Tumes pagasta biedrība «Asni 3139» aizvadījusi pirmo desmitgadi

Iedzīvotāju spēkiem ierīkotais gājēju celiņš Tumē, kura 101 kvadrātmetrs izmaksājis 1200 eiro, mācības par dažādām tēmām, musturdeķu projekts, ģimeņu svētki un radošā darbnīca «Dārīši» – tāda ir biedrības «Asni 3139» paveikto darbu īsā versija.

Iedzīvotāju spēkiem ierīkotais gājēju celiņš Tumē, kura 101 kvadrātmetrs izmaksājis 1200 eiro, mācības par dažādām tēmām, musturdeķu projekts, ģimeņu svētki un radošā darbnīca «Dārīši» – tāda ir biedrības «Asni 3139» paveikto darbu īsā versija.

Biedrības pirmā vadītāja Irēna Pavloviča atcerējās, ka tās pirmsākumi radušies  2007. gadā, kad viņa, būdama lauku attīstības speciāliste, organizējusi cilvēkus mācībām: “Tā kā biju strādājusi par agronomi, uzrunāju vienu sievu, otru, trešo un aicināju uz mācībām. Pēc īsa brīža mums pievienojās Iveta Petrova, kas vēlējās Vecmokas izcelt saulītē. Tā kopā ar Intu Jotčiku, Ināru Gacēviču, Daigu Elperi, Guntu Čerņiku, Gunitu Šulcu un Guntu Neilandi, kas strādāja Tumes bibliotēkā, kur bija pirmā biedrības mājvieta, 2008. gada 25. augustā piereģistrējām biedrību ar nosaukumu «Asni 3139» – «Asnu» vārdam tika pielikts klāt vietējais pasta indekss.”

Paveikto darbu saraksts biedrībai garš un ierakstīts vairākās mapēs, taču, kā izrādās, nekas neesot izdomāts vai ņemts no zila gaisa – pirmsākumos braukušas pa mājām un vaicājušas cilvēkiem, ko viņi gribētu darīt, uzzināt, mācīties. Tas ļāvis desmit gadu laikā dažādos sarīkojumos pulcēt cilvēku desmitus un simtus, palīdzot apgūt dažādas prasmes, iegūt plašāku skatu uz pasauli un pavadīt laiku kopā ar ģimeni – piecus gadus «Asni 3139» aicināja uz ģimeņu svētkiem un vienā reizē uzņēma vairāk nekā 100 bērnu un vecāku. Ļoti īpašs bijis musturdeķu projekts, kur katras darinātais segas gabaliņš kopā veidoja mākslas darbu. Ar šo prasmi biedrība ir gājusi tautās – ikgadējā adīšanas dienā arvien cildina roku darba prasmes. Biedrības šīs brīža lielākais projekts – kopā ar Tumes un Degoles pagastu pārvaldi no iznīcības pasargāta «Dārīšu» māja, kur ierīkota biedrības radošā mājvieta. Lai arī telpas mazmazītiņas, te saliktas daudzas stelles un vēl palikusi vieta citiem darbiem. Tieši jubilejas reizē audējas lepojās ar šajās stellēs austajiem brunčiem un aicināja lūkot izstādi.

Kā atzina «Asnu 3139» dalībnieces, daudzu gadu laikā viņas iemācījušas tik daudz jauna; biedrība palīdzējusi grūtos brīžus un bijusi kopā priekos. Tāpēc daudzu vēlējums – darboties vismaz nākamos desmit un tā uz priekšu, jo  ir vajadzīgs spēks, kas apvieno, virza un pamudina.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.