Liene Ratniece

Ziemassvētku pasākumi Tukumā un apkārtnē

Tuvojoties gada baltākajiem un sirds siltākajiem svētkiem, Tukuma pusē sarūpēti pasākumi, kas padarīs šo svētku sajūtu īpaši aizkustinošu un pacilājošu.

Tuvojoties gada baltākajiem un sirds siltākajiem svētkiem, Tukuma pusē sarūpēti pasākumi, kas padarīs šo svētku sajūtu īpaši aizkustinošu un pacilājošu.

Jau ceturtdien, 21.decembrī, no 13.00 Pastariņa muzejā tiks atzīmēti Ziemas saulgrieži latviskajās tradīcijās. Visi laipni aicināti piedalīties tradicionālās saulgriežu izklaidēs un, lai nākamais gads būtu veiksmes pilns, notiks īpašais bluķa vilkšanas pasākums. Adrese: Pastariņa muzejs, “Bisnieki”, Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads. 

21. decembra vakarā 19.00 uz koncertprogrammu «Tev tuvumā» Slampes Kultūras pilī aicina grupa «Putnu balle», Aija Andrejeva, Artūrs Skrastiņš un Marts Kristians Kalniņš. Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads.

Piektdien, 22. decembrī, visi laipni aicināti uz īpašu Saulgriežu pasākumu Āžu kalnā. Tikšanās pie Tukuma «Circle K», Meža ielā 30, lai tālāk kopīgi dotos uz Āžu kalnu.

23. decembrī 14.00 uz Tukuma pilsētas Kultūras namu aicināti bērni, lai noskatītos muzikālu izrādi «Ziemassvētku vecīša cimdiņš», kas ir kā dāvana Tukuma bērniem Ziemassvētkos. Izrādē piedalīsies Samanta Tīna, Jānis Skanis un Roberto Meloni. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā 23. decembra vakarā 17.00 izskanēs koncerts skaistai Ziemassvētku ieskaņai “Kad brīnumi uzziedēt sāk…”. Koncertā uzstāsies Ieva Šablovska ar arfu un Ainars Šablovskis ar saksofonu un armēņu duduku. Koncertā būs iespēja dzirdēt gan solo, gan dueta priekšnesumus. Programmu piepildīs ziemīgu noskaņu pilni skaņdarbi, kas klausītājus vedīs cauri gadsimtu lokiem: no senas armēņu tautas mūzikas, caur klasicismu, romantismu un latviešu komponistu iemīļotām melodijām līdz pat skaistām Ziemassvētku laika dziesmām. Adrese: Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums.

Savukārt 18.00, sestdienas, 23. decembra, vakarā uz koncertu «Ziemas vakarā ejot pie Tevis» Jaunpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā aicina vokālā grupa «Vocalica». Koncerta viesi vokālais ansamblis «Cantabile». Adrese: Jaunpils baznīca, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads.

Svētdien, 24. decembrī, kad no rīta atzīmējam ceturto Adventu, bet vakarā svinam Ziemassvētku vakaru, uz dievkalpojumiem aicina Tukuma un apkārtnes baznīcas. Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Brīvības laukumā 1 un Tukuma Svētā Stefana Romas katoļu draudzē, Harmonijas ielā 1A dievkalpojumi notiks 11.00 un 18.00, bet pirmdien, 25. decembrī – Pirmajos Ziemassvētkos dievkalpojums sāksies 11.00.

Ar skaistu Ziemassvētku koncertprogrammu «Ir spožums kāds tuvāks» 25. decembrī – Pirmajos Ziemassvētkos – 14.00 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā Valta Pūces dziesmas izdziedās Agnese Rakovska un Jānis Aišpurs. Koncertos piedalīsies arī zēnu koris, koklētāja Laima Jansone, jaunā un talantīgā mūziķe Dārta Stepanova. Mūziku ar izteiksmīgiem lasījumiem papildinās brīnišķīgie latviešu aktieri Esmeralda Ermale, Lidija Pupure, Ausma Kantāne, Juris Strenga un Leons Krivāns. Par mākslinieku īpašo izskatu šogad parūpējies latviešu dizaineru zīmols «Linotēka», gādājot, lai tērpi būtu ērti, silti, stilīgi un atbilstoši Ziemassvētku noskaņām. Adrese: Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums.

Lai gaiši un priecīgi Ziemassvētki! Uz Tukumu pēc smukuma!

Komentāri

    1. Tas sanāk tā kā uz Cērskstes/Milzkalnes pusi. Var aiziet ,ja ceļu sāk no Melnezera avotiņiem. Bet,ja stāv Āža kalna galā un skatās uz virzienā uz Ventspils šosejas pusi,tad tālumā var redzēt Durbes pili. Es te tā murgaini uzrakstīju,bet,cerams,ka saprati 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.