Tukuma jaunie vijolnieki – starptautiskā festivālā Pluņģē

7. septembrī Tukuma Mūzikas skolas vijolnieki devās uz Pluņģi, lai piedalītos XIV Starptautiskajā Mikolo Oginska festivāla koncertā «M.K. Čurļoņa Rudens akvareļi».

7. septembrī Tukuma Mūzikas skolas vijolnieki devās uz Pluņģi, lai piedalītos XIV Starptautiskajā Mikolo Oginska festivāla koncertā «M.K. Čurļoņa Rudens akvareļi».

Tukuma Mūzikas skolas skolotāja, izglītības programmas «Stīgu instrumentu spēle» vadītāja Dace Šplīte-Lisova vēlējās, lai mūsu audzēkņiem būtu iespēja spēlēt īstā, lielā stīgu orķestrī, tādēļ gatavošanās šim koncertam sākās jau vasarā. Lai labāk apgūtu koncerta programmu, mūsu vijolnieki kopā ar Pluņģes mūzikas skolas vijolniekiem un čellistiem augusta beigās satikās orķestra nometnē Palangas mūzikas skolā.

Mykolo Oginska festivāls ir nozīmīgs Pluņģes un visa Žemaitijas reģiona mūzikas dzīves  notikums. Festivāla programmā no 31. augusta līdz 29. septembrim iekļauti septiņi dažādi koncerti un tiek rīkota arī konference.

Koncertā «M.K. Čurļoņa Rudens akvareļi» Žemaitijas apgabala mūzikas skolu stīgu orķestrī apvienojās 160 jaunie mūziķi un pedagogi, orķestri vadīja  Klaipēdas muzikālā teātra orķestra diriģents Tomass Ambrozaitis.

Koncerta programmā īpaša nozīme ir slavenajai M. Oginska «Polonēzei», ar kuru tika atklāts koncerts. Kopumā programma veidota no klasiskās mūzikas skaņdarbiem – M. K. Čurļoņa, B. Dvarionas, J. Sibeliusa, J. Brāmsa u.c. 

Apsveicama prakse ir iekļaut programmā skaņdarbus solistiem ar orķestri, tādējādi motivējot talantīgākos Pluņģes mūzikas skolas audzēkņus spēlēt kopā ar orķestri. Dzirdējām spilgtu pianistu, vijolnieku un vokālisti.

Uz brīvdabas koncertu Oginska pils skaistajā parkā bija ieradušies daudz  ieinteresētu un atsaucīgu klausītāju, ar vētrainiem aplausiem tika sumināti jaunie mūziķi, kuru vidū bija arī Tukuma Mūzikas skolas vijolnieces Irina Savčenko, Loreta Kitija Vičmane, Tīna Šneidere, Anna Pūliņa, Demija Riekstiņa, Marta Pētersone. Paldies skolotājām Dacei Šplītei-Lisovai un Ludmilai Gorevalovai par atsaucību un ieguldīto darbu, lai stiprinātu mūsu skolas sadarbību ar Pluņģes mūzikas skolas vijolniekiem!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.