Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pilnīgi viss kājām gaisā!

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 2. februāris 14:51

Viena aktiera teātris, leļļu balets, trakulīgas kora dejotājas un pavisam reāls boksa turnīrs ar aktuālajām latviešu un ukraiņu zvaigznēm – šādus un vēl citus elpu aizraujošus priekšnesumus varēja noskatīties Pūres pašdarbnieku ballē, kas notika 27. janvārī ar devīzi «Kājām gaisā pilnīgi viss». Kā katru gadu, šis ir tas sarīkojums, kurā aktīvie pašdarbnieki palīdz viens otram un skatītājiem izsmieties līdz asarām un apliecina, ka cilvēka izdomai nav robežu – ka radošs cilvēks (arī bez priekšzināšanām) ir gatavs dziedāt, dejot, vingrot, spēlēt teātri, turklāt dara to – par baltu velti.

Strādā Birokrātu un sertifikācijas komisija 

Atbilstoši sarīkojuma nosaukumam ar kājām gaisā šoreiz bija pilnīgi viss, sākot no sarīkojuma vadītājas Daces Lebedas, kas bija aizlienēta no Tukuma, līdz ierastajai svētku uzrunai, kuras vietā Birokrātu biroja izbraukuma komisija skaļi diskutēja par lielajiem valsts simtgades tēriņiem, piemēram, par 500 eiro Vislatvijas zaļumballei, no kā katrai pārvaldei sanākot vien 100 eiro. Maz, bet risinājums esot – pūtēju orķestru spēli varot “nokačāt” no interneta, jautrībai iegādāties kādu etnogrāfisku dzērienu, un tad varēšot dancot zaļi un lustīgi. Turklāt laukos taču tik daudz varot izdarīt bez naudas un pašu spēkiem – pat pastalas no mājās kauta lopa ādas izgatavot, tikai vajagot ādu kārtīgi izžāvēt…

Tā kā viss šoreiz notika pa jaunam, pašdarbības kolektīviem vajadzēja parādīt savu varēšanu un sertificēties. Vokālais ansamblis «Melba» piedalījās ar viena aktiera teātri (Guntu Hānu) un izpildīja humorpilnus jokus. Dāmu deju kopa «Kā sendienās» pārtapa instrumentālā deju orķestrī ar vokālistiem, savukārt vokālais ansamblis «Labāk nekā vakar» dziedātprasmes vietā izvēlējās rādīt smalku leļļu baletu, bet gleznošanas studija «Pindzeles un Co» ietērpās jaunās sezonas tērpos un demonstrēja tērpus modes skatē. Sieviešu koris «Abava» bija ielūkojies lielās kaimiņvalsts estrādes dzīlēs un ar solījumu, ka viss būs labi – aši nometa tautas tērpus un kreklos vien metās trakulīgā dejā, apliecinot, ka labi dziedātāji ir arī labi dejotāji. Sertifikācijas komisijai gan radās jautājums, kā ar šādu dziesmu koris varētu iekļauties dziesmu svētkos… No dziesmām uz dāmu retro dejām pārgājusi folkloras kopa «Pūrlāde», bet pavisam augstas jomas bija izvēlējies jauniešu deju kolektīvs «Pūre», kas izmēģināja spēkus televīzijas sižetu radīšanā, izsekojot pazudušo 18 pastalu pāru stāstam. Pabūt sportiskā gaisotnē klātesošos aicināja vidējās paaudzes deju kolektīvs «Pūre», kas ierādīja vingrošanas pamatus, bet punktu priekšnesumiem pielika superfināla boksa mačs, kurā sacentās Airis Briedītis un Lesijs Lisikovs (Jurģis Muska un Jānis Lepsis). Cīņa bija skaļa – ar dāsnām ovācijām, savukārt paši bokseri cīnījās ar mainīgām sekmēm, savu reizi iespaidojot arī tiesnesi.

150 apmaksātus kilometrus iegūst mākslinieki

Turpinot pašdarbnieku balles tradīciju, gandrīz nopietni tika sveikti kolektīvu jaunie dalībnieki: Elīza Lapiņa, Sabīne Pepere, Rasma Dakstiņa, Anta Brice-Ničmane, Sarmīte Trifanova, Patriks Andersons, Sintija Ozola, Jānis Botmanis un Ivars Delveris, kā arī tie, kas viņus atveduši. Zīlējot dzintarā, pašdarbnieku balles lielo balvu – pašvaldības apmaksāto 150 kilometru garo braucienu – ieguva gleznošanas studija «Pindzeles un Co» (vadītāja Laila Kelle). Savukārt pašvaldības finansējumu tautas tērpu komplektu papildināšanai saņēma sieviešu koris «Abava» (850 eiro), vidējās paaudzes dzeju kolektīvs Pūre (1440 eiro) un jauniešu deju kolektīvs «Pūrenieks» (2180 eiro) – jaunu tērpu un apavu iegādei. Vēl pašvaldība nodrošinās transportu uz Dziesmu un deju svētkiem, kā arī finansējumu vienreizējai ēdināšanai papildus tam, ko nodrošinās valsts.

Vēl jāpiebilst, ka plašā Pūres pašdarbnieku saime sveica kultūras nama vadītāju Inesi Vīnšteini un skaņu/gaismu vīru Mārtiņu Jurēvicu ar 25 darba gadiem un kultūras darbinieci Aiju Celitāni – ar desmit kultūras darbā nostrādātiem gadiem. Ļoti nozīmīgu – 18 gadu – jubileju pašdarbnieku ballē svinēja Ance Annija Konova no jauniešu deju kolektīva «Pūre».Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool