Agita Puķīte

Vecākus Tukumā satrauc blusas bērnu rotaļlaukumā

Jautā lasītājs: – Rotaļu laukumam Tukumā, Spartaka un Kurzemes ielu māju rajonā, ir viena problēma – tur ir smilšainas vietas, tāpēc ir daudz blusu, un, ja blusa bērnu sakož, viņam rodas ļoti liela alerģija, kas atkal rada problēmas apmeklēt bērnudārzu.

Jautā lasītājs: – Rotaļu laukumam Tukumā, Spartaka un Kurzemes ielu māju rajonā, ir viena problēma – tur ir smilšainas vietas, tāpēc ir daudz blusu, un, ja blusa bērnu sakož, viņam rodas ļoti liela alerģija, kas atkal rada problēmas apmeklēt bērnudārzu. Varbūt var palūgt domi, lai laukumā ieklāj gumijoto segumu? Vēl laukuma malās ir tādi maziņi koka stabiņi, kas vietām ir izlauzti, kā arī vietām koka bruģi vietā notur koka dēlīši, aiz kuriem var aizķerties kājas.

Tukuma novada domes ainavu arhitekte Maija Fogele: – Tādu segumu, kāds uzlikts jaunajam laukumam Lielajā ielā, Spartaka ielas laukumā uzlikt nevar, jo tas ir ļoti dārgs: “Gumija izmaksā ap 55 EUR/m², bet ar visu ierīkošanu tie būs ap 100 EUR/m². Turklāt nav lietderīgi likt gumijas segumu zem vecām iekārtām – Spartaka ielas laukumu ierīkoja 2008. gadā, un kopš tā laikā iekārtas jau ir novecojušas un tās pakāpeniski tiek mainītas. Savukārt, ja koka atdures, kas vietām jau satrunējušas, iedzīs dziļāk, tās izšķīdīs pavisam. Šī koka bruģa daļa savu laiku nokalpojusi un būs jādomā par rekonstrukciju.

Komentāri

 1. Blusa ir tāds jauks un mīlīgs kustonītis, kurš būtu jāuzskata par mājdzīvnieku un pret to ir jāizturas tāpat kā pret mājas kaķi vai suni. Bet tās kodiens ir viena jauka un pat intīma padarīšana.

 2. Mammuči un papuči! Visi uz blusu ķeršanas sacensībām! Kurš noķers visvairāk blusu, saņems pretblusu siksniņu par brīvu!
  Bet ja nopietni – augusta beigas un septembra sākums allaž bijuši blusu aktivitātes periodi. Drīz tās norims un pazudīs.

 3. Tie mammuči un papuči paši, kad bija mazi pa smiltīm nerakās? Un tāpat bija blusas, kad viņi mazi bija. Audziniet savus bērnus mēģenēs, tad nekas nekaitēs. Cilvēki ir dīvaini.

  1. Kādreiz būtu piekritusi šim komentāram, bet nu, kad pašai ir mazs bērns, izrādās arī viņam ir alerģija pret blusu kodumiem. Un tas ir traki, jo alerģija ir spēcīga un nepatīkama! Bet nu mammai varu ieteikt bērnu vest uz citu rotaļlaukumu…

 4. Kāpéc cietusī nevēršas domē, bet avīzē? Jo viņa nemaz neeksistē, vai ne, Agita 😉
  Ko vēl inčīgu spēj sadomāt? A.P. pārdomas jau robežojas ar plānprātību, nebūs labi…

 5. interesanti, ka visādu jautāju risināšanai cilvēki atspērušies skrien uz ntz, kur tos sagaida puķīte un zibenīgi atrisina problēmas!
  Vai tas blusu kodums, vai ar kukaiņiem apsēstie tukumnieki, vai no 5.stāvā izlēcis trakais vai jāatrod nozagtais traktors – var turpināt bezgalīgi 🙂
  Tukumā nav ne dakteru, pie kura parasti dodās sasituma gadijumos, ne policija, ne citas iestādes! tikai neatkarīgais laikraksts, kura aģenti spējīgi visu atrisināt – vai tā ir apšaubāmas izcelsmes dabas parādība, vai sunim sakosta kāja
  agitas fantāzija pārkāpusi visas robežas
  piebremzē, paliec jau smieklīga
  vai nomainiet papīra krāsu – dzeltena piestāv labāk 😉

  1. Tā arī īsti nesapratu vai šis raksts ir domāts blusu un, protams, arī tarakānu (prusaku) aizstāvībai vai gluži otrādi – nomelnošanai! Bez mums taču dzīve nebūtu tik interesanta, jo nekas nevar būt jaukāks kā kasīšanās pēc pāris jauku blusiņu kodieniem vai mūsējo šiverēšanu pa virtuves galdiem un cilvēku pārtikas krājumiem.

  2. Būs pieprasījums ,radīsies piedāvājums.
   Ir vesela trauksmes cēlāju-blusotāju armija ,tātad jābūt tiem ,kas uzklausa viņu sāpi.

   Tagad visiem labi :trauksmes cēlāji-blusotāji ir uzklausīti ,žurnālistei ir darbs , redaktorei aug avīzes popularitāte.

 6. Beidziet pie mazākā kukaiņu koduma trekterēt litriem visus Tavegilus un Suprastanus un ko vēl ne, ļaujiet bērna organismam pašam saprast, kas ir iekodis un kā ar to cīnīties. Uzmērējiet kādu pretniezes gēlu un pēc laika nekādas pumpas un alerģijas nebūs. Tā vien šķiet, ka daži vecāki lepojas – re, mans bērns ir alerģisks!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.