Tumes, Degoles, Slampes un Džūkstes koģenerācijas stacijām atņemta OIK atļauja

Tā kā jau nedēļu Tukuma novada pagastos nedarbojas SIA «Tukums REN» un SIA «Golden Eagle» piederošās koģenerācijas stacijas, interesējāmies, kāpēc tā noticis un kāpēc siltuma ražošanai tiek izmantotas šo pagastu katlu mājas. Abu uzņēmumu valdes loceklis Armands Zemītis 13. februārī skaidroja, ka par koģenerācijas staciju darbību un iespējamo OIK licences atņemšanu komentārus nesniegs, tikai piebilda, ka siltums tiek ražots un uzņēmums ir gatavs to darīt arī turpmāk.

Tikmēr Ekonomikas ministrija vakar apstiprināja mūsu aizdomas, ka koģenerācijas stacijas apturētas tādēļ, ka tām liegta OIK atļauja. Ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas sagatavotajā atbildē teikts, ka Būvniecības valsts kontroles birojs minētajām elektrostacijām šogad atcēlis elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības. Savukārt šodien saņēmām Būvniecības valsts kontroles biroja sabiedrisko attiecību speciālistes Elīnas Balgalves sagatavoto biroja skaidrojumu, kurā teikts, ka “birojs 30. janvārī atcēla tiesības pārdot koģenerācijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros četrām SIA «Golden Eagle» piederošajām elektrostacijām – «Katlu māja» Degoles pagasta Vienībā, «Centra katlu māja» Tumes pagastā, «Skaidas» Slampes pagastā un «Džūkstes katlu māja» Džūkstes pagastā.” Birojs skaidro, ka tiesības atceltas tāpēc, ka šīs elektrostacijas nav aprīkotas ar mēraparātiem vai mērlīdzekļu sistēmu, kas nodrošina koģenerācijas iekārtā un citās siltumenerģijas ražošanas iekārtās katra patērētā kurināmā atsevišķu uzskaiti. Vienā teritorijā atrodas gan minētās koģenerācijas stacijas, gan cita komersanta katlu mājas, turklāt kurināmā saimniecība nebija nošķirta, tādējādi nebija nosakāms, cik patiesībā kurināmais elektrostacijā tiek izlietots, kas savukārt ir nozīmīgs rādītājs primāro energoresursu ietaupījuma aprēķināšanai. Primāro energoresursu ietaupījums ir viens no pamatnosacījumiem, lai koģenerācijas elektrostacijas būtu tiesīgas pārdot saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.”

To, vai minētais skaidrojums attiecināms arī uz iedzīvotājiem pārdoto siltuma daudzumu un tā ražošanai izmantoto kurināmo, vēl skaidrosim. Ja tas tā būtu, tad visdrīzāk tie skaitļi, kurus uzņēmējs bija iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram un Tukuma novada domē, varētu neatbilst reālajai situācijai. Tikmēr abu uzņēmumu valdes loceklis Armands Zemītis 13. februārī mums skaidroja, ka – tā kā nestrādā koģenerācijas stacijas, siltuma tarifs pagastos varētu pieaugt.

Atgādinām, ka SIA «Komunālserviss TILDe» līgumu par siltuma piegādi ar SIA «Tukums REN» noslēdza 2015. gada 13. martā, savukārt lēmums par pašvaldības zemes gabalu iznomāšanu SIA «Golden Eagle» tika noslēgts 2012. gadā.

Komentāri

 1. Sanāk kompānijām, kurās Juris Šulcs ir patiesais labuma guvējs, ir liegta OIK atļauja? Viņu interesēs ir tagad ātri visu sakārtot, lai ģimenes nepaliek bez siltuma.

    1. Tu zini, man sāk likties, ka O.Amatniekam ir taisnība, kad viņš sūdzas par neapmierinātu konkurentu mobingu. Pietiek palasīt komentārus, kur nu jau ar dažādiem nikiem var atpazīt vienu rakstītāju…

     1. Kas ir, sāk svilt pa….lja?
      Šādi Es cīnos pret patvalju internetā.
      Kad uzrakstu komentāru, vismaz divas dienas ir miers no vinja.
      Mobingu? 😀 paskataties internetā ar kādu “mobingu” nodarbojās tas Amatnieks.
      Tagad vismaz ir pierimies feisbukā, cerams ka pateicoties manām aktivitātēm šeit. Vinjam nepatīk, kad Es runāju ar faktiem!

 2. Tas jau paša sakuma visiem ( izņemot novada izsaimniekotajus)bija skaidrs kā šads rezultats bus,vei tik tukuma koķeneracija pufff,un luk varam vertet ,cik labi mums ir novada saimnieki ,un kam tas viss bija izdevigi

 3. Es redz, ka tukumniek ir baig gudr, šie (tādi kā Es) domā, ka a spain var no Tukums siltum uz Džūkst un Slamp aiznest! Mēs a Mildiņ smej kā kutinats…

 4. Da kāds tur līdzbiedrs?!? Tas ir slavenais Tukuma O. Amatnieks, kurš neko nerubī, tikai runā. Skumji, ka 50% no komentāriem ir vinja rakstīti un redakcija nerīkojas, lai vinjš nevarētu uzrakstīt no savas I.P adresses. (Vismaz biškji tas palīdzētu)
  Es arī daudz komentēju, bet pārsvarā tikai tad, kad redzu ka šis frukts atkal nesodīts runā nesmuki un kjengā cilvēkus. Pārsvarā šie cilvēki ir ar izglītībām un amatiem un domāju ka šis iternātskolas absolvents nav tiesīgs tā runāt.
  Un “bez tabu” par Tukuma kebabu un par to tjipa “dārgo egli, uzaicināja šis manis piesauktais tipinjš.

  1. No ko tu muld! Zin, mēs a Mildiņ, kad maz skuķ bij, skaitij tād pantiņ: ”Kas uz citiem saka, tam mute kaka!” Vo tu, Esiņ, pēc tād kak izklausies; sak ko sacidams, runā, ko runādams, tev te visu laiku tas Osits prātā. Tak liec to puik miera! Tev žēl, ka šis pa lēto dārg pirkt limonad atdod? Nu lai puik dabū mācib no darb, nevis no dum ap…..j!

 5. Ja jau man vinjš ir prātā, tas nozīmē tikai to, ka vinjš ir mani apvainojis, vai aizskāris kautkur interneta vidē.
  Un Es nepārstāšu vinju kaunināt, ja redzēšu kad atkal vinjš rakstīs savus murgus.

  1. Sāk jau besīt tavas privātās problēmas pie katra raksta lasīt!!!Vai nu ej izskaidrojies aci pret aci,vai nosprāgsti!Nevienam tavas problēmas ar Amatnieku neinterese!!!

 6. Nelasi ko Es rakstu, būs vieglāk. 😉
  Vinjš mani ir apvainojis i-netā, ne aci pret aci un i-netā sanjem atpakalj.
  Ja citi to nedara, Es to daru un darīšu.
  Un Man pilnīgi pajāt ko tu tur raksti.

  Hmmm, zem vinja seklajiem komentāriem nez kapēc tu neko neraksti…
  Un kas tu esi tāds, lai man norādīt ko darīt? Aizej uzēd “hod-dogu”.

  1. Tu tak esi nepilns rubulis!Nesaproti,ka tavas vaimanas un tavs Amatnieks nevienu neinterese un tu tikai piedirs publislo telpu?Gribi publiski savu caureju laist-taisi savu lapu un lai to meslu lasa tu un tev lidzigie!Beidz uzvesties kā garīgi slima pensionāre!

   1. Normālam cilvēkam pat negribētos atbildēt uz manis rakstīto, bet tu pavelcies, kas liek arī izdarīt dažus secinājumus par tevīm, kas raksta šos komentārus.
    Uztaisi labāk savu lapu pats, tad tev nebūs jālasa publiski raksti un publiski komentāri.
    Tu drošvien esi speciālists par OIK lietām, un šeit gribi lasīt un rakstīt cik slikta ir valdība, pastāvošā iekārta, Tukuma dome, un cik nelikumīgs ir OIKs. Bet Es tev to neljauju darīt, čmorīdams to Amatnieku.

 7. Tu to Amatnieku nesien vel man klāt!Manu prāt viņam par Tevi tikai pasmietes un nospļauties redzot tavu ikdienas caureju!Un caur taviem suņu murgiem skaudība ir pārāk atklāti redzama!

 8. Labi ka tas ir tavuprāt.
  Man neinteresē kas ir tavu prāt un kas nav tavuprāt.
  Man galvenais ir rezultāts manam darbam, ko redz arī apkārtējie. Un to tu nenoliegsi, jo ja seko līdzi komentāriem, tad redzi ka pēc manis rakstītās patiesības par vinju, pēkšnji pazūd jocīgie komentētāji zem rakstiem.
  Taka velti centies man norādīt ko darīt,Es pats zināšu ko man darīt un ko ne. Lai tev labs cepiens šovakar. 😉

   1. Diemžēl “Kuña”!!!, tu neredzēji manu komentāru zem kādas avārijas raksta. Ja ir notikusi avārija, tātad ir notikusi liela nelaime cilvēkiem, un kādi ta tur vēl komentāri vajadzīgi? Tas kas raksta, tas ir tas tipinjš par ko Es rakstu un rakstīšu, kas domā ka vienīgais visu zin un ir “pri djelah” visur.

    Un tam komentētājam zemāk – rissinu un vēl kā rissinu un to saprotu Es un vinjš un mans mērkjis ir sasniegts.
    Un kapēc tu domā ka Es tikai izliekos par plānprātīgu, varbūt Es tāds esu? 😉

 9. Un visi beidz komentēt jo tu atlieka ierodies un visus izbesī ar savu piņńāšanu kārtëjo!Nesadomājies,ka tu kaut ko šeit risini,tā jau uztaisies par plānprātīgu,vel sāksi ar to lepoties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.