Tukuma jauno pianistu panākumi

Tukuma Mūzikas skolas 8. klavieru klases audzēkne Eva Blumberga šajā mācību pusgadā ar ļoti labiem rezultātiem piedalījusies divos nozīmīgos pianistu konkursos, iegūstot godalgotas vietas.

Tukuma Mūzikas skolas 8. klavieru klases audzēkne Eva Blumberga šajā mācību pusgadā ar ļoti labiem rezultātiem piedalījusies divos nozīmīgos pianistu konkursos, iegūstot godalgotas vietas.

14. decembrī Šauļu 1. Mūzikas skolā notika Dainiaus Trinkūno vārdā nosauktais II Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 31 dalībnieks no dažādām Lietuvas mūzikas skolām. Konkursam jaunā pianiste sagatavoja klasisko J. Haidna «D-Dur sonāti», latviešu komponistes  L. Garūtas virtuozo «Etīdi fis-moll» un lietuviešu komponista A. Račiūnas skaņdarbu «Balāde». Pēc Evas uzstāšanās zālē atskanēja vētraini aplausi, kas liecināja par spilgto priekšnesumu. Kompetentā žūrija tikai trīs dalībniekiem piešķīra Laureāta Diplomus, kā labāko pianisti laureātu vidū nosaucot Evu Blumbergu!

Īpašais pārsteigums konkursā bija piešķirtā nominācija – balva Evai Blumbergai – par labāko lietuviešu skaņdarba interpretāciju.

IX Starptautiskajā Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkursā Cēsīs, kas notika 23. novembrī, mūsu audzēknei Evai Blumbergai arī liels panākums – 2. vieta valstī.

Eva paspēj visu – labi mācīties, piedalīties televīzijas spēlē «Gudrs vēl gudrāks», apgūt valodu prasmes un daudz ko citu, bet klavierspēlei Evas dzīvē ir ļoti nozīmīga loma.

Vēl viens skolotājas Mārītes Zutes 3. klavieru klases audzēknis Haralds Apinis 1. decembrī piedalījās  XIV Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkursā Koknesē un ieguva 3. vietu.

Arī šogad visi skolotājas Mārītes Zutes audzēkņi un viņu vecāki satikās,  lai muzicētu ar saviem bērniem, radiem un draugiem 8. decembra koncertā «Spēlējam un dziedam kopā».

Audzēkņu spilgtie panākumi konkursos apliecina skolotājas M. Zutes augsti profesionālo klavierspēles pedagoģisko darbu, kas prasa ļoti lielu pacietību un darba mīlestību. Skolotāja uzsver, ka liela nozīme ir labai sadarbībai ar audzēkņiem un viņu ģimenēm. Paldies Evas Blumbergas un Haralda Apiņa vecākiem par lielo atbalstu Tukuma Mūzikas skolai un skolotājai par lielo darba mīlestību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.