Iespējams – pati vecākā
Pirmkārt, tika atvērts novada Rīcības un investīciju plāns, kas ir neapmejama formalitāte, lai pašvaldība varētu īstenot vienu vai otru ieceri. Kā skaidroja priekšsēdētāja vietnieks un šīs sēdes vadītājs Imants Valers, viens no grozāmajiem punktiem saistīts ar ēku jeb drīzāk ēciņu Tukuma pilsētas centrā, proti, tā dēvēto «Sēnīti». Tieši ko un kā plānots ar to darīt, sēdē sīkāk netika analizēts. Bet atgādinājumam, vēl oktobrī pašvaldība publicēja, kā veicies ar šīs ēka izpēti, ko finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitālfonds. Viens no secinājumiem, ka «Sēnīte», kas pagājušā gadsimta pirmajā pusē tika izbūvēta kā «SHELL» degvielas uzpildes stacija, visticamāk ir vecākā šāda tipa būve visā Latvijā. Ekspertu ieteikums bija šo faktu arī izmantot un, piemēram, izveidot ekspozīciju par tās vēsturi.
Cer piesaistīt ap pusmiljonu eiro
Otrkārt jeb sēdes otrais darba kārtības jautājums bija par atbalstu projektam «Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana un sniegšana Tukuma novadā». Kā skaidroja sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve, pašvaldībai ir iespēja pretendēt uz Eiropas Savienības finansējumu vairāk nekā 400 000 eiro apmērā. Projekts paredz jaunu klientu piesaisti esošajiem sociālajiem pakalpojumiem vai arī jaunus pakalpojumus esošajiem klientiem. Infrastruktūra, kur to darīt, katrā gadījumā jau ir – grupu mājas, darbnīcas un tā tālāk. Un pēc būtības tas ir finansējums, piemērām, algām speciālistiem, ēdināšanai un visam citām izdevumu pozīcijā, kādas rodas, sniedzot vienu vai otru sociālo pakalpojumu. Deputāts Juris Šulcs interesējās, kā būs, piemēram, pēc gadiem diviem, kad projekts noslēgsies? Viņš sacīja, ka iepriekš bijušas pašvaldības, kas no starta projektos atteikušās vispār, paredzot, ka nevarēs nākotnē atļauties tos īstenot… Pēc diviem gadiem, kā tas būtībā ir arī šobrīd, tas tāpat būt pašvaldības pienākums šos sociālos pakalpojumus sniegt, skaidroja I. Balgalve. Un I. Valers piebilda, ka šis projekts būtībā ir kā atslogojums pašvaldībai, jo tiks segta lielākā daļa izdevumu. Savukārt vietvaras ziņā – vien 15%. Savukārt pilnībā atteikties no pakalpojumiem arī nav iespējams, jo to pašvaldība jau apņēmusies, īstenojot virkni tā dēvēto deinstrucionalizācijas projektu.
Vai būs arī citviet novadā?
Deputāte Gunda Cīrule savukārt interesējās, vai pieminētie pakalpojumi ir pieejami tikai Tukumā, vai arī citviet novadā, piemēram, Kandavā? I. Balgalve skaidroja, ka tie šobrīd pieejami Jaunpilī, Slampē, Tukumā, bet Kandavā šobrīd ir tikai filiāle, bet, ja būs pieprasījums, pakalpojumu varētu nodrošināt arī tur. I. Valers vēl precizēja, ka šajā projektā izbūvēt ko jaunu nav paredzēts.
Vai pietiks klientu un attiecīgi – varēs izpildīt projekta prasības? To savukārt vaicāja deputāte Agnese Ritene. I. Balgalve skaidroja, ka jāpiesaista vien 25 jaunus klientus, tādēļ, domājams, ka tā nebūs problēma.
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju “Kur paliek mūsu nauda?” saturu atbild SIA “Novadu Ziņas”. #SIF_MAF 2024
Nav vēl komentāru.