Rūta Fjodorova

Tukuma lidostas darbības paplašināšana neesot pieļaujama

Pērnā gada nogalē Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) atzinis par nepieļaujamu plānoto Tukuma lidostas darbības paplašināšanu, liecina informācija biroja interneta mājas lapā.

Pērnā gada nogalē Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) atzinis par nepieļaujamu plānoto Tukuma lidostas darbības paplašināšanu, liecina informācija biroja interneta mājas lapā.

SIA «Tukums Airport» bija paredzējis paplašināt lidostas darbību, nodrošinot regulārus pasažieru pārvadājumus un palielināt pārvadājumu skaitu līdz 3000 pacelšanās/nosēšanās reizēm gadā. Bija iecerēts, ka daļu no plānotajiem  reisiem gadā veidotu regulārie lidojumi, daļu – čarterlidojumi. Lidmašīnu pacelšanās un nolaišanās ir plānota laika posmā no 6 rītā līdz 24 vakarā, bet atsevišķi lidojumi (5%) paredzēti arī laika periodā no 23 līdz 24, kas ir pieskaitāma nakts stundām.

VPVB eksperti atzinuši par pieļaujamu vienīgi esošās Tukuma lidostas ekspluatācijas turpināšanu līdzšinējā apmērā saskaņā ar Valsts vides dienesta Ventspils reģionālā vides pārvaldes izdotās B kategorijas piesārņojuma atļaujas noteikumiem.

Tas nozīmē, ka Tukuma lidostu ar tās jauno lidostas termināli un infrastruktūru nevarēs izmantot komerciālo pārvadājumu veikšanai, bet vienīgi lidojumiem diennakts gaišā laika periodā – vasarā no plkst. 8 līdz 22, bet ziemā no plkst. 10 līdz 16 ar privātiem gaisa kuģiem ar maksimālo pacelšanās masu līdz 5,7 tonnām un nepārsniedzot 130 lidmašīnu pacelšanās/nolaišanās reizes gadā, no tiem vasaras periodā lidmašīnu pacelšanās/nolaišanās vidēji 15 reizes mēnesī, bet ziemas periodā – 5 reizes mēnesī.

Gandarījumu par šo lēmumu paziņojumā presei Tukuma iedzīvotāju vārdā paudis Jānis Frišfelds, norādot, ka VPVB atzinums noslēdz Tukuma lidostas darbības paplašināšanas ietekmes uz vidi novērtējuma procesu, kas pēc Tukuma iedzīvotāju sūdzības Eiropas Komisijas Vides ģenerāldirektorātam 2011.gada jūlijā tika uzsākts 2012. gada 20. februārī.

Kopumā atzinumā ticis konstatēts, ka Tukuma lidostas darbības paplašināšana var negatīvi ietekmēt gaisa kvalitāti, trokšņa līmeni un nekustamo īpašumu vērtību Tukuma pilsētā, bet SIA «Tukums Airport» ziņojumā šāda ietekme nav adekvāti novērtēta, un ziņojums neatbilst normatīvo aktu prasībām.

Tādējādi Tukuma lidostas darbības paplašināšanas ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras uzdevums nav izpildīts un mērķis nav sasniegts. Pēc Tukuma iedzīvotāju protestiem, ziņojums SIA «Tukums Airport» pārstrādāšanai ticis nodots jau divas reizes, bet, par cik ietekmes uz vidi novērtēšanas process nevar ilgt bezgalīgi, VPVB aizliedz Tukuma lidostas darbības paplašināšanu, atzīmē Frišfelds.

Tāpat Atzinumā VPVB arī konstatējis, ka ietekmes uz vidi ziņojumā norādītais lidojumu skaits, kas faktiski veikts Tukuma lidostā 2011. un 2012. gadā, būtiski pārsniedzis SIA «Tukuma Airport» izdotajā B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā norādīto atļauto lidojumu skaitu – 130 pacelšanās/nolaišanās reizes gadā.

Attiecīgi 2011.gadā tas bijis 427, bet 2012. gadā – 336. Tātad SIA «Tukums Airport» 2011. gadā un 2012.gadā ir būtiski pārkāpusi tai izdotās piesārņojošās darbības atļaujas noteikumus, pārliecību pauž Tukuma iedzīvotāju grupas pārstāvis.

Frišfelds norāda, ka Tukuma pilsētas iedzīvotāji pauž gandarījumu par to, ka neadekvātais SIA «Tukums Airport» ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums netika akceptēts, un tukumnieku interesēm neatbilstošais lidostas darbības paplašināšanas process nu ir aizliegts.

Viņš arī atzīmē, ka šobrīd “patiesi muļķīgā stāvoklī” nonākusi Tukuma novada dome, kas “nesaprotamā steigā jau 2011. gada 25. augustā bez jebkāda ietekmes uz vidi novērtējuma, pretēji vairāku simtu Tukuma iedzīvotāju protestiem, pieņēma lēmumu atļaut Tukuma lidostas darbības paplašināšanu”.

Pieņemot minēto lēmumu, Tukuma novada dome vispār netika rēķinājusies ar Tukuma iedzīvotāju interesēm un Tukuma lidostas darbības paplašināšanas negatīvo ietekmi uz tiem, rezumē Frišfelds.

Komentāri

 1. tukuma nav vajadzigas darbavietas. brauciet prom. hesburgers nav vajadzigs jo berni bus resni ,lidostu nevajag jo tapat jau mirstigais ,vienkarsais tukumnieks nekur nelidos un turistus mums ari nevajaga,ielas ari jasledz auto satiksmei. perkam ritenus un esam zali uz nebedu.

  1. Papīros Tukuma lidosta ar nosaukumu “Jūrmalas lidosta” – Mērkaķings, jo, redz Tukumu pasaulē nepazīst, aber Jūrmalu – katrs otrais jo tas ir krievs!

 2. No raksta:”Kopumā atzinumā ticis konstatēts, ka Tukuma lidostas darbības paplašināšana var negatīvi ietekmēt gaisa kvalitāti, trokšņa līmeni un nekustamo īpašumu vērtību Tukuma pilsētā.”

  Kaut ko muļķīgāku pateikt nevar.
  Tad jau sanāk ,ka totālos laukos nekustamā īpašuma vērtība ir visaugstākā ,jo tur trokšņu nav un ir tīrs gaiss.
  Savukārt Rīgā nekustamam īpašumam jābūt par pusvelti,jo trokšņu daudz un gaiss ir slikts.

  Latvijas klasika,kaut kāds hiperaktīvs dunduks skraida pa pasauli sūdzēdamies un sačakarē labu projektu.

  1. Diez kur bija ”neapmierinātie ” kungi kad pāri Tukumam 3 x dienā lidoja krievu iznīcinātāju trijotnes ? Vajadzēja iet piketēt pie ”gorodoka” vai kara komisariāta :))
   Viens no argumentiem bija ka viņu īpašumam kritīsies vērtība . Jāsmejas – kurš vispār tur grib pirkt īpašumus ? Kaut kā neredz ieinteresēto pircēju pūļus kas lauztos rindā lai nopirktu māju Durbes pakājē .

 3. Īstenībā normāli vienreiz uz kāpa uz grābekļa ,ato kā vienmēr vispirms ceļ un dara,bet atļaujas salasa pa kabinetiem pēc tam,varēs tagat sķekļaškā taisīt banketus un fīrēties pa kluso kā līdz šim .Vajadzēja būt gudrākiem sākt nevis ar bitēm,bet projekta prezenāciju,doma bij skaidra par naudu var visu.

 4. Un vēl brīnas kāpēc šaij valstī nekas neattīstās…lūk piemērs,viens cilvēks aptur visu attīstību….debīlisms…cerams to visu pārsūdzēs tiesā un būs miljoniem lidojumu gadā,,,

  1. O, tehnokrātu bars salaidies, kam bērnu nav un tos arī laikam nekad negribēsies. Kam viss vienalga, kādā kloākā dzīvo, lai tik ir iespēja no mājas sliekšņa pa taisno kaut kur aizlaist! Nu kā normāls ģimenes cilvēks var vēlēties kaut kādu lidostu virs savas galvas!? Tiešām nesaprotu, kāds troļļu bars te atkal sasēdies!?

   1. Nē mu ko tu..ko ta nu vēlēties vai nevēlēties. Viss labums jau i pimatnējībā. Rāpsimies uz atapakaļu un ar laiku alās atkal dzīvosim. K atik bērniņiem gaiss svaigs un klusums apkārt. Jo mamutu jau aŗi vairs nav, neauros..idille. P.S. Es savam bērnam nu tiešām tādu dzīvi nevēlos.

   2. Padomju laikos pār mūsu,tukumnieku, galvām regulāri lidoja un nekāda vaina,trobelis bija ne pajokam un nekas – visi bijām pieraduši!
    Pats Tu esi trollis,brauc uz Norvēģiju pie savējiem un tad dzīvojat fjordu klusumā!

    1. Es ar tai padomju laikā te dzīvoju un neko tādu saviem bērniem un mazbērniem nenovēlu! Tas bija un arī būtu briesmīgi.Un es gribu tepat dzīvot, un, ja, runājam par attīstību, tad dļa osobo…paskaidroju: attīstība savā labākajā nozīmē nozīmē līdzsvarotu izaugsmi, tas ir, kaut ko labāku, kurā katra nākamā paaudze cilvēku gadījumā varētu būt veselāka un gudrāka… Tātad Tukuma un arī Engures gadījumā, kur blakus ir jūra un Dabas parks, ir jāsaglabā tieši tas, lai tie, kam nauda ir un arī saprāts, gribētu un varētu te savas ģimenes mājas celt un dzīvot, un maksāt nodokļus, lai arī visādi lūzeri, kam prāta nav un grib dzīvot lidostai zem pakaļas sūdos, varētu saņemt kādus labumus…

   3. Ziniet – mums divi bērni uzauga astoņdesmitajos kad katru dienu lidoja armijas lidma’;sīnas , un jāsaka neviens nav ne slims ne arī traumēts .
    Visi šie protesti ir tīri tikai ”biznesa” štelle , baidoties ka nojums kāds personīgais ”projektiņš ” .

 5. Dzīvosim svaigā gaisā un piepes mutē bāzīsim. Kārtīgs EKO sūnu ciems. Uzņēmējiem jau vajadzēja būt citam-inovatīvākam un racionālākam domu gājienam, bet nekā… 🙁 Aktīva lidosta tiešām būtu super lēciens pat vairāku novadu ekonomikām… Žēļ.

  1. Uzreiz pateikšu – es esmu neitrāls un arī nezinošs cilēks. Tāpēc pa nopietnam – jūs-lidostas aizstāvji– pastāstiet, kāds labums varētu mums katram tukumniekam no tās lidostas – kon-krē-ti, bez d……s par kaut kādu afigenno attīstību, jo lidlauks te čuhņā ir galīgi štruntīgs, skrejceļš nekāds, vadība un īpašnieki – ej nu zini kāda, tāpēc te nekas moderns, tipa ”inovatīvs” nemaz pēc definīcijas notikt nevar. Tāpēc – kur attīstība, esmu gatavs visu uzklausīt, lai vērtētu! Lūdzu!

   1. Potenciāls ir vismaz pārdesmit darba vietas lidostas infrastruktūrā, klientu pieplūdums pakārtotajās nozarēs – pasažieru pārvadājumos, tirdzniecībā, tūrismā un ēdināšanas sektorā. Un tagad Bez dir*anas kur ir mīnusi? Tās 20 lidmašīnas dienas gaišajā laikā par galvām – plika muldēšana. Ir jābūt īpaši apdāvinātam, lai nesalīmetu lidostas attīstību ar biznesa izaugsmi un attīstību novadā (lai cik “neitrāls” Tu arī nebūtu). Katra tukumnieka individuālais labums būtu atkarīgs no iesaistīšanāš un aktivitātes.

 6. Dokumenti bija slikti sagatavoti un iesniegti,tāpēc arī tāds lēmums,vajag rūpīgāk visu sagatavot un no jauna iesniegt un tad cerams lidmašīnas skaļāk uzgāzēs virs daža laba galvām…

 7. Godātie zākātāji, pirms to darat izlasiet vides pārvaldes slēdzienu (uz 45 lapām)un tikai tad izdariet secinājumus par cilvēkiem,kuri ir godprātīgi strādājuši, lai nepieļautu nolaidību, bezatbildību lidostas darbības uzsākšanai.Vai kāds no jums ir bijis lidostas apspriedēs, kurās nekad nav bijis šīs lidostas īpašnieks Soloduha, bet vienmēr tikai pakalpiņi, kuri nevar sniegt nevienu īstu, konkrētu atbildi.Vai tiešām jūs domājat, ka normālu,labu projektu var apturēt cilvēku grupa,ka speciālisti,kuri izvērtē neko nesaprot?Man gan liekas, ka vajadzētu painteresēties kur tad tie daudzie miljoni ir izlietoti un nekas nav izdarīts.Cik tad līdz šim ir bijušas tas darba vietas.

  1. Nākam slēdzam ciet dzelceļa satiksmi. Padomājam par Vidi. A vrug noiet no sliedēm kāda cisterna ar k-kādiem s**diem. M? tad autotransportu. Brauksim ar zirdziņiem un būs klusums. Padomju laikos lidinājās un nebija nekāda vaina, ja tagad kāds Migs pāri Tukumam pārlidotu varu derēt puse dabūtu sirdstrieku, ja vēl šis elles aparāts pārsniegtu skaņas ātrumu.

  2. domāšana. Pensiomārs Jānis nav autoriyāte un nav tik zinošs. Vai šeit nav korupcijas pazīmes? Mums Slampē Vides pārvalde neko nedara, lai aizliegtu veidot un izmantot nelegālo atkritumu izgāztuvi pi mājām Slampes. Ko teiksit Vides pārvaldes darbinieki? Vides vēstīs par šo atkritumu izgāztuvi bija sižets… bet nekā…. kā mēslo tā mēslo. Indē gruntsūdeņus un tt.

 8. Tukuma lidostai ir jaattistas!!!!!!!!!!!
  jo tas veicinas TUVAK ESOSO IPASUMU PARDOSANU,lai tiktu buvetas lidostas teritorijas ekas
  utt.tas VEICINAS INFRASTRUKTURAS PALIELINASANOS,bus Tukumniekiem darbavietas…
  lobetas tiek nieka 100 protestetaju intereeses, kas absoluti nesaskan ar lielako vairumu iedzivotaju interesem….
  Tukums ir ka bermunda trissturis ko nevar apbraukt un tuvak dzivojosajiem bus ertak atlidot un noklut uz tuvak esosajam pilsetas nevis kulties uz Rigu…..

  1. piekrītu. Anglijā- Hitrovas lidosas ielidojošās un izlidojošās lidmašīnas lido virs dzīvojamām mājām. Latvijā neko nevajag,pensionāri,lai sēž un ada zeķes (Jānis tak tirgo dziju) Lūk, tad ,lai arī ada un sēž uz krāsns klusumā.

  2. Beidz d…t! Kādas darbavietas?! jau kad lidostu cēla, nevienam neko laikā un arī prātīgi nemaksāja! Kādas te šitajā sīkajā lidostā varētu būt darbavietas? Kāda attīstība!? Un nesalīdzini te ar kaut kādu Hitrovu! Jaunās tendences ir tieši tādas, ka šīs pulkās lidostas pilsētās ir lielas problēmas; tik mazā valstī kā mūsējā nemaz pie katra stūra pa sūdīgai lidostai, ko nevaram uzturēt nemaz nevajag, jau «Rīga» neko prātīgi nevar nopelnīt, kam te purvu vidū to mazo pirdienu vajag! To ka kādiem te vajadzēja naudu pamazgāt un ar kaut kādiem projekteļiem no ES naudiņas paslaukt, tam es vēl varētu noticēt, bet tā, ticamāk, ka te tāds kontrabandas midzenītis vien varētu būt. par darbavietām; starp citu paši ”lidotāji” neko prātīgu šai jomā nemaz nav solījuši.

 9. Kapēc nevarēja palaist pāris reizes lielos boingus testa lidojumos gan pa dienu, gan pa nakti, tad mes saprastu, ar ko ir jarekinas, vai mes to gribam vai ne. Pielauju, ka ja jau aizliedza, tad ac’imredzot, ja vini lidotu butu traki, nevaretu gulet. Un lidostas ipashniekiem ari neticu, ja jau vini tagad parkapj noteikumus, tad viniem uz iedzivotajiem ir poooo

 10. Apsveicam Tukuma iedzīvotāju, kas uzdrošinājās uzsākt šo lietu un iesniegt sūdzību Eiropas Komisijas Vides ģenerāldirektorātam par tiesībām uz tīru un nepiesārņotu vidi!!!!

  1. Kā tad…Un Rīgā iedzīvotāji mirst pa vienam nost dēl lidostas? Tur taču aŗi ir lidosta. Un tas baisi piesārņotais gaiss ārpus Rīgas robežaāmm neplūst? Tad šis viens aktīvists varēja iet dzīvot kaut kur kalnos nevis runāt visu iedzīvotāju vārdā.Manā vārdā viņš nepavisam nerunāja,jo es esmu PAR lidostu.

  2. Tādiem Urrāpatriotiem atslēgt elektrību ūdeni un kanalizāciju un lai dzīvo kā 500 gadus atpakaļ. Būs Jums tīrs gaiss un nezin vēl kas. Nu kā iet ši lieta uz priekšu?

 11. Cik no jums bļāvējiem bieži brauc ar tām lidmašīnām, tāda bara balss, nu tik būs darba vietas, nu tik būs attīstība, nu tik būs simtiem tūristu,pilnīgas muļķības. Par tām darba vietām jau redzējām, ka celtniecības gaitā strādāja ievestie, strādāja jau arī dažas rajona firmas,tikai nezin kāpēc vairākkārtīgi strādājošie presē sūdzējās, ka nesaņem algu.Izskatās, ka lidosta nu būs tā zelta ādere no kuras smels miljonus, visiem būs vērtīgas darba vietas.Vai nav naivi? Esmu pārliecināta, ka tas kurš gribēs tas darbu atradīs vienmēr, bet tie kuri grib saņemt tikai pabalstus tie arī būs vienmēr. Pilsēta tāpat ir attīstījusies bez šīs lidostas un attīstīsies arī turpmāk. Beidziet lamāt cilvēkus, kuri domā par visas pilsētas drošību, ne jau mūsu dēļ neatļauj lidot, bet gan tāpēc, ka projekti nav izstrādāti pareizi un pārvalde nav pārliecināta par drošību.

 12. Gods un slava Jānim Frišfeldam par ieguldīto darbu mūsu visu labā, kā arī visai šīs nelietības – “Tukuma Airport” apkarošanas grupai! Mēs lepojamies ar jums!

 13. Nevaidi, bet ej labāk strādāt uz kādu tuvējo cūku fermu, ja tev darbs vajadzīgs. Tie never atrast darbaspēku ne ar uguni! Nelej te čugunu ēterā!

  1. a ko tad tu vel nestrada lidosta??? tev kvalifikacija nelauj??tur taks ik pa laikam ir sludinajumi ka mekle darbiniekus ar tadam prasibam!!! un par tadu algu???miljonus varesi pelnit.

 14. Tukumniece saka:
  2015. gada 5. janvāris 14:40
  Tukuma pilsētas iedzīvotāji nepauž gandarījumu,
  gandarījumu neizprotamu iemeslu dēļ pauž Frišfelds
  un Poga…..
  —————————–
  tukumnieki, kuriem kāda smadzeņu kroka vēl palikusi PAUŽ gandarījumu absolūti saprotamu iemeslu dēļ – GRIBAM DZĪVOT TĪRĀ VIDĒ!!!!!!!!!!!!!

  1. Nerunājiet visu vārdā, man kauns par šiem ļautiņiem, kas domā tikai par sevi – iebāziet korķus ausīs,vai skābekļa maskas’, izskatāmies pēc tādiem lauku pāķiem, bet varēja būt mūsdienīga lidosta kas nestu ienākumus visam novadam. Esam tikpat stulbi kā tā tante, kas dzīvo Kandavā pie kartingu trases. Kam tagad labums, ka tādu lielisku projektu aizklapē ciet!

 15. Šobrīd civilizētā sabiedrībā izveidota pat ES Vides ministru padome, kur jaunieši diskutē par plastmasas maisiņu izmantošanas ierobežošanu. Kurā gadsimtā un iekārtā jūs, mīļie tautieši – tukumnieki – lidostas atbalstītāji apdzīvotā vietā, dzīvojat??!!

 16. pakojies tik prom uz kādu trešās pasaules valstiņu! Sukā iekšā tik piesātinātās taukskābes subproduktus un lido uz krievu zemi ar zemo cenu lidaparātiem!

  1. A pasam savu firmu nodibinat smadzenu pietrukst? No logiski, ka nepietruks, ja katru piektdienu un sestdienu jamet pa lampu pie teljuka un jaapirzh divaana

   1. Tikko kā lasu komentārus.
    Kādu savu firmu dibināt? Kārtējo mikrouzņēmumu, lai šmauktu savus cilvēkus, kuri tā strādājot, kļūst sociāli neaizsargāti?
    Smadzenes vajadzīgas, lai nemaksātu nodokļus un “kruķītu” lietas. Daudzi komentētāji ir tālu no patiesās dzīves Latvijā.

 17. Nu ko, taga jāvāc paraksti par darbības atļaušanu.
  Un gribētu redzēt to sarakstu ar tiem simtiem tukumnieku, kuri bija pret lidostu.
  Kā pēc man liekas, ka šim kng ir lielummānija :)))

  1. Man gan skiet, ka Tu pats esi cirvis, pie kam totals, to lemumu nevis Janis Frisfelds pienema, bet gan Vides parraudzibas valsts birojs. Nu ka sadiem tupakiem lauj vispar mutes atvert!?

 18. Mes, kas dzivojam Udens iela esam priecigi, ka musu kaiminu aktivas ricibas del to Stalina airadromu tomer aizklapes! Mes negrasamies paciest to, ka kaut kadi bijusie ofini taisa naudu uz musu veselibas un labsajutas rekina. Tiem nabadzini, kas tagad te komentaros sudzas ka redz neredzesot lielo Tukuma attistibu del lidostas, teiksu, lai tie liek savus argumentus galda un cinas ar valsts iestadem un parliecina, ka Tukuma lidosta ir laba gan videi pilseta, gan pasiem pilsetniekiem! Kur ir jusu argumenti? Neviena konkreta teze taja IVN zinojuma nebija par kadiem labumiem, tikai izpludusi murgi! Ja nevarat, tad aizverat savas mutes vienreiz! P.S. Man jau gan skiet, ka visus sos urra lidostas attistitaju komentarus raksta vien paris interneta trolli, kam ir zinama interese apkart lidostai esosajas bijusajas armijas budeles, ko tagad sauc Smardes industrialais parks. Da nebus jums tur nekada halava uz musu rekina, varat aizmirst!

  1. Domā vien, ka vēlme pēc lidostas is mazākuma viedoklis, bet tā tas nav. Ceļojot pa Eiropas valstīm, vienmēr esmu sajūsminājusies pare vietējo lidojumu iespējām. Priecājos par domu, ka Tukumā arī būs lidosta. Patiesi žēl, ka dažu personu dēļ viss apstājies. Redzi, Ūdens ielas iedzīvotāj, demokrātijā mazākuma interes upurē vairākumam, tāpēc Ūdens ielas ļautiņiem būtu jāpiecieš zināmas nēērtības, ja vairākums tā gribētu. Gan jau lidostas īpašnieki sakārtos dokumentāciju un, cerams, lidosta tomēr ar laiku paplašināsies!

   1. Tu, ceļotāja pa Eiropas valstīm, vai Tev bērni arī ir? Un jāstrādā nemaz vairs nav?… Bet es kā mazu bērnu māte esmu ļoti priecīga un pateicīga, ka kāds beidzot bija aktīvs un kaut ko tiešām vietējo cilvēku labā ir panācis! Es te gribu dzīvot un savus bērnus audzināt, bet dauzīšanās pa Eiropu, nu nezinu gan, kurš te mums normāls ģimenes cilvēks to var atļauties – švitināties pa Eiropu uz priekšu un atpakaļ…

    1. Turpini stagnēt Tukumā un pretoties progresam, ar tādu nākotnes vīziju nekur tālāk par Jauntukumu arī neaizbrauksi! Un žēl man tavus bernus, viņiem aprobežota māte gadijusies, bet vecākus un dzimteni taču neizvēlas, lai kādi muļķa desas būtu.

     1. Nu pastāsti, puis, bet saviem vārdiem, ar sava saprāta piepūli, ko tu uzskati par progresu un kas tā sakarā Tukuma lidlaukā būtu progresīvs!?

 19. Paskatoties kartē var redzēt, kur atrodas Rīgas lidosta un tā akurāti starp Babītes un Imantas dzalzceļa stacījām. Pēc Jāņa sētas kartēm mērot ir No Imantas 3,4Km līdz terminālim un Babītes stacija 4,25Km un paskatoties cenās nu neliekas ka dikti kristos cenas tai pusē, ja ņem vērā ka pavisam blakus ir Beberbeķi un tālāk uz Jūrmalas pusi aug apdzīvota vieta Saliena.com un tur ticiet man cenas ir iespaidīgas.

  1. Nu nemuldi, paskaties cik tadas Mezares vai Beberbekos maksa ipasumi, tie ir vismaz par 1/3 ja ne vairak letaki ka piemeram Pinkos. Salienai vispar nekada darisana ar lidmasinam nav, ta nav zem pacelsanas-nolsaisanas linijas, bet Mezares ir un tur ir pilniga dimba kad lidmasina parlaizhas! Beidzat dzit de demogogiju internetal trolli – lidostas pseido urra atbalstitaji, kas labi ja kadi 2-3 just te esat

 20. Paldies attiecīgajām instancēm par vietējo iedzīvotāju labklājības graušanu. Lidostas attīstība bija cieši saistīta ar iedzīvotāju nākotnes perspektīvu, stabilu atalgojumu un darba vietām. Privātais lidmašīnu bizness atnesīs novadam grašus salīdzinājumā ar komercreisiem. Kādi secinājumi? Jāpārvācas uz Rīgu, jo negribas strādāt Maximā par minimālo un Jaunajā gadā saņemt dāvanā saldētu vistiņu ar iztecējušu termiņu un mazgātus salātus.
  Pogas un Frišfelda kungi , iedzeru uz Jūsu veselību!

  1. Šitādi tupaki un bļauri ar tādu līmeni,nav vajadzīgi pat Maximai,kur nu vēl Rīgā,tāpēc iedzer vēl,jo lidostu tev neredzēt,bet darbņš droši atradīsies vietējās fermās pie saimniekiem,vai kartupeļu laukos!
   Noriebies lasīt šo dažu tumsoņu, slavas dziesmas lidostai,kuras piederība un mērķi,vērojot to darbību ir visai neskaidri,redzēs cik ilgi vēl turēsies ar milzu zaudējumiem?
   Paldies cilvēkiem,kuri patiešām domā par tukumnieku veselību un drošību un nepieļauj nelikumības.

 21. Tamaara to L39 saka:
  2015. gada 6. janvāris 00:10
  Saac pats strikji ziepeet tupak! На халяву и уксус сладкий!
  —————
  nemiiz,man nav vajadziiba.
  zheel,ka kaada NATO baaze nav apstiprinaata.tad tu vareetu puksteet cik gribi.bet tev jau nesaprast,kas ir pasazieru un militaaraa.

 22. latvijas tautas nodevejiem ir griba lai lidosta darbotos vatniku laba unvaretu atrak okupet latviju lidlauks ir jaatdod latvijas armijai kaari jasoda ieredni kuri pielava lidlauka izlapisanu

 23. Pareizi ka aizklapēja,ja jau iepriekšējos noteikumus ignorēja tad arī šitiem uzspļautu tad jau nav tālu ka kāda grabaža uz galvas uzkristu

 24. Atkal nelabvēļi neļauj “godīgajam” uzņēmējam attīstīties!Pārāk lielie optimisti,par 100 darbavietām,
  jūs vēl joprojam turpinat ticēt….Tad jau Ainārs ar Ivaru arī būtu izveduši no krīzes?

 25. Tad, kad notiek kāda traģēdija, kā piemērams Maximas sagrūšana, tad sabiedrība skaļi kliedz – kādēļ nav ievēroti normatīvi, kādēļ ir pieļautas rupjas kļūdas. Te ir tieši tas pats, ja Lidosta “Jūrmala” nav spējīga ievērot visus starptautiskos normatīvus, tad tā darboties tādā veidā NEDRĪKST. Neviens nav pret tās darbību, bet ir pret tās pretikumisko darbību. Un vel tiek kuri kliedz par darba vietu iznīcināšanu, tad, ja Jūs cerat, ka lidostai būs vajadzīgi darbinieki ar labākajā gadījumā vispārizglītojošo vidējo izglītību, tad Jūs rūgti maldāties. Lidostai ir nepieciešams speciāli apmācīts personāls un viņiem noteikti būs problēmas ar darbinieku piesaistīšanu.

  1. esi pirmais maximas bļāvējs, lidostai ar drošību, instrumentālo lidaparātu nosēdināšanu utt ir viss ok, esot iespēja, ka pasliktināsies kādu 10 cilvēku dzīves kvalitāte, par pasliktinājuma lielumu un apmēriem arī nav ziņas, izlasi ziņojumu, un tad paskaties ko te sarakstīji.

 26. ja Lidosta “Jūrmala” nav spējīga ievērot visus starptautiskos normatīvus, tad tā darboties tādā veidā NEDRĪKST.
  —————–
  vari pasaukt piemeerus?

 27. trakākais ir tas, ka gandrīz visi komentētāji ir BEZVĀRDA personas !vai Jums bail saukt sevi vārdā? tad jau laikam neesat savas pilsētas patrioti ! 🙁

   1. Precīzi pateikts!Daudzi tā saucamie”attīstītāji un aizstāvji”nav bijuši nevienā lidostā vai arī ar zemo cenu lidmašīnām lido govis slaukt un sēnes lasīt uz UK u.c.,bet spriež par aviāciju,kaut gan labi kā pamatskola pabeigta.
    Cilvēku veselība un drošība ir svarīgāka par atsevišķu individu iegribām,jo lidostu trūkums jau nu Latvijā nav.

 28. Lasot negatīvo attieksmi pret lidostas attīstību, gribēju piedāvāt alternatīvu- zaļās vides jeb, kā tagad saka, eko vides izveidi lidlauka teritorijā. Skrejceļu platību uzart un iestādīt kartupeļus, angārus izmantot dārzeņu uzglabāšanai un svarīgākais kartupeļus nemiglot, bet ravēt ,lai atbilstu ekoloģijas normatīviem. Ravētāju, spriežot pēc komentāriem man būs daudz un strādāsiet par brīvu velti, tā teikt idejas vardā par savu bērniņu nakotni uz zaļās planētas un par ieguldīto darbu rudenī saņemsiet kartupeļu maisu.

 29. Žēl ,ka labi nodomi tiek apturēti ,nu mats matā kā Kandavas kartinga trase -kāds ieliek darbu un izdomu lai attīstītu infrastruktūru un paceltu dzīves līmeni, bet kāds visu to noliedz un savas ambīcijas uztur augstā līmenī. Laikam jau tā demokrātija ir par daudz, nu gan jau laiks rādīs kam taisnība…

 30. Cik biju dzirdējis Lidostas “pretinieki” bija gaidījuši no eiropas tiesas lielo eiro savā labā. Nu redz kā sanāk ne pašiem eiro aizslīd garām un pilsētniekiem darba iespējas arī sačakarētas.

 31. Ko jūs te ņematies par tām darba vietām?Tādi strādnieki speciālista līmenī,kādi ir vajadzīgi lidostā,diemžēl apkārt nemētējās,tas kontingents sen strādā savā vietā un nevis par tādu atalgojumu kādu piedāvā lidosta.Vēl nesen ssā bija sludinājums,ka meklē strādnieku ar angļu valodas zināšanām.Taisnība par to,kas te bija rakstījis par celtnieku neizmaksātajām algām lidostā,kur bija iejaukusies darba inspekcija.Tā kā viņa rada tikai problēmas,ne darba vietas.Par cik viņi sevi jau ir pierādījuši no labās puses,tad nav nekādas pārliecības par to godīgumu.Šajā sakarā neredzu nekā nosodoša.Ja uzņēmējs grib attīstīties,viņš cenšas citādiem līdzekļiem sevi parādīt.

  1. liekas ka lidosta jau pati neko necēla, un celtnieki gan jau ka strādāja celtniecības firmās, tā kā pārmetums par algām nevietā.
   Iztālojies ainu, 3000 nosēšanās gadā, katrs lidaparāts atved 100 cilviņus (vidējais lidaparāta noslogojums gan ir lielāks), kas gadā sastāda 300 000, viņi visi neēduši, negulējuši, neiepirkušies ar kājām iet prom uz Rīgu, nekādā gadījumā ne uz Tukumu, jo te jau nekā nav. un Ķemeru mežā satiek rīgā labi paēdušos, izgulējušos pretimnācējus, kas lidos ar to gaisakuģi prom. Vai tā tas būs???? lidaparāti neuzpildīsies, muita, robežsardze, ēstuves un veikali, auto nomas un autobusu pakalpujumi nebūs, viņi gulēs mežā zem egles, nerunājot par drošību, ugunsdzēsību, apsardz utt. tā arī būs , jo viedoklis nekļūdās.

   1. Nu ko gan slimam var pateikt? Viss viņam liekas! Vissmieklīgākais jau tas,ka nolaidušies Jūrmala Airport,viņi nebrauks mājup,bet dosies paēst pie lauku pāķa,jo viņam lūk pieczvaigžņu restorāns blakus kūtij…….

  2. Ļoti saprātīgs viedoklis. Diemžēl, ne jau Tukuma iedzīvotāji “noraka” projektu, bet gan pati lidosta. Starp citu ir vērts painteresēties kas tās ir par lidmašīnām, kuras nakts laikā bieži nolaižas Tukuma lidostā. ņemot vērā faktu, ka nakts laikā pēc 24.00 tai nav atļauts veikt tādas darbības. Baidos, ka transportētie ieroči uz Moldovu ir tikai pumpuriņi.

 32. Piekrītu LB,tie ir tikai “pumpuriņi”…Ieroču lieta jau aizmirsta./Tie jau bija nelabvēļi kas nomelnoja lidostu/.Tagad ,baigie 100 darbavietu aizstāvji ir pret lēmumu!Tukuma lidosta bez muitas un robežsardzes,lido kas grib!Eiropa!Kad grib tad piesaka Rīgai /lidostai/ gan muitu gan robežsardzi,reizi no piecām….

 33. Kur ir tie simtiem tumsoņi kuri negrib attīstīt savu rajonu un kur ir tie tūkstošiem kas grib lai Tukums attīstas? Tukums ir skaista manas bērnības pilsēta un tāda arī paliks, lidlauks ir tikai pievienotā vērtība pilsētai! Kas būtu Rīga bez lidostas vai Ventspils bez ostas? Latgalē cilvēki tikai priecātos par tādu iespēju, bet tur jau vairs nav kas dzīvo!

 34. Nu paldies dievam , ka pār Tukumu tomēr nelidos tās lidmašīnas , un kādas tur darba vietas mīļie tukumnieki , tā nelaime ir lielāka nekā tas labums . Es esmu ļoti apmierināts ar iznākumu kāds patreiz ir …

 35. no durbes saka:
  2015. gada 9. janvāris 19:34
  —————
  es tevi saprotu.tu varbuut esi jau pensionaars,un tev protams nevajag,lai lido lidmashiina.nebraucam tad ar mashiinaam,vilcieniem utt.mashiinas skrien vairaak virsuu cilveekiem nekaa lidmashiinas.panjem pameklee tepat netaa.vari youtube paskatiities.

  1. Ko var smilkstēt uzreiz par mašīnām, vilcieniem u.t.t!!! Vajag vienreiz izlasīt šo Vides pārvaldes slēdzienu līdz galam!! Ja vēl ir prāta paliekas , tad sapratīsi atšķirību starp lidojumiem ar 5,7 t pilnu masu dažas dienas mēnesī un 3000 lidojumiem gadā ar neierobežotu pilnu lidmašīnas masu! Izbeidz šo demagoģisko vāvuļošanu vai arī stājies blakām Felsbergam un stāsti, ka troksnis būs mazāks par mauriņa pļaujmašīnu.

 36. Lidostas faniem-pašlaik lidosta meklē darbiniekus!Uz priekšu,piesakaties!Būs Jums darbs,un varēsiet atbalstīt gadsimta projektu,ne tikai te,virtuāli!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.