Avāriju siltumtrasē sola novērst ātri

Lai arī citviet novadā apkures sezona sākās jau pagājušajā nedēļā, Smārdes pagasta Milzkalnē kā daudzdzīvokļu mājās, tā Šlokenbekas muižā tobrīd radiatori vēl bija auksti, līdz ar to auksts bija arī tai daļai Milzkalnes sākumskolas bērnu, kas skolas pārbūves laikā mācās muižā.

Kā izrādījās – apkures sezonu sākt nevarēja, jo bija konstatēts bojājums siltumtrasē. Lai noskaidrotu, cik ilgā laikā problēmas varētu novērst, vakar, 3. oktobrī, sazinājāmies ar SIA «Šlokenbeka» valdes locekli Lieni Riekstu. Viņa skaidroja, ka Šlokenbekas muižai siltums vakar, 3. oktobrī, ir padots, taču daudzdzīvokļu mājas apkuri saņems tuvākajās dienās.

Bojājums siltumtrasē

L. Rieksta skaidroja, ka jau aizvadītajā nedēļas nogalē bija sākušies rakšanas darbi, lai atrastu bojājuma vietu: “Kad no SIA «Strabag» pārņēmām tīklus, mums tika teikts, ka tieši ar šo posmu, kas savieno daudzdzīvokļu mājas un katlu māju, nebūs problēmu, jo tur ir ierīkotas kārtīgas izolētas caurules. Tāpēc tiešām pirms apkures sezonas daudz neuztraucāmies, jo divus sliktākos posmus uz 7. un 6. māju, kā arī nelielu trases daļu uz 11. māju jau bijām nomainījuši. Tomēr, kā dzīvē notiek, tā arī notika, un trases plīsums pēc ilgiem meklējumiem tika konstatēts tieši tur, kur vismazāk to gaidījām – privātīpašumā. Taču tagad bruģis ir noņemts, tranšeja izrakta, un atliek tikai bojājumu novērst, ko plānojam ātri vien izdarīt, lai 4. oktobrī varētu nodrošināt siltumu daudzdzīvokļu mājās. Protams, mēs tā ceram, bet viss būs atkarīgs no tā, kā veiksies ar avārijas novēršanu.” Vaicāta, vai ir vēl kādi sliktie posmi, kas būtu jānomaina, L. Rieksta skaidroja, ka vēl palikuši divi pavisam nelieli posmi uz «Amatiem» un uz 11. māju, kurus uzņēmums cer nomainīt, negaidot avārijas.

Šķeldas uzkrājumi ir  

Vēl interesējāmies, vai siltuma ražotājs ir sagādājis šķeldu un vai neplāno atteikties arī no siltumapgādes pakalpojuma, kā to izdarīja ar ūdeni un kanalizāciju. L. Rieksta skaidroja, ka šķelda jau ir sagādāta, un ir cerība, ka ar šo uzkrājumu pietiks līdz gada nogalei, taču līgums par piegādēm ir noslēgts, un iepriekšējās apkures sezonās ar to nav bijis problēmu: “Kas attiecas uz siltuma ražošanu Milzkalnē, uzņēmumam ir saistības par katlu mājas rekonstrukciju gan ar finanšu institūciju «Altum», gan ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par piesaistīto Eiropas finansējumu, līdz ar to uzņēmums turpinās sniegt šo pakalpojumu. Protams, kurināmā un elektrības izmaksu pieaugums ir pārbaudījums, bet tā kā katlu māja ir automatizēta, vismaz darba spēka izmaksu pieaugums izdevumus nepalielina vēl vairāk.”

Atgādinām, ka domes sēdē 28. septembrī deputāti apstiprināja siltuma tarifu SIA «Šlokenbeka» katlu mājā saražotajam siltumam – 104,85 eiro par megavatstundu (bez PVN).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *