Kā klājas uzņēmēj?
Nobeigums. Sākums 13. un 17. decembra laikrakstā
Mēs laikraksta lappusēs iepazīstinām ar visiem uzņēmīgajiem jauniešiem.
- bilde
Elegantais baltais cements
Tukuma E. Birznieka Upīša pamatskolas skolnieki Rūdolfs Kārlis Klāks un Alīsija Elizabete Reide ar savu uzņēmumu «Baltie Cementa dekori» ir biznesmeņi jau ar pieredzi, jo ar to nodarbojas jau otro gadu. Lielāko daļu darbu Rūdolfs padara pats, bet darba esot daudz, tādēļ ar iesaiņojuma noformējumu palīgos nāk arī māsīca Alīsija. Baltais cements esot izturīgāks par ģipsi un darba esot daudz, līdz nonāk līdz gala produktam. Piemēram, lai izveidotu vienu pašu vienkāršāko figūriņu, vajadzīgas aptuveni 10 minūtes un tad diena jāgaida, lai tās izžūst, pēc tam tā arī jānopulē. Rūdolfa izgatavotās figūriņas var arī pasūtīt pa tālruni: 26371238.
22.bilde
Sapnis par pašu uzņēmumu īstenojies
Tukuma E. Birznieka-Upīša pamatskolas uzņēmuma «Claudella», kurā saimnieko Lolita Neimane un Daniela Straume, piedāvājumā ir – dažāda veida bižutērija – piespraudes, kaklarotas, auskari, piekariņi… Meitenes pastāstīja, ka viņām ir lieli ieguldījumi, lai visas rotiņa taptu, jo visi materiāli tiekot pasūtīti jau gatavi. Pašas saliek visu kopā. Lolita pastāstīja, ka viņas sapnis vienmēr ir bijis uzsākt savu biznesu, bijušas vairākas idejas, bet rotu darināšana bijusi vispiemērotākā un ērtākā. Lai taptu visa produkcija, meitenes katru dienu uztaisījušas pa kādai rotiņai.
23.bilde
Četru svilpju skaņa vienā
Tukuma novada pamatskolu «Spāri» ar savu uzņēmumu «Sound Toys» pārstāvēja Elizabete Podvinska, Evelīna Kokorēviča, Jānis Čepuks un Deivids Fjodorovs. Viņu īpašajā piedāvājumā bija koka rotaļlieta – mūzikas instruments, kurā iestrādātas četras svilpes, un, to pūšot, šīs četras svilpes veido vienu – tvaika vilciena braukšanas – skaņu. Vēl jaunieši gatavo koka krēsliņus, kā arī no finiera izgrieztus eglīšu rotājumus un kokā iededzinātus zīmējumus. Svilpju izgatavošanas gan esot mājturības skolotāja ideja, puiši un meitenes to pieņēma, un tas viņus aizrāva. Darbs esot piņķerīgs, jo katra svilpes atvere ir ļoti jānostrādā – ja būšot palicis kāds asumiņš, skaņa nebūšot kvalitatīva. Svilpju izgatavošanai izmanto trīs veida koku materiālus – apsi, gobu un priedi.
24.bilde
Dod materiāliem otro dzīvi
Māsas – Keita un Estere Pīras – no Tukuma E.Birznieka-Upīša 1. pamatskolas ar savu uzņēmumu «Debesu rasa» pircējiem piedāvāja īpašu bižutēriju – gatavotu no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Piemēram, no plastmasas pudelēm kausējot izveido skaistus auskarus, kā arī auskari tapuši no īstiem gliemežvākiem, stikliņiem, kas salasīti jūrmalā. Otro iespēju “dzīvot“ meitenes dod arī mākslīgajiem ziediem. Māsas šajā biznesā ir jau trešo gadu un arī trešo gadu viņas piedalās šajā tirdziņā.
- bilde
Nav vienādu rotiņu – visas unikālas
Tukuma E. Birznieka Upīša 1. pamatskolas skolēni – Adrija Aiva Vītiņa, Paula Ramoliņa un Ragnars Ramoliņš. Meitenes pastāstīja, ka visas rotiņas ir radītas pašu rokām un daļa tiek izgatavota no polimērmāla. Un atšķiroties no citiem ar to, ka katra rotiņa ir unikāla – vienādu nav. Tiekot gatavoti gan piekariņi, gan auskariņi, gan šajā gadā esot jaunums – desu spēle ar īpašām figūriņām.
Paula pastāstīja, ka iesākumā nav bijis plāns veidot uzņēmumu, uz to pierunājusi skolotāja. Tad arī piesaistījusi Adriju un vēlāk arī brāli Ragnaru. Paula vairāk strādājot ar polimērmālu, bet Adrija – ar mākslīgo ādu. Brālis Ragnars uz tirdziņu nebija ieradies, jo skolā bijusi svarīga ludziņa.
26.bilde
Latviju var arī izprintēt
Tukuma E. Birznieka Upīša pamatskolas skolēni Ralfs Gustavs Kukulis un Leo Štegmanis ar uzņēmumu « PrintCraft» pircējiem piedāvāja jaunā tehnoloģijā – ar 3D printeri – veidotas piparkūku formiņas (Latvijas formā), svečturus, piekariņu dekoriņus. Pie stenda sastapām vien Ralfu (Leo bija jābūt mūzikas skolā), un viņš pastāstīja, ka ar 3D printēšanu nodarbojas kopš vasaras, un nu jau sapratis, ka tā ir lieta, kas viņam ļoti patīk.
27.bilde
Ar 3D printeri var izprintēt visu
Arī Guntars Pavlovičs un Gunārs Ozoliņš no E. Birznieka Upīša 1. pamatskolas ar savu uzņēmumu « Guntii3D» piedāvājumā bija ar 3D printeri izprintēti produkti – atslēgu piekariņi. To unikalitāte tajā, ka visi piekariņi bija ar ļoti sīkām detaļām un interesantās krāsās. Biznesu arī sākuši vasaras sākumā, un pabijuši jau skolas tirdziņā. Cilvēkiem esot jāpaskaidro, kas tas ir un kā izgatavots, jo tā esot vēl jauna lieta.
- bilde
Sīrupi, biezeņi un citi gardumiņi
Tukuma novada pamatskolas «Spārni» skolēni Daniels Osis un Matīss Zvirbulis ar savu uzņēmumu «GoodCook» pircējiem piedāvāja dažādu veidu sīrupus, biezeņus un gardumus – sēklu kraukšķus karamelē. Šis jau esot otrais tirdziņš, nesen bijuši Rīgā, un tur pircēju arī bijis vairāk. Paši arī visus sīrupus taisa… Matīss esot galvenais piparmētru sīrupa tapšanā… Un tas viss top skolas virtuvē, kur vārot un sterilizējot. Puiši gan arī atzinās, ka mazliet jau arī palīdzot skolotāja…
- bilde
Dejojošais cilvēciņš
Tukuma novada pamatskolas «Spārni» skolēnu Samantas Ziediņas, Elvija Burkeviča, Arta Pones un Martas Oses uzņēmumam «Spārni» bija unikāls piedāvājums – rotaļlieta-dejojošs cilvēciņš, kas gatavots no egles koka, saplākšņa un no kaprona diega. Rotaļlieta darbojas ar roku spēku un, kā apgalvoja jaunieši, attīstot roku muskulatūru un atbrīvo no stresa… Un vēl bērns arī varot to izkrāsot sev tīkamajās krāsās. Tā esot ļoti laba dāvana Ziemassvētkos. Ideja esot skolotāja, bet jauniešus ieinteresējis, kā to uztaisīt … Lai uztaisītu vienu cilvēciņu, paejot trīs stundas, no sākuma bijis grūtāk, bet nu jau roka esot ietrenēta.
- bilde
Viss dabīgs…
SMU «Naturalis» (Kevins Eglītis un Arnita Mockus) no Tukuma novada pamatskolas «Spārni» piedāvāja dažādas veselīgas lietas, ko pa vasaru paši arī sagādājuši – priežu čiekuru sīrupu, aroniju, ceriņu sīrupu, piparkūku sirsniņas un veselīgas tējas. Darbs visu cauru gadu – pa vasaru vākšana, tad gatavošana un tagad – pārdošana.
- bilde
Dabīgi skrubīši un ziepītes
No Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas ar sava uzņēmuma «K&k darbnīca». produkciju bija ieradušās Kristiāna Čilipāne un Katrīna Pētersone. Meitenes piedāvāja skrubjus ar sausajiem ziediem un kafiju, kā arī ziepītes. Meitenes tirgojās ar savu produkciju pirmo reizi, bet pieprasījums esot gana liels, jo sapratušas, ka cena ir jāliek zemāka, lai vairāk cilvēku varētu to var iegādāties. To, ka gatavos skrubīšus, izdomājušas pašas, bet mamma ieteikusi papildināt piedāvājumu un pievienot ziepītes.
Ar jaunajiem uzņēmējiem aprunājās Baiba Reinsone
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju “Laiks uzņēmējam” saturu atbild SIA “Novadu Ziņas”. #SIF_MAF 2024
Nav vēl komentāru.