Shutterstock

Vai Tukumā uz balkoniem drīkst smēķēt?

Jautā lasītājs: – Man tāds jautājums par smēķēšanu. Dzīvojam Tukumā daudzdzīvokļu mājas 5. stāvā, un nevaram atvērt logu, jo apakšējie kaimiņi uz sava balkona smēķē. Kā tur palika ar tiem noteikumiem par smēķēšanu – tā ir vai nav atļauta uz balkoniem?

Jautā lasītājs: – Man tāds jautājums par smēķēšanu. Dzīvojam Tukumā daudzdzīvokļu mājas 5. stāvā, un pat šajā karstajā laikā nevaram atvērt logu, jo apakšējie kaimiņi uz sava balkona smēķē. Kā tur palika ar tiem noteikumiem par smēķēšanu – tā ir vai nav atļauta uz balkoniem?

Redakcija: to, cik tālu pavirzījies jautājums par iecerētajiem likuma grozījumiem, kas paredz dažādus papildu ierobežojumus smēķējošajai sabiedrības daļai, vaicājām Alisei Krūmiņai, Veselības ministrijas vecākajai ekspertei. Viņa skaidro: ”Diemžēl šobrīd nav iespējams ziņot par ievērojamu progresu, jo šis un citi priekšlikumi ir Saeimā izskatīti 1. lasījumā, bet pavasara sesijā līdz 2. lasījumam nenonāca. Vēl priekšā arī 3. lasījums un, kā liecina mūsu visoptimistiskākās prognozes, grozījumus Saeimā varētu apstiprināt nākamā gada sākumā. Bet līdz tam vēl norisinās spraigas diskusijas gan par atsevišķiem grozījumiem, gan formu, kādā tie izteikti. Piemēram, ja runājam par aizliegumu smēķēt uz balkoniem un lodžijām, tiek diskutēts par to, vai aizliegums darbosies arī tad, ja citiem kaimiņiem būtībā nav pretenziju, ka uz balkona kāds smēķē u. tml. Īsāk sakot, šobrīd vēl ir grūti precīzi pateikt, kad un tieši kādi grozījumi tiks apstiprināti.”

Bet līdz tam, kamēr smēķēšanu uz balkoniem neregulē konkrēti tiesību akti, A. Krūmiņa aicina vienoties ar smēķējošiem kaimiņiem, norādot, ka jūsu ikdienu viņu kaitīgais ieradums tiešām traucē.

Komentāri

 1. Piekriitu ,ka trepees nevar ,bet nu uz balkona????Labaak tad paskatieties kas notiek beernu laukumos,kur jaunaas maaminas staigaa pakal beernam ar cigareti rokaas…..Likums pienemts ,tikai neviens jau neieveero……

 2. Jā tā ir liela problēma, gan vasarā gan ziemā- vakarā pirms gulētiešanas atvēr logu, lai izvēdinātu istabu- bet kaimiņiem pēdējā “Zārka nagla” jāieden pirms Nakts miera.
  Un kā lai iet gulēt, bērnu istabā nav ko eplot, pašiem arī nav patīkami…! Ceru ka drīz valdība šo jautājumu sakārtos, ne tikai ar likuma pantu, bet arī ar pamatotu likuma normu piemērošanu. Jo būs trīdīgi pierādīt, redz kaimiņš smēķē, nav iespēja piefiksēt pārkāpuma būtību…! Vajag atrunāt likumā arī to, ka pietiek ar kaimiņu sūdzību.
  Ceru uz drīzu Valdības iejaukšanos šajā jautājumā…, Lai Latvijā augtu veseli bērni, nevis jau no bērnu dienām no Pasīvā smēķētāja vēlāk izaugtu par Smēķētāju…!

 3. Vai Tukumā kaimiņš kas dzīvo virs manis, drīkst d!rst un tad noraut ūdeni ? Sēžot savā atejā, es dzirdu kā viņš purkšķina, un kad norauj ūdeni tad manā podā nožvangojas manis stādītais dārgums, un man ir ārprātā liela morālā trauma. Smaka ar tad paliek lielāka. Ko man darīt ? Kādi normatīvie akti šo regulē ? Vai man zvanīt pašvaldības policijai ?

  1. nav par morālo traumu. Būtībā ir vienalga, ko dara kaimiņš un viņa izdarības nerada nekādas morālās traumas, ja nu vienīgi kādā situācijā izraisa smīnu. Runa ir par dūmiem, ko pateicoties smēķējošam kaimiņam, elpojam arī mēs. Manuprāt, ja tik ļoti gribas smēķēt, var iziet ārā no kāpņu telpas ēkas pagalmā un to darīt. Neviens jau nav tik tizls, ka nevarētu to izdarīt, bet slinks gan, vai ne?

  1. Nez ko tu teiktu, ja es, dzīvodams virs tevis, čurinātu savus vācu aitu suņus (5 gab.) uz sava balkona un tas viss pilētu uz tavā balkonā izkārtās veļas, tev uz galvas un tamlīdzīgi. Ā, droši vien tu atnāktu pie manis un teiktu: “Viss kārtībā, kaimiņ, tavs balkons ir tavs privātīpašums, tu tur vari darīt visu, ko gribi!”

 4. Tas manuprāt ir kā sauciens tuksnesī…gribu smēķēju,gribu nesmēķēju, priekš kam tad ir tie balkoni un lodžijas – nu ne jau lai dzīvoklī smēķētu?! Protams, augšstāva kaimiņiem tas varētu nepatikt, bet ne visiem…Cilvēkam nekad nebūs labi – arī kad karstums liels vai aukstums…:)

 5. mana kaiminjiene mums arii neljauj piipet uz balkona,jo vinjai no mums smirdot visa gultas vela ;D nu to tikai var izdomat cilveks,kas nepipe!!
  Un draud man visu laiku ar policiju 😀
  Ta ari tagad nesaprotu var vai nevar pipet uz balkona????:D

 6. Būs cilveeki kas atradīs par ko piepisties. Buutu paklusejusi. Labaak mazāk rakstīti bet gan iet un darīt lietas labaa. Domājat ka jūsu komentāri kkamm der? Pamostaties.

 7. Neatbalstu piečakarēšanos par sīkumiem. Bet šajā jautājumā raksta autori saprotu, jo mums arī ir tā ka nevaram turēt logu vaļā vakarā, galvenais ka žēl mazā veselību, kas guļ tajā pašā istabā. Smaka nāk iekšā neticami spēcīgi.
  Bet šo nav iespējams noregulēt ar likumu manuprāt, kur nu vēl pierādīt un sodīt. Nedzīvojiet dzīvoklī 🙂

 8. Nu labi -nepīpēšu uz balkona .Bet palūgšu arī kaimiņiem -nekādas reņģu cepšanas ,nekādas jubilejas man virs galvas un nekādas bērnu klaigāšanas kaimiņos .Punkts

 9. Arī,kad būs likums, vāji tas darbosies, jo reāli pie rokas policijai cilvēks jāpieķer, lai pierādītu,ka smēķē uz balkona. Kā te viena tante komentēja, ka jābūt tā – pietiek ar kaimiņu sūdzību – nu tas ir stulbuma kalngals un totāla aprobežotība. Kamēr policija brauks, cīga jau sen izsmēķēta un ķer vēju… Policisiti tak nav pavisam debili, sapratīs, ka nav vērts degvielu tērēt un uz tādu izsaukumu vispār doties,ja vien nebūs kaut kur ļoti tuvumā. Un arī tad, ja cilvēks notupjas un nav redzams no ielas, nav nofotografējams tā, lai atpazītu, viņi nekad to nepierādīs,jo dzīvoklim durvis tak neuzlauzīs. Tā kā,pat ja likuma grozījumi būs – jēga maza.

 10. Mana kaimiņiene uzreiz sāk ķērkt nevis normāli runā , par spīti vēl pīpēju uz balkona! Tajā pašā laikā kad tās abas ķērc 8 no rīta ,tātad man arī jaāsauc pašvaldība lai kaimiņienes man turpmāk netraucētu.. Kkāds murgs. Itsevišķi ja tās ir pensionāres !

 11. Redz kā. Tagad uz balkona vēl nevarēs smēķēt, pieturās arī nē, pie veikaliem un valsts iestādēm ar ne, tas viss ir teju vai blakus sacelts respektīvi nevar smēķēt nekur. Ko jūsupsrāt, dārgie protsestanti, darīt smēķētājam? braukt ārpus pilsētas uz lauka vidu un tur smēķēt, vai varbūt atņemsim katrā dauddzīvokļu mājā vai pat katrā trepjutelpā kādai ģimenei pa dzīvoklim un ierīkosim tur pīpētavu, jo vecās, ar dzīvi neapmierinātās, kundzītes nevar paciest 2 min ilgu cigarešu dūmu izplatīto smaku???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.