jo apzinās situāciju, taču ir priecīga, ka var turpināt darbu šajā kolektīvā, kas, viņasprāt, ir labs un saliedēts.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, vaicāts, kāpēc izvēlēta tieši I. Liepiņa kandidatūra, nevis turpināta sadarbība ar kādu no līdzšinējiem izpilddirektoriem, skaidroja, ka Jaunpils novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Baranovskis no šī amata atteicies, Engures novada domes izpilddirektors Imants Valers ir domes priekšsēdētāja vietnieks, bet Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude ieņem izpilddirektora vietnieka amatu, savukārt Tukuma pašvaldības izpilddirektore Inese Valtere, ar ko panākta vienošanās, turpinās darbu domē citā amatā. Vaicāts, vai nebija domāts rīkot konkursu uz šo amatu, G. Važa skaidroja, ka piekrīt tam, ka tas būtu izskatījies labāk, taču tas būtu ilgs process, bet pašvaldībai šobrīd ir ļoti daudz darba: “Mums ir straujāk jāvirzās uz priekšu, jo patlaban buksējam. Pati grāmatvedības dokumentu aprite, elektroniskā sistēma nestrādā. Ir sajūta, ka viss notiek ļoti lēni un ka mēs vienkārši stāvam uz vietas. Pieļauju, ka visdrīzāk tik smagi šobrīd iet tāpēc, ka vēl tad, kad visi strādājām atsevišķi, nepietiekami iesaistījāmies jaunā novada veidošanā – tur visi esam vainīgi. Laikam bijām tik pārsteigti par vēlēšanu rezultātiem, bet pēc 5. jūnija darbs pie jaunās pašvaldības tālākā modeļa veidošanas apstājās. Jā, lielajam novadam tas bija jāuzņemas, bet arī mēs nebijām pietiekami uzstājīgi… Arī uzņēmums «ZZ Dats», kas nodrošina vienoto sistēmu darbību, netiek ar visu galā, jo darba ir daudz visā valstī. Mēs šai ziņā neesam vienīgie; visur, kur tika apvienotas vairākas pašvaldības, šobrīd ir problēmas, un šajā jomā tieši izpilddirektoram ir jāmeklē risinājums. Nākamais viņa uzdevums – izveidot struktūru; kultūras jomā, komunālajā, nekustamo īpašumu jomā – visur tur, kur vēl par to neesam vienojušies. Izpilddirektoram ar šo struktūru būs jāstrādā, tāpēc gribējām, lai lēmumi būtu kopīgi.” Vaicāts, vai, priekšsēdētājprāt, I. Liepiņš tiks ar šo uzdevumu galā, jo ienāk no citas vides, pašvaldības vadītājs atzina, ka nelielas bažas ir, taču šis būs komandas darbs – viņam palīdzēs vietnieki Baiba Pļaviņa un Egīls Dude: “Es neuzskatu, ka politiskajai varai pašvaldībā būtu jādzīvo autonoma dzīve no izpildvaras, jo lēmumi ir jāpieņem kopīgi un darbi ir jādara kopā.”

Agita Puķīte

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *