Ziemassvētku koncerti Tukumā un apkārtnē

Ziemassvētku laika noskaņai, lai ikviens spētu sajust sirsnību un gaiša pacilājuma sajūtu, Tukuma puse sarūpējusi īpašus koncertus, kas priecēs ikkatru šajā īpašajā laikā.

Ziemassvētku laika noskaņai, lai ikviens spētu sajust sirsnību un gaiša pacilājuma sajūtu, Tukuma puse sarūpējusi īpašus koncertus, kas priecēs ikkatru šajā īpašajā laikā.

Sestdien, 7.decembrī pulksten 16.30 uz koncertu Rūmenes muižā aicina koris “MASKA”. Koncertā tiks prezentēts kora jaunais albums “Dedication”. Koncerta programmā būs dzirdami īpaši korim apkopoti skaņdarbi, kurus korim veltījuši lieliski komponisti – Laura Jēkabsone, Rihards Zaļupe, Jānis Šipkēvics, Pērts Ūsbergs, Vitauts Maškinis un arī Jānis Ozols.

Svētdien, 8.decembrī – otrajā Adventē Tumes kultūras nams aicina uz klasiskās mūzikas koncertprogrammu “Quadra. Romantikas virsotnes”. Uzstāsies: Arvīds Zvagulis – vijole, Pēteris Trasuns – alts, Kārlis Klotiņš – čells, Rihards Plešanovs – klavieres. Programmā Roberts Šūmanis, Gustavs Mālers, Gabriels Forē. Koncerta sākums 16.00.

Jaunsātu Tautas namā 8.decembrī 16.00 norisināsies Adventes labdarības koncerts “Gaišu prieku katram”, kura laikā savāktie līdzekļi tiks ziedoti Tukuma dzīvnieku patversmei. Koncertā piedalīsies Jaunsātu pašdarbnieku kolektīvi. Ieeja par ziedojumiem.

Arī Jaunmoku pils Kolonnu zālē visi aicināti svētdien, 8.decembrī uz koncertu “Katram mums zvaigznes gaisma staro”. Koncertā piedalīsies Ingūnas Grīnvaldes un Normunda Krūmiņa audzēkņi kā arī “Baltic and Israel Talents 2019” muzikālie draugi. Koncerta sākums pulksten 17.00. Ieeja bez maksas.

Tiem, kas vēlas baudīt čellu trio “Melo-M” koncertu, svētdien, 8.decembrī jādodas uz Kandavas kultūras namu. Koncerta sākums 17.00.

Sestdien, 14.decembrī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā no pulksten 17.00 izskanēs ziemassvētku koncertprogramma “Tā klusā nakts”. Dziedātāja Endija Rezgale jaunajā koncertprogrammā īpašu noskaņu radīs kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām ērģelniecēm Ilonu Birģeli, vīru vokālo grupu Dižbrāļi, vijolnieci Martu Urtāni, saksofonisti Kristu Fadejevu un koncertmeistari Anitu Cinkmani. Koncertā izskanēs komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas dziesmu cikls “Kluss starojums” kā arī klasiskās mūzikas darbi un Ziemassvētku korāļi.

Trešajā Adventē, 15.decembrī ciemos aicina Šlokenbekas muiža, kur Ziemassvētku ieskaņu koncertā muzicēs Ēriks Upenieks un Aivars Hermanis.

Sirsnīgs Tumes kultūras nama pašdarbības kolektīvu koncerts “Pa celiņiem un taciņām līdz Ziemassvētku vakaram” norisināsies Tumē piektdien, 20.decembrī 20.00.

Svētdien, 22. decembrī, jau ceturtajā Adventes svētdienā uz koncertu “Bērnības stāsts” aicina Uģis Roze un Ginta Krievkalna. Koncerts norisināsies Tukuma pilsētas Kultūras namā 13.00.

Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā svētdien, 22.decembrī pulksten 17.00 izskanēs Adventa un Ziemassvētku viduslaiku dziedājumi “Veni Emmanuel”. Programmas koncepcijas pamatā ir muzikāli vizuāls uzvedums, kurā skanēs gan viduslaiku gregoriskie un ambroziskie dziedājumi, gan agrīnās daudzbalsības repertuārs. Koncertā uzstāsies – Guntars Prānis – rata lira un grupa SCHOLA CANTORUM RIGA. Ieeja par ziedojumiem baznīcas atjaunošanai.

Svētdienas, 22.decembra vakarā pulksten 17.00 uz dueta “Mediante” koncertprogrammu “Klausāmstāsti” aicina Slampes Kultūras pils. Programmas kodolu veido klausāmi lasāmstāsti un dziedamstāsti par ziemu un Ziemassvētkiem. Tā tapusi sadarbībā ar režisori Santu Tanenbergu un dzejnieci Ievu Samausku. Ieeja bezmaksas.

Jau Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu “Pa īstam” visus priecēs dziedātāja Marija Naumova. Ziemassvētku programma ir veltījums mātēm – mammas būtībai uz Zemes, kas ir visa pirmsākums, un milzu mīlestībai, kas ar to saistās. Koncertā skanēs gan R. Paula, gan N. Matvejeva, I. Kalniņa, J. Lūsēna, U. Marhilēviča, I. Feldmaņa dziesmas, gan dziesmas no Marijas pēdējā albuma „Uz ilūziju tilta”, kā arī jaunas orģinālkompozīcijas, kas veltītas mātei. Koncertā muzicēs R. Beļēvičs (taustiņi), N. Skraucis (bass), I. Feldmanis (ģitāra), J. Kovaikovs (ģitāra), A. Buiķis (bungas) un L. Robežniece (balss).

Ceturtdien, 26.decembrī – Otrajos Ziemassvētkos pulksten 11.00 Jaunpils pils sarūpējusi Marta Kristiāna Kalniņa, Kristīnes Kalniņas, Edgara Kārkla, Ilzes Gruntes un Gints Solas koncertu “Ziema”. Koncertā skanēs latviešu komponistu skaņdarbi un tautas dziesmas, arī pasaulē zināmas melodijas, kas sakņojušās vācu, basku, īru un citās kultūrās.

Savukārt pirmdien, 30.decembra vakarā pulksten 19.00 koncertprogramma ”Sniegpārslas stāsts” izskanēs Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Koncerts paredzēts ģimenēm pozitīvā, pasakainā gaisotnē ar vieglu izklaidējošu ievirzi. Tajā skanēs skaistas komponista Gaita Lazdāna melodijas dzīvā izpildījumā – ar apburošo Ievu Sutugovu, dziedošo mācītāju Mārtiņu Burke-Burkevicu un romantisko Normundu Pauniņu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.