Tukuma novada domes priekšsēdētājs paziņo par atkāpšanos

Šī gada pēdējā domes sēde 19. decembrī sākās ar pārsteigumu – ar ziņu, ka Arvīds Driķis no Latvijas Zemnieku savienības ir nolicis deputāta mandātu. Savukārt domes sēde noslēdzās ar paša domes priekšsēdētāja Ērika Lukmana (Tukuma pilsētai un novadam) paziņojumu par atkāpšanos. Līdz ar to jaunais – 2020. gads – gads deputātiem sāksies gan ar otra domes priekšsēdētāja vietnieka (ja šāds amats tiks saglabāts), gan paša domes priekšsēdētāja meklējumiem. 

Šajā – 19. decembra – domes sēdē pirmais darba kārtības jautājums bija saistīts ar deputātu maiņu. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Kaminska informēja, ka ir saņemts deputāta un domes priekšsēdētāja vietnieka A. Driķa iesniegums, kurā viņš izteicis vēlmi nolikt deputāta mandātu pirms termiņa. Viņa vietā no Latvijas Zemnieku savienības (LZS) saraksta stājās uzņēmēja Agnese Ritene (2017. gada pašvaldību vēlēšanās A. Ritene startēja ar 7. numuru, bet pēc balsu skaita (1174) pakāpās uz 3. vietu sarakstā. – Red.), kas piekrita darboties tais pašās komitejās, kurās iepriekš strādāja A. Driķis – finanšu komitejā, teritoriālās attīstības komitejā un saimniecības un uzņēmējdarbības veicināšanas komitejā. A. Ritene teica paldies vēlētājiem, kas bija devuši šo iespēju kļūt par deputāti un bija uzticējušies viņas prasmēm: “Esmu radusi strādāt komandā un ceru, ka visi pie šī galda sēdušie un šajā pašvaldībā strādājošie cilvēki ir kompetenti un dara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas. Es esmu par komandas darbu, par sadarbību un savstarpēju izpratni.”

 

Vairāk lasiet rītdienas, 20. decembra, laikrakstā.

Komentāri

 1. Es jau domāju, cik ilgi vinjš pacietīs jaunā Tukuma “uzņēmēja”,”politiķa” O.Amat… slimos apvainojumus, publiskajā telpā. Es domāju ka šo jaunēkli vajadzētu izolēt no sabiedrības un sodīt par šiem visiem vēmekļiem interneta vidē!

 2. Vai tad neesat dzirdējuši, ka Rečs jau ir pasludināts par jauno mēru? Bet vai vispār drīkst vēlēt citu mēru pirms tuvojošām pašvaldību vēlēšanāM? Kā tad Rīgā grib likt minsitrijas administratoru?

 3. Vai tad neesat dzirdējuši, ka Rečs jau ir pasludināts par jauno mēru? Bet vai vispār drīkst vēlēt citu mēru pirms tuvojošām pašvaldību vēlēšanāM? Kā tad Rīgā grib likt minsitrijas administratoru?

 4. Da vispirms Lukmanu uzmeta viņa partijas biedrs Normunds Rečs. Un tad kopā ar savu sievu Rečeni zāģēja tālāk. Izskatās, ka mēra amatā tiks ielikts vīriešu dzimtes Rečs, bet stabuli pūtīs, ka līdz šim, sieviešu dzimtes Rečs.
  Balsoju par Lukmanu. Politkorektums politikā nedarbojas. Lukmanam vajadzēja būt aktīvam arī fb u.c. soc. tiklos. Rečene ir aktīva. Pat tad, kad Lukmans lasīja paziņojumu par atkāpšanos šī sieviešu dzimtes Rečs spaidīja savu viedtelefonu. Necieņa pilnīga pret aizgājēju.

  Agrāk nodevējus pakāra, šodien ceļ amatos!

 5. Var tikai apbrīnot Ērika Lukmana korektumu, kad viņam ikdienā pretī stājās orda , kurai kaut kādas ētikas un morāles normas ir svešs jēdziens.
  Katram ir savs pacietības mērs un vienreiz tas Ē.L. piegriezās.
  Tagad skatīsimies kādus Tukuma augšupejas brīnumus rādīs jaunizceptie pašpasludinātie pravieši .
  Viens gan jaunizceptajiem praviešiem nesanāca, Ēriks Lukmans aizgāja pats ar lepnu galvu nevis viņu izdevās nomest kā to visu laiku centās opozīcija.

  1. Vara ir jāņem. Varu paņem tas, kam ir drosme un iespēja to paņemt. Vecos izmeta ar sūdainu slotu no domes, pareizi darīja. Nevajag no domes pansionātu taisīt. Laiks dārzā tomātus audzēt, nevis spēlēt politiskas spēles. Turklāt pašiem no politikas neko nesaprotot.

 6. Gaidām varenu saimniekošanu novadā no opozīcijas! Nevarēsiet vairs riet par neizdarīto, jo paši par to būsiet atbildīgi. Lukmaņa k-gam visu cieņu. Noslēdzošā runa bija Perfekta! Dažam labam vajadzēja nosarkt, bet tā jau viņiem sveša lieta.

  1. Lukmans jau neko nav darījis, nebija varas viņam. Izpildīja pavēles, kuras saņēma telefoniski. Tas arī viss. Visi viņa priekšnieki sēž Rīgā.

 7. Patiesi skumji par notiekošo Tukuma novadā, lai nu nāk rāda tie kas tur bļauj- kā jābūt. Viegli runāt un otru nosodīt, redzēs cik viegli pašiem nu ies. Liels paldies par darbu gan E.Lukmanim un A. Driķim, visu cieņu -daudz laba ir paveikts, to jau tikai novērtēs ar laiku.Gribas ticēt labajam , ceram ,ka deputāti būs gana gudri un ievēlēs tiešām sakarīgus cilvēkus, cerams, ka par varas trijnieku prognozes ir tikai baumas un tā nebūs.

  1. jasmejas:))) ko ta vini tādu labu paveikuši? Tukums vinu laikā nolaidās. Tagad ir cerība uz virzību un attīstību! Beidzot Lukmana sieva nomierinasies!

   1. tur tak daunji seezh.neredzzeji darijumu ar egli? atved no kaukurienes lietuvas egli.nu b…gj varbuut naakamgad no kanaadas lai atved ar kugji.tanii pashaa laikaa kaadaa sveetdienaa vai atvalinaajuma laikaa aizbrauc gada laikaa ar riteni un pabraukaa,pastaigaa pa mezhu.salasi kaadu ogu vai seeni un ganjau ieraudziisiet arii kaadu smuku egli.

    1. Vispār par egli, sen jau nav moderni postīt mežu un kas vainas eglei?!!Pēc tam tāpt izmet ārā. Un ja kas blakus novados taču ir kungi, kuri var uzņemties stūrēt jauno Tukuma novadu!

     1. taa nebuutu postishana.postiishana varbuut ir ja kaads speciaali vasaraa aizdedzina..bet paskaties cik egles izzagee harvesters.milzkanes mezos vienaa kvartaalaa 5400 kubus izgrieza.vnk zinu,vejsh gaazh kokus.koki nokalst.briezhi apgrauzh.bebri grauzh,nopludina utt..takaa,viena egle pilsetas centraa buutu piliens juuraa.

 8. Skumji tas viss. Šobrīd man palika bail par Tukumu. Es par jums balsoju, balsošu arī nākamās vēlēšanās , ja dosiet tādu iespēju.

 9. Vecie apzaga Tukumu ar Kamparu un Rudovski priekšgalā. Tukums ir viens no lielākajiem parādniekiem Latvijā, aizmirsāt? Aizmirsāt cik lepna māja ir Rudovskim? Lukmans bija tikai viņu kalps par vidēju aldziņu. Jenotu laikmeta beigas.

 10. Izcils pedagogs, korekts diskusijās un vienkārši brīnišķīgs cilvēks. Tāda ,diemžēl, ir politika ne tikai Tukumā, bet arī Latvijā un visā pasaulē.

  1. sādu plakåtu vajadzētu gan- Tukuã ir sãkusies atmoda! Paldies Reči! Turaties! Lai tie nelieši tagad saturås! Lukmani sen jau gaida bûris!

   1. Daini, es sāku bālēt tavu zināšanu dēļ; jau kuro reizi Tu (dēvēdams sevi ar šo un, kā noprotams, arī citiem vārdiem) dari visu, lai būtu skaidrs, – mani Tu necieni… Jau kuro reizi te diskusijās ar analfabētisku neatlaidību lieto nepareizas, latviešu valodai neatbilstošas darbības vārdu formas! Vārdu ”turēties” pavēles izteiksmē, ko Tu lieto, ir pareizi jāraksta šādi: ”Turieties!” (arī saturieties!). Savukārt darbības vārds ”saturēties” īstenības izteiksmes tagadnes formā ir jālieto bez garā patskaņa, tātad jābūt: ”saturas”

 11. Es dzirdēju kad Oskars Amatnieks būs mērs ceru es uz viņu varbūt kaut ko mainīs Novadā
  Pret vēju ģeneratoriem viņš mums palīdzēja lai netiktu būvēti .

  1. Jū, dzirdēju tas Amatnieks ir izcili piemērots mēra amatam. 😀 😀
   Šī raksta komentāros vinjš slēpjās zem segvārda Dainis! Vinjš jau nesaprot, ka vinja gramatika, rakstītprasme un stils ir viegli atpazīstama starp citiem komentāriem.

  2. Visu cieņu Lukmanam. Ne katrs spēj pretoties intrigām un negodīgai rīcībai. Amatnieks vēl ne ar ko sevi nav pierādījis.Visā Eiropā tie vēja ģeneratori ir, mums nevajag? Kamēr tā domāsim, nav ko cerēt uz attīstību, lielākām algām.

   1. Nu ko Tu runā, kāds Amatnieks??? Laikam nesaproti ka mēs sarkasmā runājam par vinju. Astonjpadsmit gadīgs, šizofrēnikjis, kas absolvējis Tukuma internātpamatskolu. Vinjš pat nesaprot ko dara tie vēja gjenerātori un kam vinji vispār ir domāti. Ticiet man. Pilnīgi slims cilvēks kas terorizē citus Tukuma uznjēmējus un iedzīvotājus.

  3. Izskatās ,ka beidzot Sproģis tiks domē pie kāda amata, vietnieks nespīd, tur vajag deputātu. Gan jau esošie deputāti/s padomās par savu priekšvēlēšanu sponsoru.

 12. Dzirdēju, ka Driķa kungu lika atkāpties jaunie ZZS kampēji Zvaigzneskalns ar Eisaku(Eisaks cierēja uz amatiņu, laikam apnika pļaut mākslīgo zālīti :)), nekas gan jau karma šiem nāks atpakaļ.
  Runājot par topošo Tukuma vadību, Roze beidzot dabūs darbiņu(sūdzējās ka nav darba, jo redz esot par svarīgu parasto, mirstīgo cilvēku darbam ;)) kā vietniecīte, varēs ikdienā ar savu neizglītotību izpausties.
  Par Eisaku un Zvaigzneskalna kundziņiem jau ir skaidrs kādus amatiņus sildīs. :)))

  1. Apskatiet vid -amatpersonu deklarācijās – rozei 2018. gadā bija 14 !!!! ienākumu avoti .
   Laikam nav cita veida kā pievērst sev uzmanību.
   ar vidusskolas izglītību par vietnieci var notikt tikai Tukumā.

  2. Zvaigzneskalns tik kaut ko gudri spriedelē,Sproğa draudziņš. Neko Tukuma labā nav darijuši,Eisakam vispār pauris atdauzīts,nevar normālu teikumu pateikt. Tādi tur deldē benķus

 13. Šulcs, Rudovskis, Kampars, Ruģelis – visus vajag krimināli sodīt. Bet, kas nav pieķerts, nav vainīgs. Laikam slikti ķēra. Vai arī visiem bija labi, gan ķērājiem, gan nenoķertajiem. Bet fakts paliek fakts, Tukuma novads ir virsotnē starp lielākajiem parādniekiem starp pārējiem novadiem. Visiem mājas kā pilis. Kampara laikmets pilsētā ir beidzies. Un izskatās ir sācies Rīgā.

  Nākamo jāatlaiž Lebeda, Rudovksa-Kampara mafijas izpildītāja. Neprofesionāls vadītājs bez iemaņām un ar sliktu reputāciju.

 14. Nu tagad te lielie lukmana aizstāvji pamodās,jūs nezinat patieso ainu,ko vini nozaga 30 gados,lai nak jaunie,lai sežas tajos amatos,vietniekam alga ir 1450 eiro tas ir kaut kāds kosmoss par to darbu?!?Tas ir kapeikas,aizejiet pasežiet parunājat kamerā,apskataties A.Zvaigzneskalnam uz izglītību,reti kuram tada ir pilseta domē,citi te piemin karmu,jaunajiem karma?!)kads sakars.

  1. Kad mēs ”pasežam” un padomājam, kad pavērtējam veikumiņus, CV un amatpersonu deklarācijiņas ilgākā posmiņā, tad šaubu par Zvaigzneskalna un arī Eisaka mērķiem nav nekādu; pirms aldziņām pašvaldībiņā abiem nav nekādu normālu ienākumiņu. Kad tumšais bizness un sēdēšana citiem uz astes piegriezās, tas abi kļuva par godīgiem ”nācijas glābējiem”?! Arī domē viņi taču neko nedara (lai gan, kurš tur no tiem deputātiem kaut ko baigi dara?!). Lai tādiem tic tie, kam zaģu skaidas galvā. Es neticu

 15. Gribu skaidri un gaiši zināt – ko konkrēti (kaut vienu lietu) 13 mēnešos, būdams vicemērs, Zvaigzneskalns ir izdarījis! Ja žurnālisti to nav viņam joprojām pajautājuši, tad lūdzu – atskaities beidzot pats! Viņam pat domes sēdē reizi mēnesī nav ko pateikt par padarīto! Ko dod tā augstā izglītība, ja nav reālu darbu?

  1. tā ir viņa politika – neko nedarīt, lai pēc tam var teikt ka neko sliktu nav izdarijis. A lielīties ar svešam spalvām viņš ir meistars tikai pieliek klāt, ka mēs izdarijām. Vispirms pats nobalso pret un pēc tam plātās ka mēs uzcēlām, izdarijām, paveicam.

 16. Hmm, daudz gan slavas dziesmu Lukmaņa k-gam 🙂 tik nekā nesaprotu tajā laikā kad visas tās cūcības kuras novadā tikušas sastrādātās ( ielas bez projektiem uz personīgiem īpašumiem, iepirkumos haoss, pilsēta nolaista kultūras , medicīnas ziņā līdz 0 , pirts cilvēkiem joprojām nav ,utt.utt. vēl varētu turpināt ilgi ) Lukmaņa k-gs laikam gulēja 🙂

  1. Prātīgāksi būtu pēc 18 .01. šo Domi totāli nomainīt 100% ! jāāāāāāā pilnīga taisnība !! un ar nožēlu jāatzīst , ka nav gan redzams neviens no esošajiem “potenciālajiem gribētājiem “kuram būtu saimnieka redzējums uz novadu !! Visam šim “baram ” ir tikai totāls padomju laika “raušanas savā kabatā, vai dumjas izrādīšanās utt. “darba stils .

 17. Apsveicu Trīs partiju apvienību ar veco vēžu padzīšanu no domes! Prieks par pārmaiņām! Jums ir gan redzējums, gan darba spars! Mēs par pārmaiņām!

 18. Bērnībā vecāmāte stāstīja , ka resnie cilvēki esot labsirdīgi, bet tie sīkie kārnie esot reti indīgi, kā piemēru minēja Napaleonu, Staļinu un Hitleru. Bet Tukuma novada domē viss ir otrādi, tieši visindīgākās ir abas raženo miesu gaspažas.

 19. Skatoties pēdējo domes sēdi , man bija kauns par Rečas kundzes uzvedību- viena krāmēšanās ap sevi, somu un draugu-telefonu.Necienīga deputāta rīcība.Pirms vēlmes iegūt amatus, vajadzētu pamācīties elementāras uzvedības ābeci. Arī oponentu ir jāmāk cienīt. Tas ir tikai normāli.

  1. Diemžēl arī Lukmaņa k-gs tieši tapat mierigi bakstija datora klaviatūru kad uzstajas pilsetas mazulīši ar savu Ziemassvetku apsveikumu, lūk attieksme pret novadniekiem !! Ir tāds labs latviešu teiciens ” zivs pust no galvas”

 20. Viņai tak jebkuras manieres ir svešas. Vispār nemāk uzvesties. Kā mucā augusi. Ka tik telefonu pabakstīt. Tā viņa lemj par novadam svarīgiem jautājumiem – telefonā lupījot. Laikam aizmirst, ka šo filmē.

  1. viss Tukums runā, ka Reča nepārtraukti baksta telefonu sēžu laikā, un uzvedas kā sieva no tirgus laukuma! Vēl Tukumā runā, ka Rozes k-dze esot meklējusi darbiņu. Tagad viss sakārtosies! Lai veicas!
   Lukmana kungs atstāja amatu ar cieņu.

   1. vēl runā Tukumā,ka lukmanim atkāpties likusi sieva,jo uzzinājusi par lukmaņa kreiso soli ar vienu domes darbinieci.A jūs te bļaujat par politiku…

    1. vēl runã ka lukmanim atkãpties likusi sieva, jo uzzinåjusi par lukmana sansoli ar vienu domes darbinieci! a jûs te par politiku! godavīrs lukmans,,,,,,

 21. Bļaut un nomelnot prot katrs,nopietni strādāt diez vai spēs šie gudrīši,šis ir darbs kur vienmēr kādam būs ko teikt, kaut būs izdarīts labi. No malas jau skaisti,sevišķi ja alga gandrīz tikpat liela kā “lielajam” Jaunpils novadam, bet darba apjoms varbūt 8% no tā apjoma kas Tukumā. Lai veiksmes Lukmaņa kungam turpmāk.

 22. Cilvēkam vienkārši nervi neizturēja! Nu cik tad var,viss slikti! Visu ko dara-slikti! Fui kāds riebīgs Spartak ielas laukums-un par parku pat nerunāsim,tad vēl trešās pamatskolas stadions!!! Nu vienkārši šausmas,un Meierovica piemineklis-zelta zobs puvušajā mutē!!! Vai vai vai!!! Nu uz priekšu sarkanmatainā tirgus sieva-lai Jums izdodas!!!

 23. Nu tas ‘nabors’ ar klauniem, kas sakomplektējušies patlaban ir iespaidīgs 🙂 🙂 TĀDUS deputātus pelnījis mūsdienu Tukums. BRAVO! Pāris Godavīri un Godasievas VĒL PALIKA . Pārējie rīkļrāvēji, pašlabuma meklētāji un šizofrēniķi nu cels Tukuma labklājību, izaugsmi, attīstību, godu. Varbūt…….. tad kad būs aizlāpījuši savu kabatu maktenos caurumus:) 🙂 🙂 uz ko nu acīmredzmi tēmē, jo spriež par norisēm pec sava zaglīgā prāta. Ak, jā. Pajies 1,5gads, ievēlēs citus, jo šie raudās, ka pirms tam neviens nav ļāvis strādāt

 24. vēl runā Tukumā,ka lukmanim atkāpties likusi sieva,jo uzzinājusi par lukmaņa kreiso soli ar vienu domes darbinieci.A jūs te bļaujat par politiku…

   1. Jums laba ideja , kā Tukumā rast mieru. Sameklējiet galvenajai trobeles cēlājai kārtīgu veci un Tukumā iestāsies miers. Ir tikai viena problēma, kur lai sameklē veci ar tik vareniem aparātiem, kas liktu nomierināties trobeles cēlājai. Runā, ka Āfrikā cilšu virsaišiem esot tādi aparāti….

 25. Nezin tie lielie rakstītāji šeit ir tikpat naski runātāji atklāti un darītāji? Kas liedz pašiem iet un celt Tukuma novada labklājību, izskatās ka tikai aizkadrā ir drosme.

 26. Tas , kā Reča izpaužas facebòokā , dara kaunu Izgl. Paārvaldes šefam. Vai tiešam Recam nav nekādas teikšanas? Un vēl gribētos zināt ko tādd Eisaks un Zvaigzneskalns ir izdarījis? Sefijus vien taisa un viss.
  Rečas netaktiskums un zemais inteliģences līmenis burtiski spragst pa vīlēm laikā- vardus, uzvedībā, matos un apģerbā.

   1. Tur jau tā lieta, ka nekas cits viņu nevada kā viņa slimais prāts. JKP partijas biedriem nav nekas sakāms par viņa kompetenci politikā? Redzu ka viņš slavina JKP partiju un ir pat ziedotājs.
    Vispār viņu varētu sodīt par huligānismu, izplatot dažādas baumas un pluss vēl pieslēdz “bez tabu”‘ un citus raidījumus. Vai televīzija nesaprot kas viņš ir par cilvēku….
    Bet vispār, viņam vaidzētu rīcībspēju noņemt un sūtīt uz piespiedu ārstēšanos.

    P.S. – Izrādās ka Mūsu Amatnieks ir arī dziednieks-ekstrasenss. 😀
    Šeit būs info, ja nu kāds vēlas pieteikt vizīti.

    Sievietespasaule.lv – dziednieki :

    (viesis) Māris09.03.2018 14:59

    Man puisis no Tukuma palīdzēja viņa vārds bija ja nemaldos bija Oskars amatnieks telefonu nr 23118730…. Palīdzēja izārstēt asumu ļoti spēcīgs jaunietis
    atbildēt

    1. gan jau aplipinaja ar saviem Baciliem…! Ko tas mulla var izarstet, ja nu vienigi palielities cik gudrs vins ir, iegustot izglitibu talmacibas cela. Ka tauta saka 3 klases un deju kursi..

 27. Lūdzu beidzam viens otru apvainot par neko Oskaru ziņu viņš ir pietiekami gudrs un spēcīgs cilvēks ceru uz viņu ja mainīt kaut ko var tad tikai uz viņu var paļauties . Paldies ar cīņu Ārija ruško.

 28. Kārtējais Oskara komentārs zem cita vārda, šoreiz sieviešu dzimtē. Vecīt tu vēljoprojām neēsi sapratis, ka rakstītprasme, gramatika ir viegli atšifrējama.
  Esi mainījis dzimumu Osīt? Vai, atvainojos, ne Osīt, bet Ārija Ruško. 😉

 29. Ko tas Amatnieks cepas, visi jau tāpat zin kāds šiziķis viņš ir. Mana sēžamvieta būtu piemērotāka pašvaldības vadīšanā nekā šis neizdevies politiķis/ekstrasenss. Jānoziņo, ceru, ka no JKP viņu izmetīs zibens ātrumā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.