Liena Trēde

Tukuma vienotajam dispečerdienestam – gada jubileja

1. februārī savu pirmo dzimšanas dienu atzīmēja Tukuma vienotais dispečerdienests. Jau gada garumā tukumnieku un pilsētas viesu darbus, bet, jo īpaši, nedarbus, modri vēro ap 80 videokameru. Bet monitorus vēro un uz iedzīvotāju zvaniem atbild un cenšas dažādās situācijās palīdzēt meitenes tālruņa 8881 otrā galā.

1. februārī savu pirmo dzimšanas dienu atzīmēja Tukuma vienotais dispečerdienests. Jau gada garumā tukumnieku un pilsētas viesu darbus, bet, jo īpaši, nedarbus, modri vēro ap 80 videokameru. Bet monitorus vēro un uz iedzīvotāju zvaniem atbild un cenšas dažādās situācijās palīdzēt meitenes tālruņa 8881 otrā galā.

To, kas notiek kamerās, kā arī uz zvaniem visas diennakts garumā atbild Sintija Miksone, Sintija Celitāne, Anija Rabkeviča un Kristīne Krūmiņa. Visgrūtākās esot stundas ap trijiem, četriem naktī, kad nogurums liek sevi manīt. Zvanu saturs lielā mērā esot atkarīgs no laika apstākļiem. Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli – pieņemts lēmums, kur palīdzība nepieciešama nekavējoši, kur, iespējams, ar atbildīgajiem dienestiem var sazinātie arī no rīta.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 2. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Ko var katru mēnesi lielīties ar dispečerdienestu, kādu varoņdarbu tad viņas izdarījušas, nekas nav dzirdēts, ka kaut kas nopietns izdarīts. Uzskatu, ka katrs cilvēks dara savu darbu par ko saņem algu, tāpēc jābrīnās par šiem svētkiem ar ziedu pasniegšanu.

  1. Ir vairākkārt ziņots par viņu darbiem. Viens no tiem, kad vecāki alkohola reibumā, nakts vidū ar neadekvāti laikapstākļiem apģērbtu zīdaini atradās uz ielas.

 2. Tieši tā,kur ir darba rezultāti -regulāri kautiņi pie viljas,baböona,izdemolētas autobusu pieturas,bērnu laukumiņš pie meža 4,aplauztie žoga posmi pie sarkanā krusta,zādzības,laupīšanas uz ielām

  1. Vai tad šīs meitenes, kas sēž pie monitora, regulē pajoliņu kautiņus, ietekmē izklaižu punktu apmeklētāju saprātu, strostē laupītājus? Domā ar galvu, nevis galviņu, pirms ko stulbu jautā!!!

       1. Neiet runa par to vai slikti vai labi , protams, ka labi, ka ir tāds dienests kādam tak ir tajās kamerās jāskatās… iet runu ka tā sveikšana – lieka pakazuha… ok tad sveicam glābējus jubilejās protams arī ātros tie liekas sveikšanu vairāk nopelnījuši…

        1. piekriitu,vajag vinjus arii sveikt.bet par vinju sveikshanu tak atbildiigas ir vinju ministijas.ja iekshlietu un veseliibas ministrijaam ir po par saviem darbiniekam tad taa jau ir cita epopeja.

         1. kas tev ir tas pozitīvais – klāj vaļā! Ka saņem piķi par to, ka pirms pašvaldības vēlēšanām esi noīrēts, lai tamborētu pozitīvus komentārus domes resnuļiem, nekā nedarītājiem?

          1. tad man ir pretjautaajums.kursh jums maksaa par visu shito negatiivismu?vai tad tiesham visaa ir jaasaskata tikai negatiivais?lasot komentaarus izskataas ka tukumaa vieni pesimisti vien dziivo.domes vietaa paaris gadus nekaadus sveetkus un nekko netaisiitu lai saprot kaaa tas ir.

    1. Nē – viņu pienākums ir tevi uzklausīt; izvērtēt sūdzību; ja nepieciešams – sazināties ar atbildīgajiem dienestiem. Pašas viņas nekur nekrien, ja kas…

 3. Par šo varoņdarbu, centra, no kura nav jēgas, izveidi, deputāts Zariņš dabūja prēmiju. Nez tik par ko? Saprastu, ja būtu ntūkstošus ietaupījis vai atvedis naudas maisus uz Tukumu, be te par ko?

 4. Arī es neesmu apmierināts par policijas darbu, bet nosodīt profesijas pārstāvjus, kas visiem spēkiem cenšas nodrošināt kārtību pilsētā, drīkstētu persona, kas savā darbībā ir pārspējis kārtības sargus, vai indivīds, kurš dēļ fāzu nobīdes smadzenēs, ir cienīgs psihenes pacients!

 5. Viss ir skaisti, nudien, meitenes ļoti jaukas. Jautājums- cik zvanu dienā šis dienests vidēji saņem, cik no tiem ir tādi, kas attiecas uz šo dienestu. Vienu vārdu sakot – vai šis dienests un tā dārgā uzturēšana attaisnojas, jeb tā tikai tāda modes lieta, nanotehnoloģija. Šis komentārs nav domāts kā tāda “nolikšana – uzbraukšana.” Tā ir lieta, kas interesētu lasītājus, – bija jēga izveidot šo dienestu, jeb tā ir naudas tērēšanas prieks. Tas virsrakstu līmenis – šodien svētki, dienestam viens gadiņš – ir bla, bla, bla, neko nepasaka. Ko dod tās 80 kameras? Cik noziegumu atklāts ar šo kameru palīdzību? Vai zvani nedublējas?

 6. Centralizēts dispečerdienests, tas ir labi.

  Tikai šoreiz tas dublē, to pašu Tukuma namu agresīvo dispečerdienesta tanti, valsts policiju u.t.t.

  Cik no iedzīvotājiem zin, kad ir jāzvana valsts, kad pašvaldības policijai? Atkal dublēšana. Nauda izkūp, futbols turpinās…

 7. Ja agrāk nakts pastaigas nebija drošas,tad uz šo brīdi situācija ir krassi mainījusies. Arī huligāni ir informēti ka visur izvietotas novērošanas kameras un uzvedas ieturētāk. Tikai tuvredzīgais var apšaubīt šī lieliskā novērošanas centra lietderību. Pats esmu zvanījis nevienu reizi vien. Pat ir bijuši gadījumi ka uz manu zvanu atbraukuši gan municipāļi gan Valsts policija. Katrā gadījumā Jauntukumā ir kārtība uzlabojusies. Paldies meitenēm un policistu puišiem.

 8. Tas tiesa – savējos radiņus bez konkursa, īpašām zināšanām, iemaņām un izglītības arī iebīdīja. Meitēniem vienkārši steidzami vajadzēja kādu darbiņu, pēc iespējas komfortablāku un drošākā, siltākā vietiņā. Rīgā jau izturēt konkurenci darba tirgū dažai bija neiespējami…Dažai labai pat zināmi vecāki, kas saistīti ar domi… Ne jau pēc kompetencēm tika izvirzīti cilvēciņi atlasei, bet gan – lai visai viegli tiktu pie nodokļu maksātāju naudas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.