Agris Jansons

Tukuma pilsētas strūklakai – 20 /FOTO/

1. maijs Tukumā jau 20 gadus ir Strūklakas modināšanas diena. Tā ir tradīcija, ka pie savas pilsētas simbola šajā dienā nāk ģimenes ar bērniem. Šogad strūklaka nekā īpaši svētkiem netika posta, pat izdrupušais betons un nestrādājošie prožektoriņi klusi atgādināja – galvenais, lai būtu ūdens, un tad jau bērneļu priekam būs gana (!?)…

1. maijs Tukumā jau 20 gadus ir Strūklakas modināšanas diena. Tā ir tradīcija, ka pie savas pilsētas simbola šajā dienā nāk ģimenes ar bērniem. Šogad strūklaka nekā īpaši svētkiem netika posta, pat izdrupušais betons un nestrādājošie prožektoriņi klusi atgādināja – galvenais, lai būtu ūdens, un tad jau bērneļu priekam būs gana (!?)… Kaut kur otrā laukumā galā klusiņām mikrofonā kāds teica: ”Strūklaka mosties!” Turpat, laukuma otrā malā uz pakāpienu augstas ”skatuves” uzstājās rūķis Taustiņš ar Rūķeni savu. Strūklaka atkal ir modināta, un vasara ir sākusies, bet, apmetot skatu pelēcīgi noskumušajam Brīvības laukumam, pārdomas paliek: vai arvien vēl varam aicināt viesus ar nu jau tik zināmo saukli «Uz Tukumu pēc smukuma»?…

18 komentāri “Tukuma pilsētas strūklakai – 20 /FOTO/

 1. Man parasti viss patīk un es neņaudu,ka Tukumā nekā nav.Ir!
  Tukums ir darbīgs un smuks. Bet šoreiz man ir lūgums-lūdzu salabojiet to baigi izdrupušo strūklakas malu.Kad Tukuma ciemiņi rāda uz to nesmukumu ar pirkstiem,man paliek kauns.Jo es esmu tukumnieks.

  1. Piekrītu Jums. Tukums ir darbīgs un smuks. Žurnālista raksta noslēguma vārdi, ka te viss ir pelēks un nekāds, mani kā tukumnieku aizvaino. Tad nu gribētos teikt tā – vai aizvien vēl varam teikt – lasiet “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”? Bet, ieraugot tur nemitīgas kļūdas un pelēko informāciju, pārdomas paliek.

 2. Vienīgais, kas mums ar bērniem patika bija kaķu izstāde. Bērniem gaidot strūklaku bija vilšanās, jo nebija ne burbuļi, ne baloni nekā. Degradējušais tirdziņš kurā pārdeva tikai popkornu un cukurvati. Nu nopietni?! Vismaz 10 vietas, kur iegādāties šos niekus. Pagājušajā gadā bija svilpavnieku darbnīca un citas interesantas lietas, bet šogad nekā. Žēl. Un apskaņošana bija drausmīga, likās kā mucā iebāzti tie bērni, kas runāja ievadu pirms strūklakas atklāšanas. Neko nevarēja saprast.

  1. PIEVIENOJOS par VVISSIEM 100%!!!Šulca kunga darbības gados,tie,PATIESI BIJA ĪSTI SVĒTKI…šogad bija “retti garlaicīgi”…diemžēl…

 3. Nūūūūū, Jansona kungs. Drūms gan esat. Kāpēc aizmirsāt pieminēt mazās mākslas vingotājas, kas ļoti gatavojās strūklakas modināšanas programmai? Bērni tiešām gatavojās, bet neviena bilde nav ielikta, neviens vārds pieminēts. Uz kaķu izstādi visi gājām, kādi skaistuļi tur bija. Vītols gan vienmēr visu safotografēja un redzēja. Izskatās, ka redaktores kundze jūs ar varu izdzinusi darbā……..
  Man svētki patika, laiks arī labs un saulains. Nesaprotu, kāpēc Jums vajadzēja, lai prožektoriņi vēl degtu????

 4. Nu skopums ir pārņēmis Tukumu. Dārzniecības gājēju celiņš ir iznīcinājis mana kurpes. Tirgus laukumā stāvlaukums dzen izmisumā, Kurzemes iela-cels uz elli. Brīvības laukums-muzigais novembris…. Autoosta-kauna traips. Bet tik un tā,es mīklu Tukumu.

  1. Nepatīk dzīvot Tukumā, pārvācies uz Kandavas novadu! Tur novada vadonis sarīkos jums tādus svētkus, ka kaukdams ar kājām aizsteberēsi uz Tukumu atpakaļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.