Tukumā lēmumu par atkritumu apsaimniekotāja glābšanu vēl nepieņem

Par atkritumu tarifu un ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā lems 12. jūnijā – tāds bija Tukuma novada domes deputātu lēmums pēc pusotras stundas garām diskusijām 30. maija domes sēdē, kad par šo jautājumu sprieda pirmajā lasījumā.

Par atkritumu tarifu un ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā lems 12. jūnijā – tāds bija Tukuma novada domes deputātu lēmums pēc pusotras stundas garām diskusijām 30. maija domes sēdē, kad par šo jautājumu sprieda pirmajā lasījumā. Par šādu lēmumu deputāti vienojās, ņemot vērā jau iepriekš pašvaldību auditoru norādīto, ka SIA «AAS Piejūra» finanšu situācijas izvērtēšanas apkopojums tiks prezentēts 11. jūnijā un, ņemot vērā, ka tad arī būs zināms, kādus lēmumus par atbalstu uzņēmumam būs pieņēmuši pārējie astoņi tā dibinātāji.

Pašvaldību atbalsts – prioritāte     

«AAS Piejūra» valdes loceklis Ēriks Zaporožecs skaidroja, ka viņam šāds lēmums būtu vajadzīgs pēc iespējas ātrāk, lai jaunais tarifs stātos spēkā no 1. jūlija – tā esot pirmā prioritāte, otrā – pašvaldību ieguldījums pamatkapitālā 270 000 eiro, jo no tā ir atkarīga parādu nomaksa, īpaši jau par Dabas resursu nodoklis, bet trešā – lai visās pašvaldībās tiktu apstiprināti saistošie noteikumi ar vienādām prasībām iedzīvotājiem atkritumu savākšanā ar nosacījumu, ka pilnu ciklu atkritumu savākšanā pašvaldībās nodrošina «AAS Piejūra». Šādu nosacījumu pašvaldībām bija izvirzījusi «Swedbanka», no kuras, kā pašvaldības iepriekš bija lūgušas, ir saņemta garantijas vēstule par 120 000 eiro kredītlīnijas atvēršanu. Deputāts Kaspars Liepa atzina, ka uz Jūrmalu šī prasība neattieksies, jo tur atkritumus savāc komercuzņēmējs, bet Ē. Zaporožecs aicināja Jūrmalu šajā ziņā neņemt vērā. Un tas deputātus rosināja arvien skaļākām diskusijām, jo īstas skaidrības tomēr deputātiem par šo prasību nebija. 

Pamatlīdzekļus ieķīlāt nedrīkstēja

Deputāti vēl atzina, ka gribētu vairāk skaidrības par uzņēmuma iepriekš ņemtajiem kredītiem un to, kas ticis ieķīlāts un kādā nolūkā, kā arī to, vai kapitāldaļu turētāja pārstāvji ir zinājuši par kredītiem un devuši atļauju apķīlāt visu «AAS Piejūra» mantu?! E. Zaporožecs stāstīja, ka jau iepriekš minējis – kredīti ņemti automašīnu iegādei un 900 000 eiro – konteineru iepirkumam: “Es arī norādīju, ka no šīs summas par 160 000 eiro pirktie konteineri ir nostāvējuši uz plača, bet tikmēr mēs pārmaksājām ar konteineru nomu. Un vēl tiku informējis, ka, ņemot šo 900 000 eiro lielo kredītu, valde vienpersonīgi ir ieķīlājusi visu Kohēzijas fonda kustamo un nekustamo mantu, kas bija izdarīts nepareizi, pārkāpjot Kohēzijas fonda nosacījumus, kā to šī gada aprīlī norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, kas ieradās neplānotā pārbaudē, jo bija pārtrūkusi saikne ar uzņēmumu laikā no šī gada janvāra līdz marta beigām.

Vairāk lasiet otrdienas, 4. jūnija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Kāda glābšana!!!
  Lai atmaksā visus nelietderīgi iztērētos līdzekļus un TAUTAI NEBŪS NEKAS JĀGLĀBJ!
  Kā vispār nav neērti runāt par tarifu kāpumu utt.
  Vai tiešām visi ir aptrakuši???

 2. Diemzhel, skumji un neslepshu, ka izlasot shadu zinju, kur ir ticiba, ka citas iestades nav tas pats. Tas nerada pozitivu velmi ko attiistiit Tukuma.

 3. Es kaut ko nesaprotu… Arnis un Indra ir izaimniekojuši pašvaldības uzņēmumu līdz kliņķim un Dome tagad taisās piešķirt nodokļu maksātāju piķi attiecīgajam uzņēmumam ? Ērik Lukman – Tev ar galvu viss ir kārtībā ? Tev neienāca prātā veikt kaut kādus kontroles un uzraudzības pasākumus tajā brīdī, kad uzņēmums tika putināts pa labi un kreisi ??? Krimināls te pienāktos nevis tikai Indrai un Arnim, bet arī Lukmana kungam. Jācer, ka opozīcijas cilvēki A.Z. personā par to parūpēsies.

  1. Es tik nesaprotu kā var atbildību prasīt no viena cilvēka ja ir vēl astoņi dibinātāji un dalībnieki!!! Lai jau strebj visi kopā,tā būtu tak godīgāk…

  1. Kur ir “Piejūras” biznesa plāns! Gribētos redzēt ciparus,izejas datus,plānu…vai tad audits nav jāveic? Nebāziet galvu smiltīs…netraciniet cilvēkus!

 4. Vai VK vai Knabs veic izmeklēšanu?
  Jāsāk ar to!
  Un tad, lai atbild VISI, KURI ŠO MURGU PIEĻĀVA!
  Izbrīna visu iesaistīto pašvaldību reakcija uz šo murgu…cik iemaksāsim, cik pacelsim tarifu utt.
  Sajūta, ka VISI IESAISTĪTIE IR KAUT KĀDUS LABUMUS NO ŠĪ MURGA DABŪJUŠAS, TĀPĒC TIK DĀSNI TO GRIB GLĀBT!
  Bet kas Cilvēkiem no tā??? Atkal tarifu celšana???
  Domāju, ka tik viegli ( tāpat kā ar adm-vi teritoriālo reformu)tas viss neies, jo CILVĒKI NAV MUĻĶI!!!ATCERIETIES TO!!!

 5. Visi draudzīgi slēgsim līgumu ar citu savācēju, sazin dievs par kādu cenu! Atkal rūpīgi neizlasīsim līguma punktus ar maziem burtiem, otrā galā būs citi “ružas” un “rasones”, ko atbalsta pašvaldība, un tikpat draudzīgi maksāsim!

 6. Kas šeit notiek kāda glābšana,kāda tarifu celšana, idiotu bars. Kad šajā valstī būs normāla attīstība, kultūra, izglītība, kauns. Kad beidzot ļaudis atties no viedierīcēm un noņems rozā brilles, lai ieraudzītu kādā sūdu bedrē dzīvojam, atvainojos par izteicienu.

 7. Kur Tu lien ar savām reklāmām!
  Redakcijas darbinieki, nu skataties līdzi – kādas reklāmas ( ne par tēmu) tiek ievietotas!
  Vai Jums vienalga, ka tikai nauda nāk?
  Tās reklāmas krīt virsū jebkuram Jūsu rakstam!
  KAUNS PAR TO!!!

 8. Visiem kapitāldaļu turētājiem,kuri ar saviem parakstiem un zīmogiem ieskaitīja finanšu līdzekļus atkritumu apsaimniekošanā un pēc tam nekontrolēja šo saimniecību…..nekavējoši jāraksta atlūgumi ja viņi aizvien turpina ieņemt domju pr-ju amatus.
  Attiecīgo reģionu prokuroriem rādās ka jauzsāk kriminālprocesi pret tiem domju deputātiem un vadītājiem,kuri bezkontroles dēļ pieļāva finansu līdzekļu izsaimniekošanu!!!!
  Lasot medijos paustās ziņas ir vairāk kā skaidrs ka kapitāldaļu turētāji nav izdarījuši nekādu tiesisku uzraudzību un nav izmantojuši savus domju juridiskos dienestus lai nekavējoši novērstu šo izsaimniekošanu.
  Neviens Likumdošanas akts neparedz attiecīgo deputātu un kapitāldaļu turētāju izvairīšanos no tiesiskas atbildības visos gadījumos ja viņu lēmumi ir bijuši pamatā finansu līdzekļu izsaimniekošanai.
  Liekas ka neizdosies atbildību novirzīt uz atkritumu apsaimniekotājiem ……jo izskatās ka ir bijusi pilnīga bezkontrole un iespējams koruptīvas darbības….

 9. Katrā normālā iestādē ir darbinieki – vadītājs, vietnieki, grāmatveži utt., kuriem jāatbild par visu, kas notiek šajā iestādē!
  Ja ir pieļautas tik milzīgi daudz kļūdas un nauda ir iztērēta nelietderīgi ( pērkot dārgus auto, telefonus utt., kā bija rakstīts), tad, lai arī šīs atbildīgās amatpersonas par to atbild un lai visu atmaksā!
  NEVAR BŪT NEKĀDA TARIFU CELŠANA UN ATMAKSĀŠANA!
  LAI IESAISTĀS ATBILDĪGĀS IESTĀDES, VISU PĀRBAUDA, UN ATTIECĪGI ARĪ REAĢĒ UN NOKĀRTO!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.