Vai Tukuma domē būs savs preses dienests?

Tukuma novada domes preses konferencē 20. janvārī interesējāmies, kāpēc domē darbā pieņemts jauns sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Tomels. Jau rakstījām, ka 16. janvārī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs pats personīgi ierādīja J. Tomelam darba kabinetu un «NTZ» stāstīja, ka ir pieņēmis darbā preses sekretāru, minot arī, ka bijusi tāda vakance…Tā kā līdz šim domē bija spēkā Tukuma novada pašvaldības nolikumā noteiktā kārtība, ka darbiniekus pieņem darbā izpilddirektors, interesējāmies, kāpēc šī kārtība mainīta un kāpēc domes priekšsēdētājs pats nevar runāt ar presi par aktualitātēm pašvaldībā.

 

 – Izlasot domes nolikumu un likumu «Par pašvaldībām», tur nav minēts, ka domes priekšsēdētājs pats pieņem darbā darbiniekus, jo to dara izpilddirektors, bet domes priekšsēdētājs to akceptē. 16. janvārī teicāt, ka jūs esat pieņēmis Tomela kungu darbā.

Normunds Rečs:

– Domes priekšsēdētājs veido savu komandu, lai varētu īstenot tos darbus un tos mērķus, kas viņam ir uzlikti par pienākumu darīt.

– Pēc Pašvaldības nolikumā noteiktās kārtības domes priekšsēdētājs var iecelt sev padomdevējus, kas netiek atalgoti. Jautājums ir – vai jūs. Tomeļa kungs, strādāsiet bez atalgojuma kā padomdevējs?

Jānis Tomels:

– Es esmu domes priekšsēdētāja preses sekretārs, es varu paskaidrot.

– Varbūt tomēr ļausiet arī domes priekšsēdētājam paskaidrot?

 1. Rečs:

– Ir tā, ka amats Jānim Tomelam nav padomnieka amats, tas ir sabiedrisko attiecību speciālista amats. Nezinu, kur lasījāt, ka domes priekšsēdētājam nav tiesību slēgt līgumus… Domes priekšsēdētājam ir tiesības slēgt jebkādus līgumus, arī tai skaitā ar darbiniekiem.

– Likumā «Par pašvaldībām» sadaļā par domes priekšsēdētāju nav minēts, ka viņš pieņem darbiniekus, jo viņš jau nevada domes administrāciju. To dara izpilddirektors. Sadaļā par izpilddirektoru ir rakstīts, ka viņš domes nolikumā noteiktajā kārtībā pieņem darbā un atbrīvo no darba pašvaldības administrācijas darbiniekus. Arī Tukuma domes nolikumā ir teikts tas pats, tikai ar piebildi, ka darbinieku pieņemšana vai atlaišana jāsaskaņo ar domes priekšsēdētāju.

Agris Zvaigzneskalns:

– Ja nav ierakstīts likumā, jūs domājat, ka tas ir aizliegts? Tāda administratīvā pārvaldība nav nekāds jaunums Latvijā – dome var izveidot savu struktūrvienību, un attiecīgi administrācija būs pakārtota šai struktūrvienībai. Ir jāsaprot, ka šobrīd domes nolikums ir iesniegts ministrijā uz saskaņošanu.

Uzskata, ka normatīvie akti nav pārkāpti

– Bet domei ir spēkā esošs nolikums, tas nav atcelts, un pēc tā dome strādā. Turklāt Reča kungs sarunā 9. janvārī, otrajā dienā pēc ievēlēšanas, teica, ka “par personālijām šobrīd nerunāsim”. Savukārt Nacionālās apvienības, kuras partijas pārstāvis nu priekšsēdētājs ir, priekšvēlēšanu programmā minēts, ka prioritāte ir “deputātu atbildīga rīcība pašvaldības līdzekļu izmantošanā”, bet šī būs vēl viena papildu alga. Turklāt vēl šīs partijas programmā teikts, ka “nodrošināsim ar profesionālu, atklātu un katram iedzīvotājam pieejamu novada pārvaldi”. Varbūt būtu atbilstīgi, ja Reča kungs nāktu klajā ar iniciatīvu, ka tiks rīkots konkurss uz sabiedrisko attiecību speciālista amatu.

 1. Tomels:

– Jautājums ir par vēl vienu algu?

– Jautājums ir par jūsu algu.

 1. Tomels:

– Šī mana alga ir tās darbinieces alga, kura ir šobrīd dekrēta atvaļinājumā.

– Bet viņa nāks atpakaļ.

 1. Tomels:

– Kad viņa nāks atpakaļ, es vairs viņas algu nesaņemšu.

– Un ko tad jūs saņemsiet?

 1. Tomels:

– Nu tad būs kāda cita alga. Jums ir jāsaprot, ka domes priekšsēdētājam vajag arī savu biroju, kā tas ir ministrijās, Saeimā, vai premjeram, vai Valsts prezidentam. Un tāpēc ir jābūt savam sabiedrisko attiecību padomniekam, kas nav tieši sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieks.

– Līdz šim N. Rečs, gan, būdams skolas direktors, gan izglītības pārvaldes vadītājs, gan deputāts, ir varējis ļoti labi runāt ar presi, bijis godprātīgi atklāts, un ar to bija iemantojis cieņu. Tieši tā, kā to paredz jūsu partijas Ētikas kodekss:  “Esam nomodā par savu, savas tautas un valsts godu.”

 1. Tomels:

– Mans uzdevums būs rūpēties, lai vēl labāk runātu ar presi un sabiedrību.

– Jūs domājat, ka viņš pats to nespēj?

 1. Tomels:

– Kāpēc man tā būtu jādomā?! Tā ir jūsu interpretācija.

– Bet varbūt [jūsu amats] bija nodeva par balsojumu, vai par vēl kaut ko. Varbūt Reča kungs tika piespiests jūs pieņemt?

 1. Rečs:

– Jūs atkal ļoti plaši interpretējat. Nekā tamlīdzīga.

 

Vairāk lasiet piektdienas, 24. janvāra, laikrakstā, ŠEIT=>

Komentāri

 1. nu b…gj tad briinaas kur izlej naudu.domes priekshsedetaajs nevar atbildeet uz jautaajumiem.nu tad n,…ij tu tur vispaar esi.liekeezhi j….tie.

 2. Paskataties bildes, kur N.R. ir Tukuma Ūdenī. Nu tāds Stārs un kāds skats..!!!..visuvarenība…!!!!
  Izskatās, ka Kungs apbraukās visas iestādes ka Prezidents novadus un padomnieki un sab. Att. Spec. Tai laikā strādās.

 3. Tas nihilisms un augstprātība nav ilgi redzēta. Ja cilvēks tikko sācis stādāt jau pirmajā intervijā gandrīz vai neļauj runāt priekšsēdētājam, atbild par visu ja vajadzēs būs jauna alga, jauna vieta. Pārņem šausmas kas vēl tur notiks.

  1. Tas nav nekāds nihilisms un augstprātība , bet partejiskais statuss, kurš Tomelim ir daudz augstāks par Reču, jo ar partijas svētibu bijis augsts činavnieks ministrijā, kandidējis eirovēlēšanās. Toties Rečam statuss NA partijā , kā jaunpienācējam vēl tikai jāpierāda, arī citās lielajās partijās nekādus vadošus amatus nav ieņēmis, būšana kaut kādā lokālā Tukuma vai Sēmes partijā neskaitās.

 4. I.Tomelis: ”Jums ir jāsaprot, ka domes priekšsēdētājam vajag arī savu biroju, kā tas ir ministrijās, Saeimā, vai premjeram, vai Valsts prezidentam.”

  Tad jau Tukumā būs gluži kā Rīgā Valsts prezidentam , Saeimai, premjeram un ministrijām. Izrādās, ka visi iepriekšējie Tukuma valdnieki tādi knapsieriņi vien bijuši bez jebkāda vēriena.
  Beidzot Tukums atvēzēsies ar savu biroju. Jācer , ka ar vienu I.Tomeli vien tik grandiozām pārmaiņām nepietiks, vēl ne vienu vien noderīgu amatu noderīgiem cilvēkiem izdomās. Drīz Rīga nobālēs , kad Tukums uzņems apriezienus.

  1. N.Rečš sev pietaupījis bijušo Izglītības pārvaldes vadītāja amatu, ja nu vēlēšanās noiet greizi. Ne jau par velti pirmais darbs jaunajā amatā bija Izglītības komitejas vadītājas L.Reimates nomaiņa pret savējo G.Rozi.

 5. Trīs partiju apvienība visu dara pareizi. Jāatbrîvojas no Šulca un Kampara mafijas astoņkāja. Darbinieki izpildvarā joprojām izpilda uzdevumus, lai bagātinātu augstāk minētos kungus. Un ir viena avīze, kura atbalsta šo varzu. Neminēšu kura. 🙂

 6. Viens otrs jau sūdzas, ka jāstrādā pārslodzes režīmā, tas ir tāpēc, ka līdz šim tikai sprieda un nekad izskatās nav strādāts. Būtu jājautā kas tad pārslodzē izdarīts?

 7. Iespējams,ka NTZ ļoti nepatīk, kad kāds cīnās ar Vienotības cilvēkiem, NTZ patīk slavēt veco varu, kura uz Tukuma Pašvaldības pleciem ir uzkrāmējusi daudzus kredītus, kurus nodokļu maksātājiem daudzus gadus būs jāmaksā atpakaļ.
  Proatms, ka cilvēki, kuri vietējā līmenī grib sakārtot pilsētu ir ļaunuma iemiesojums, bet vecie cilvēki no Vienotības, kuri gadiem izsaimniekoja Tukuma budžetu ir labie.
  Iesaku katram Tukumniekam apskatīties uz savu elektrības rēķinu, cik Jūs maksājiet par gadsimta afēru – un tad objektīvi padomājiet, kura ministra laikā tika izniegtas viss vairāk atļaujas. Un kā cilvēki gadiem vadija Tukuma domi!!!

 8. Dodam laiku lai iestrādājās, vēl nav noslēguši jaunu bibliotēkas līgumu, noasfaltējuši uz privātiem īpašumiem ceļus utt.
  Skatāmies uz labiem darbiem : pretojās ukraiņu olu fabrikai, lai aizstavētu vietējo ražotāju intereses, cīnijās un pašlaik apstādināja vēja ģenerātorus, kur bez analīzes Lukmanis saimnieku vārdā gribēja vilcienu palaist maldinot vietējos iedzīvotājus utt.
  Objektīvs viedoklis : kāpēc šis laikraksts uzreiz tik negatīvi attiecās pret izmaiņām domē, kur bija negatīvā attieksme pret iepriekšējiem izsaimniekotājiem???
  Rodas jautājums, vai no žurnālistikas puses ir profesionāli klupt virsū par katru soli, neidziļinoties ko ir paveikusi jaun;a vara!!!
  Rodas iespaids, kad šeit tiek pārstāvētas kāda atseviška cilvēka viedoklis, varbūt es kļūdos, bet būtu pareizi pēc dažiem mēnešiem ko spriest un iedziļināties arī labos darbos.

  1. Oskar, man lūdzu Jums jautājums: – nosauciet 1 vietējo olu ražotāju (noprotu, ja investori uzbūvētu ražotni Latvijā, tā nebūtu vietējā ražotne) – vai Jums ir kaut mazākā sajēga no kā veidojas Valsts un pašvaldības budžeti?? – Vai Jūs esiet iepazinies, un saprotiet, kādu ļaunumu Latvijai nodarītu iespējamie vēja ģeneratori, – cik nauda atkal būtu oik vai kā tur viņu sauc jāmaksā. Esiet goda vīrs un atbildiet lūdzu, paldies jau iepriekš.

    1. Nav starpība vai likums tiek pārkāpts otrajā dienā vai 34 dienā pēc ievēlēšanas. Pārkāpums jeb vismaz kārtējais sliktās pārvaldības piemērs bija noticis, par to arī lai Rečs atbild, vēl jo vairāk – zēns pats solīja, ka šādi gadījumi nenotiks. Kā redzams, sapinās jau pirmajos soļos. Kas būs tālāk?

 9. Viss kas notiek, personīgi man patīk. Ar cilvēkiem ir ne tikai pastiprināti jārunā, bet gan jāprasa viedokli – intervija, aptaujas, tikšanās ar iedzīvotājiem. Un tas, ka domes darbiniekiem nebija pat izsniegti un izstrādāti amata apraksti, manuprāt tā ir vienkārši izpildvaras nekompetence un ne mākulība. Kāpēc par to ntz nerunā? Būtu forši, ja ntz intervētu domes darbiniekus un jautātu tiem vai ir kas izmainījies. Šeit pēc iespējas ātrāk nepieciešams izmainīt izpildvaru godīga konkursa ceļā, nevis kā bija ar Lukmani – ieliek no savas partijas par izpilddirektoru un tā mēs strādājam un tā mēs dzīvojam (bez amata aprakstiem). Es nebūšu parsteigts, ja vēl izspeldēs kādas fiktivās darba vietas. Rokat tālāk!!! Visi vecie jau ir puk puk izdarījuši

  1. te tak taa ir.vins var buut vesliibas ministrs,peec gada aizsardziibas,un veel peectam nokluut par prezidentu.a pnja ta ne..jaa nav.visur chupaam padotie pa labi kreisi.

   es zin ko ieteiktu,nevienam nemaksaat niin nodokli.pis juus visus.

 10. Ntz zurnalistei buutu loti labs temats naakamajam numuram, safotograafeet Rudovskim maaju un nointerveet vinu ar virsrakstu : Iepriekss daudz laba padarijaam, aa un pirti ari nofotograafeejiet. Piereizes pie juurinjas galvu var izveedinaat, svsigs gaiss paliidz objektiivi domaat, loti laba zurnaalistu ipasiiba

 11. Iesaku katram Tukumniekam apskatīties uz savu elektrības rēķinu, cik Jūs maksājiet par gadsimta afēru – un tad objektīvi padomājiet, kura ministra laikā tika izniegtas viss vairāk atļaujas. Un kā cilvēki gadiem vadija Tukuma domi!!!

  1. Ēēē Amatniek, tu atkal sāc savus murgus rakstīt?
   Gribi lai atkal sāku tevi atmaskot un stāstīt cilvēkiem taisnību par tevi komentāros??

 12. Oskar! Vispirms izej pastiprinātus latviešu valodas kursus un tikai tad sāc rakstīt! Tik nepareizi un kļūdaini to var darīt tāds īsts”latviešu patriots”,par kādu Tu uzdodies. Kauns.

 13. Tukuma domē lieluma mānija nezūd, ja reiz nepieciešams tāds pats birojs kā ministrijās utt. Būtu interesanti palasīt, kādus šedevrus radījis J. Tomels žurnālistikas jomā…

 14. Laikam gatavo sev prezidenta pili, drīz pievienos pārējos novadus un izskatās ka lieluma mānija visiem šiem kungiem rodas ilgstoši strādājot par ierēdņiem. Tūlīt jau atkal sāksies amatu dalīšana visos līmeņos, kurš labāk ka’dam patiks, tas saglabās amatu, kurš nē, tiks samazināts.

 15. Oskar Amatniek, tava uznjēmuma facebook lapā esi izvietojis bildes kas ir ZAGTAS no “Narvesen Latvia” reklāmām.
  Lūdzam tevi paskaidrot šo radušos situāciju!

 16. Sveiks “ES ES” šis reklāmas ir pasūtītas uzņēmumā kas nodarbojas ar šādām reklāmām bet, paldies rīt precizēšu kapec tāda kļūme !

  1. Atkal tu melo!

   Ok, gaidam paskaidrojumus kā radās tā tevis sauktā KLJŪME, kad “NarvesenLatvia” reklāmas bilde kljuva par tava uznjēmuma reklāmas bildi.

   1. Oskar Amatniek, vēljoprojām gaidam tavu paskaidrojumu. Pasteidzies, kamēr tiesībsargājošās instances nav pieslēgtas pie šā zādzības fakta.
    Bet tu jau neēsi vainīgs, to visu tavs reklāmas menidžeris, vai ne?

    1. Nu tā, redzat tauta kāds Mūsu Amatnieks ir par cilvēku. Pilnībā netur vārdu. Apsolīja Mums sniegt skaidrojumu vakar, kapēc vinja uznjēmuma feisbuk lapā ir ievietotas ZAGTAS bildes no citu uznjēmumu reklāmām, bet tā arī nesniedza.

     Kādu tev politiku Amatnieka kungs, ka tu vispār nemāki vārdu turēt, fufeli.
     Drošvien biji pārāk aiznjemts nemitīgi komentējot rakstu par celju policiju.

 17. Nu re nu,bus bagatajiem Tukumniekiem arī otrs TND priekšsëža vietnieks,vares stutet vēl vairāk mordobojus Tukumā vairak diemžel no ši objekta neko nevaram gaidīt.
  Šausmas kāda komanda tātad kur esam tur busim arī turpmak “galīgā dupsī “

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.