Par integrāciju – atbildīgi un profesionāli

Kā liecina līdzšinējie pētījumi, Eiropas valstu sabiedrībās, tai skaitā Latvijā, pieaug neiecietība pret imigrantiem un minoritātēm. Kopumā jebkurš migrants Latvijā, neatkarīgi no izcelsmes valsts un ieceļošanas mērķa, bieži tiek uzlūkots kā nopietns drauds.

Ziņojot par trešo valstu pilsoņu uzņemšanu Latvijā, bieži ir problēmas ar informācijas atlasi un citiem informācijpratības elementiem. Piemēram, nav pārliecinošu zināšanu par to, no kurienes gūt uzticamu un informāciju par šo tematu un kā to interpretēt. Tādēļ Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu sākusi īstenot īpašu projektu mediju profesionāļiem. Projekta mērķis ir veicināt to trešo valstu pilsoņu, kuri likumīgi uzturas Latvijā, iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, iesaistot šajā procesā nacionālo un reģionālo mediju pārstāvjus. Nule kā arī mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti – uzsākām līdzdalību šajā projektā, lai mācītos paši un pēc tam aktīvi un ar pieejamiem līdzekļiem – interneta platformām, interneta portāla un papīra formāta izdevumu palīdzētu veicināt integrāciju, veidojot sabiedrības izpratni un veicinot konstruktīvu dialogu starp trešo valstu pilsoņiem un sabiedrību, tādējādi arī uzlabojot masu mediju sniegtās informācijas kvalitāti un satura pieejamību integrācijas jautājumos. Un, protams, esam pārliecināti, ka projekta laikā gūtās zināšanas un iemaņas palīdzēs nostiprināt tādu žurnālistikas stūrakmeņu nostiprināšanu kā mediju ētika, redakcionālā atbildība, žurnālistikas ētika, plurālisms, daudzveidība mediju saturā u.c.

Projektā bez augstskolām piedalās mediji, kas aptver plašu nacionāla un reģionāla mēroga auditoriju: laikraksts «Bauskas Dzīve», «Neatkarīgās Tukuma Ziņas», «Chayka.lv», «Kurzemnieks» un «Kurzemes Vārds», «Latgales reģionālā televīzija», izdevniecība žurnāls «Santa», interneta ziņu portāls «TVNET», «Vidusdaugavas Televīzija» un «Vidzemes Televīzija».

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *