Agita Puķīte

Tukumā pietrūkstot soliņu un pārāk bieži pļaujot zālienus

Jautā lasītājs: – Man ir 79 gadi un es labprāt pastaigātos pa pilsētu, bet, ziniet, soliņu ir tiešām maz! Vecam cilvēkam vajag kājas izlocīt, bet viņiem vajag vairāk soliņu. Autobusa pieturas gandrīz vienmēr ir apsēdētas…

Jautā lasītājs: – Man ir 79 gadi un es labprāt pastaigātos pa pilsētu, bet, ziniet, soliņu ir tiešām maz! Vecam cilvēkam vajag kājas izlocīt, bet viņiem vajag vairāk soliņu. Autobusa pieturas gandrīz vienmēr ir apsēdētas…

Manos ļoti nepatīk, ka tik bieži nopļauj zālienus it sevišķi šajā sausajā laikā, kad zālājs izkalst. Zālienā starp slimnīcu un «Nestes» benzīntanku ir diezgan paliels skvēriņš un tur zied visvisādu krāsu zālītes. Tikko tās ir uzziedējušas, ar mašīnu tiek nopļautas.

Atbild Tukuma novada domes ainavu arhitekte Maija Fogele: “Pērn izvērtējām priekšlikumus soliņiem, un visās iespējamās papildus vietās tos arī izvietojām. Talsu ielā nav iespējams nolikt soliņus, jo tam jāatvēl 1,5 m plata josla, lai netraucētu satiksmei, taču šeit ietve ir pārāk šaura, turklāt ļoti tuvu ir apbūve. Pa ietvi cilvēki pārvietojas ar velosipēdiem un invalīdu ratiņiem, nav vietas, kur uzlikt soliņu. Ja iedzīvotājiem ir kādi papildus ierosinājumi par soliņu izvietošanu pilsētā, ar tiem var vērsties Tukuma novada domes arhitektūras vai komunālajā nodaļā.

Kas attiecas uz zālāju, tam ir noteikts maksimālais augstums, kuru nepieciešams uzturēt. Pašvaldība seko līdzi, vai teritorija ir kopta; ja tā netiek laikus nopļauta, par to pienākas sods. Dekoratīvās pļavas netiek uzturētas.

13 komentāri “Tukumā pietrūkstot soliņu un pārāk bieži pļaujot zālienus

  1. Puiši kas pļauj – dara tikai savu darbu, bet patiesībā besī, ka šie rīkojumi tiek doti pārāk bieži. Zāle patiešām izkalst.

  2. Neko jus nesekojat lidz . Celtnieku 3 un nepabeigta maja blakus. Laikam bankas ipašums. Sogad nav plauts ne vienu REIZi. Vai visu laiku liekat sodus. Nu NTZ vai noskaidrosiet ko??? ! .es verošu!!!!

  3. Solinus tukuma vajag mazak ,jo piemeram meza iela 20 vispar vajag novagt jo parsvara tusejas jauniesi vai bomzi kas piemeslo ar saviem smekiem pudelem un semusku mizam ,pretigi niskatities ka musdienu jauniesi tadi siveni!un troksno lidz velai naktij vasara logi vala ,taka vacat tik nost tos solinus tukums pilns ar vandaliem un mezoniem kas visu izposta un tas pensionares lai nekikst pilns spartaka bernu laukums ar tantukiem un par visiem visu apspriez,centra ari pietiekosi daudz solinu

  4. plaujot zali lai spartak iela mazak laustu solus vai metatos ar kluciem ko izplesusi -ko kameras skatas murgs lielakie berni dar ko grib dom ju ka kameras vis redzems, tka sekojit.

  5. Zāle ir jāpļauj bieži. Jo mazā zālīte kas nopļauta kalpo par mēslojumu. Ļoti svarīgi ir pļaut zālāju, lai uz tās neuzturētos ērces. Uz garajām smilgām tām vieglāk uzbrukt. Sausā laikā īsai zālei vieglāk izdzīvot.

  6. Labi, zālei ir noteikts maksimālais augstums, bet, ja nemaldos, ir arī vismaz ieteicamais minimālais augstums. Un kas ir, tas ir- Tukumā bieži vien šķiet, ka pret nabaga zālīti valda īpašs naids, jo tā dažviet tiek nogriezta gandrīz līdz ar zemi. Ja vēl uznāk sauss un karsts laiks, tai prakstiski nav izredžu izdzīvot. Neviļus uzprasās jautājums: kam tas ir izdevīgi?

  7. caur jusu avizi mekleju savu tevu Jani Lohovu ( Gavaru ) , vins mus ar mammu pameta man bija 6 gadi. 1 gads atpakal nomira mana mamma Ina Gavare , es paliku bez vecakiem. Mani sauc Ivars Gavars, man 43 gadi , ir velesanas atrast tevu un paskatities vinja acis un viss. Zinu ka dzivo Tukuma , nomainiis uzvardu , sieva Ljubov Lohova , viniem ir kopejais berns – vinjam ir jau pari 30 gadu. Ludzu palidziet man labi cilveki.t.20453532

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.