Tukuma dome – vēl arvien bez izpilddirektora

“Kad un kāds lēmums tiks pieņemts domes izpilddirektora jautājumā?” to pēdējo nedēļu un pat mēnešu laika domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam preses konferencē uzdodam regulāri, un atbilde ir arvien viena un tā pati – izpilddirektors ir pārejošā darba nespējā, tātad – slimo.

“Kad un kāds lēmums tiks pieņemts domes izpilddirektora jautājumā?” to pēdējo nedēļu un pat mēnešu laika domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam preses konferencē uzdodam regulāri, un atbilde ir arvien viena un tā pati – izpilddirektors ( Māris Rudaus-Rudovskis) ir pārejošā darba nespējā, tātad – slimo. Viņa pienākumi ir sadalīti abiem domes priekšsēdētāja vietniekiem un Finanšu nodaļas vadītajai, kā arī citām nodaļām.

 

Jāteic, ka jau pagājušās nedēļas nogalē saņēmām ziņu – ir notikušas partiju «Vienotība» un «Tukuma pilsētai un novadam» konsultācijas un ”politiski nolemts”, ka izpilddirektora amats jāatstāj «Vienotības» rokās, tāpēc par labāko kandidātu izvēlēta šīs partijas pārstāve, Tukuma kultūras nama direktore Dace Lebeda. Neoficiāli izskanējusi informācija, ka tikai tad, ja šī deputāte tiks apstiprināta amatā, līdzšinējais izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis uzrakstīšot atlūgumu. (Nav gan zināms, kā tas būtu realizējams, ja M. Rudaus-Rudovskim ir pārejoša darba nespēja slimības dēļ un likums paredz, ka tā vēl varētu turpināties mēnešus trīs. Tad gan izpilddirektoram jāatgriežas darbā un, iespējams, jātiek atbrīvotam no amata ”ar pantu” par nepamatotu piecu dienu ilgu darba kavējumu.)

Tā kā domes priekšsēdētājs nekādus komentārus nesniedza, nolēmām vērsties pie pašas izvirzītās kandidātes. Kultūras nama direktore apstiprināja, ka partijā šāda saruna ir bijusi, taču, vai viņa kļūs par Tukuma novada domes izpilddirektori, nevarot pateikt, jo viss atkarīgs no deputātu balsojuma.

D. Lebeda: “Esmu daudzus gadus kultūras namā nostrādājusi, nostrādājusi no sirds, nežēlojot tam garas darba stundas. Taču katra cilvēka dzīvē pienāk brīdis, kad gribas kaut ko mainīt. Uzrakstīju atlūgumu jau martā, taču apņēmos nostrādāt līdz šī gada nogalei, izdarot visus tos lielos darbus, kas Latvijas simtgades gadā bija un vēl būs jāizdara, ieskaitot Rožu svētkus un valsts dzimšanas dienas pasākumu 18. novembrī.

Un tad nāca negaidīts ierosinājums apdomāt šo iespēju ieņemt izpilddirektora amatu. Ja šāda situācija būs, ja nebūs konkursa un man piedāvās šo pienākumu uzņemties, esmu domājusi piekrist, taču ar nosacījumu, ka man tad jāsaņem visu deputātu – kā pozīcijas, tā opozīcijas – atbalsts, jo aiz visiem stāv vēlētāji. Tāpēc esmu tikusies ar visiem deputātiem un atbildējusi uz viņu jautājumiem. Un vēl es gribētu tikties ar uzņēmējiem, jo arī viņu atbalsts ir svarīgs.”

D. Lebeda arī uzsvēra, ka viņai ir svarīgi strādāt pilsētas un novada labā, lai daudzas lietas sakārtotu: “Esmu arī gatava pārtraukt tā saukto politisko apli, lai izpilddirektora amats nebūtu vis politisks, bet gan saimniecisks; esmu pateikusi, ka nolikšu deputāta mandātu un izstāšos no partijas, jo uzskatu – ja vēlies kaut ko darīt, no kaut kā ir jāatsakās.”

 

Vairāk lasiet otrdienas, 4. septembra, laikraksta numurā ŠEIT

Komentāri

 1. Diez kāpēc tad nebūs konkursa uz izpilddirektora amata vietu! Vai tad tiešām piederība kaut kādam nejauši satikušos ļautiņu baram uzreiz ir garants spējai ieņemt jebkuru amatu. Tā jau tiklai Latvijā ir pieņemts, ka novadu domju vadībā izvirzās kultūras namu vadītāji un muzikanti.

 2. Tikai nav saprotams kāpēc par šiem gadiem direktores amatā būdama neko nav izdarījusi, lai ja ne uzceltu, tad vismaz atjaunotu šo veco celtni.Šajos gados ir bijuši visādi fondi, bet mums nekā, vajag paskatīties cik aktīvi darbojās muzeja direktore, kura ir izsitusi ļoti daudz. Tāpēc nav nekāda ticība, ka novadam būs labāk, jo šeit ir ļoti daudz ko darīt. Vai spēs?

 3. Ja jau novads pašlaik iztiek bez šī eksemplāra dižās darbības, tad varbūt ir jāapsver iespēja vispār atteikties no izpilddirektora amata vietas un ļaut pārējiem censoņiem vismaz kaut nedaudz aizpildīt savu darba dienu ar normālu darbu!

 4. Vai visās pašvaldībās šādi notiek? Un kas esošajam izpilddirektoram par kaiti, kas pēkšņi parādījās, kad sakustējās sadarītās šmuces…
  Dīvaina ir arī muzeja direktores slavināšana.

 5. Daudzu gadu garumā kultūras namā un līdz ar to arī tai Tukuma novada kultūrā nekas nav daudz nav izdarīts. Nu tagad globālā mērogā kaut kas būs? Visu cieņu, bet jaunā kandidatūra ir par konservatīvu, gļēvu, neizglītotu. Lai vada savus pašdarbniekus, jo ar pliku, falšu smaidu vien izpildirektora amatā nepietiks, lai arī pozīcijai tāda lelle būtu pa prātam.

 6. Nekādā gadījumā nevar iecelt bez konkursa, jāizsludina vakance, domāju, ka būs daudz piemērotāka kandidatūra. Pēc paveiktā redzams, ka kultūras nams ir tik nolaists un vasarā pēc svētkiem ir slēgts, tai laikā, kad citas pilsētas rīko dažādus pasākumus gan vietējiem, gan tūristiem.

 7. Nosauciet kaut vienu pilsētu,kur(izņemot Ventspili un Rīgu)kultūras namā vasarā notiek kāds jēdzīgs pasākums?(Nav runa par pašdarbnieku vai pensionāru saietiem)

 8. Jārīko konkursu uz izsludinātu vakanci.Tukuma izaugsmei ir nepieciešams saimnieks.Un jāizvēlas pēc spējām darīt darbus, nevis tukšus salmus kult!

 9. Skatoties domes sēžu ierakstus, nu, galīgi Lebedas kundze nav kompetenta izpilddirektores amatam. Izpilddirektora amatam der, kuram ir juridiskā vai ekonomiskā izglītība un pieredze.

 10. Nu,jo tālāk,jo trakāk,Lebedu par izpilddirektori,tad jau āži par dārzniekiem arī derēs.Tik vien zināja pēc viena scenārija un veciem jokiem vadīt kultūras pasākumus.Vai tad te nevajadzētu ar ekonomisku un stratēģiskāku domāšanu un zināšanām tautsaimniecībā nevis tingetangeļi

 11. Maestro arī gribēja kaut ko mainīt…labi, ka saprata..un dara ļoti labi, radoši vēl šo balt dien. Dari savu darbu, ja jūti, ka kaut ko vari mainīt..tad atliek politika

 12. Ka jus domajat no kurienes tiek rasts finansejums prieks kulturas Nama un ta uzturesanas . Interesanti ka jus visi tik gudri makat runat pat nesaprotot ka visas shadas iestades darbojas un direktors var panakt tik cik var atlauties. Plus rikot kadus pasakumus kultaras nama pasi tukumnieki vainigi ka neko neriko jo visi tik kutri ka tapat Ja nav pa velti tad zale var teikt Tuksa .

 13. to Buratino: … Plus rikot kadus pasakumus kultaras nama pasi tukumnieki vainigi ka neko neriko jo visi tik kutri ka tapat Ja nav pa velti tad zale var teikt Tuksa .
  Klau, Buratino, tu pats saproti, ko sarakstīji? Paši tukumnieki var rīkot Līgo ugunskuriņu un radu saietu, bet kultūras namam citas funkcijas. Un pagaidām kultūras nams tikai gadu desmitiem veģetē, tāpēc arī zāle tukša. Blakus ir pilsētas, kur ir citādi.

 14. Šermuļi skrien pār kauliem lasot komentārus.
  Lai rakstītāji aiziet un apskata afišu stabus,raibs gar acīm metas,cik daudz pasākumu afišas.
  Dace prot vienot atšķirīgi domājošus cilvēkus,viņa prot vienot kolektīvu lieliem uzdevumiem.Ne velti viņa ir jaunvienotības līdere ne vien Tukuma ,bet Latvijā.Prieks skatīties kādu viņa ir izveidojusisavu darba kolektīvu,tur darbinieki satiekoties viens otru apskauj,davina cits citam ziedus,kopā svin svētkus un strādā nenormāli daudz. No drošiem avotiem ir dzirdēts ka viņai Rīga ir piedāvāti
  augsta ranga,pat ministriju līmeņa amati.Vai tiešām ir vajadzīgi šādi komentāri,lai viņa Tukumam uzgrieztu
  muguru.Lūdzu visi balsojiet par jaunvienotību,tur tiešām partijas biedru rindās ir godīgi,čakli,taisnīgi cilvēki,bet mēs Tukumā rejam vau-vau-vau!

 15. Tukumniece teica:
  2018. gada 6. septembris 12:35
  Pārāk slims neizskatās, vasarā uz jūru var braukt.. jautājums, kas tad tā par slimošanu viņam!?

  Ir tāda slimība,ko sauc par neatvairāmu tieksmi iedzert.

 16. ka Rudais vēl kaut kādus ultimātus uzstāda – ja būs Lebeda manā vietā, tad es rakstīšu atlūgumu… Tātad viņa šai amatā ir izdevīga gan esošajam izpilddirektoram, gan pārējiem, lai šie turpinātu bīdīt ģēlas, līdzīgas koģenerāciju staciju afērai, Pārupes ielas būvniecībai utt. Tā stulbā koģenerācija cauru diennakti rada tuvumā dzīvojošajiem tukumniekiem nenormālu troksni.
  Vai tad apskaušanās un bučošanās ar visiem, kas nemaz nav latvieša mentalitātei raksturīga, ir garantija, ka Lebeda labi vada kolektīvu un veicinās novada izaugsmi? Veicinās tikai to, ka līdzšinējie un esošie kundziņi netraucēti fīrēsies, jo Lebedai nebūs saprašanas izsekot līdzi. Nav nedz tehnisku, nedz ekonomisku, nedz juridisku zināšanu. Ko Lukmans un Šulcs liks, to apskaujoties un ņirdzot darīs.
  Lukmans rok sev dziļu, dziļu bedri.

 17. Rakstītāja MCcowana ir sapīpējusies vai uzpirkta no
  “vienotības“.
  Afišu stabs tiešām ir raibs,bet uz kultūras nama pasākumiem tur attiecas 2-3 afišas.

 18. Tie, kas te aizstāv Daci un ļoti sajūsminās, palasiet likumos, kas vispār jādara izpilddirektoram. Jums acīmredzot nav ne jausmas, kas tas ir par amatu un kādas prasmes (izglītība) tam ir nepeciešamas.

 19. Skatoties visus šos negatīvos komentārus, jautājums tiem, kuri tikai gudri prot “riet”, vai jūs acīs varat pateikt to visu tiem cilvēkiem, kurus norejat vai esat tikai spējīgi aprunāt aiz muguras un slēpties aiz dažādiem “nikneimiem”? Noteikti paši dzīvē neesiet neko sansieguši,noteikti nemaz neprotiet vienu jēdzīgu pasākumu noorganizēt, tikai aprunāt. Tā jau saka,ka latvietis latvietim saldais ēdiens. Kultūras namā pasākumu trūkst? Palūkojat afišu stabus vai arī silti iesaku apmeklēt acu ārstu. Tiešām fui un tiešām kauns pašai, ka dzimusi un augusi Tukumā. Pilna liekulības, skaudības un naidīguma.

 20. Cien.kauns no tukumniekiem,asprāte,nav jau runa par to nozari,kurā agrāk strādājusi un vēlāk padzīta no Tumes kultūras nama vadītāju Lebedi,bet par to ,ka izpilddirektora amats aptver daudz plašāku darbības spektru un zināšanas,kuras nepieciešamas šo darbu veikt un veidu ,kā pie amata tikt.Tur tā sāls šo cilvēku viedokļos

 21. Var jau skatīties uz tām afišām, bet kultūras nams nolaists, ka ne lāgā ieiet, ne iziet, pasākuma laikā visu laiku deg uzraksts”izeja”kas ļoti traucē skatīties, vai tiešām nevar aptumšot, krēsli tādi, ka nevar nosēdēt, paskatoties uz griestiem tīmekļi karājas utt. Durbē soli tādi, ka jāņem soliņš līdz ko zem kājām palikt,tāpēc arī nav ko brīnīties, ka apmeklētāju maz. Es labāk retāk aizbraucu uz Rīgu, bet tad vismaz zinu, ka pasākums būs izbaudīts no sākuma līdz beigām.

 22. Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja: “Kādreiz interneta portālu anonīmās sadaļas portālu īpašnieki uzskatīja kā nepieciešamas, lai palielinātu viedokļu daudzveidību un veicinātu demokrātiju, bet mūsdienās šī ilūzija ir pārdzīvota. Šādi nav piedzīvojams demokrātijas uzplaukums, bet ir uzplaukušas neiecietības kloākas.”

 23. …tieši tāds pats kā toreiz, kad Āboltiņu ievēlēja Saeimā – Ārlietu min. konsulārajam dep., kad Zatleru ievēlēja par prezidentu – traumu slimnīcai…

 24. Pilnībā piekrītu šim viedoklim _ :
  Ja jau novads pašlaik iztiek bez šī eksemplāra dižās darbības, tad varbūt ir jāapsver iespēja vispār atteikties no izpilddirektora amata vietas un ļaut pārējiem censoņiem vismaz kaut nedaudz aizpildīt savu darba dienu ar normālu darbu!
  Citādi sēž vietnieks uz vietnieka bet jēga kā redzam čiks……..

 25. Ni ni, varbut kā cilvēks Kulturas nama direkore ir labs, taču kā kulturas namam tā pilsētai vajag jaunus radošus cilvēkus, jo diemžēl redzam kultūras ziņā Tukumā ir kā dziļā Latgale, un izpilddirektora amatam vajag vīrieti ar saimnieka domāšanu!!!tikai tad varbut kaut kas varetu Tukumā mainītes, kaut gan ticība ir – 0 !!

 26. O jāaaaa :
  Var jau skatīties uz tām afišām( ar piebildi tajās nav ko ieraudzīt jau daudzus gadus ! ) bet kultūras nams nolaists, ka ne lāgā ieiet, ne iziet, pasākuma laikā visu laiku deg uzraksts”izeja”kas ļoti traucē skatīties, vai tiešām nevar aptumšot, krēsli tādi, ka nevar nosēdēt, paskatoties uz griestiem tīmekļi karājas utt. Durbē soli tādi, ka jāņem soliņš līdz ko zem kājām palikt,tāpēc arī nav ko brīnīties, ka apmeklētāju maz. Es labāk retāk aizbraucu uz Rīgu, bet tad vismaz zinu, ka pasākums būs izbaudīts no sākuma līdz beigām.

 27. Kultūras nams tapēc ir tik šausmīgi noslaists ka tur nav saimnieka. Nu kas tas par saimnieku,kas vada 4-5 deju kolektīvus.Pa kuru laiku strādāt saimnieciskos darbus.
  Par radošo darbu k.n. atkrīt runāt,jo tur darbinieku štatā nav profesionāļu.Visi svētki sastāv no nopirktiem
  viesmāksliniekiem.Visu izlemj pilsētas un kultūras nama “radošais monopols“.

 28. lai arī esmu kategoriski pret ,ka D.L kļūst par izpilddirektori, vēršanās pret viņu kā pret kultūras nama direktori, ir galēji netaisna. Viņa ir absolūta savas lietas un vietas patriote, ko visi, kam nav slinkums un kas zina viņas emocionalitāti, ir izmantojuši. Manuprāt, viņa ir pat kaut kādā mērā pataloģiski godīga un lojāla un tā arī ir tā nelaime.Tāpat kā stulbais lēmums iet politikā. Tāpēc jau arī tam kultūras namam nekā nav, jo Dace to uztver kā savējo un sev neko nespēj paprasīt. Un tie nekaunīgie vienotības ruksī to arī izmanto.

 29. Dzirdēju, ka Daci jau tāpat pie šprices tai domē netaisās laist, jo puikiņi visu labāk zinot. nu skaidrs, ka vienotības ģenerālis jau nelaidīs slaucamo Tukumu vaļā. Un kas cietīs? Kā jau tādā situācijā visi, kas cer uz taisnīgumu noteikumos. Nu kāds var būt taisnīgums, ja ir Telma truba, caur kuru jāpumpē partijai (vai kādam arī personīgi)nauda?! Nu un ko šajā jautājumā var darīt pārgodīgā Dace?! Sakārtot kolektīvu? Tieši tāpēc, ka godīgs un ļoti emocionāls cilvēks, neko viņa sakārtot nevar. Dace, nesamainies sīknaudā,šitie tevi samals! Ja jau nav samaluši, jo pārupes ielu, rudā dzeršanu un kampara interesi jau taču tu zināji

 30. Tie, kas nedaudz izglītotāki, jūt un redz izpilddirektora darba trūkumu pilsētas pašvaldībā. Tas atsaucas uz visu pasākumu norisi, uz doto brīdi pašvaldība veģetē, nav, kas pieņem lēmumus, deputāti aizņemti ar sevis popularizēšanu, nevis ar reālu darbību. Pozīcijas un opozīcijas “saskaņotie” (kā savādāk var nodēvēt vīra un sievas atrašanos pretējās nometnēs) kašķi. Nodaļas nevēlas uzņemties atbildību utt. Bet, lasot komentārus, lielākajai daļai komentētāju tas liekas ļoti labi, galvenais, lai būtu ko lamāt, ja būtu, ko noliņčot, būtu svētki tirgus laukumā. Dodiet rijamo un asinis: tukumnieks!

 31. Super! Malacis, ka atļāvies šo celt gaismā! Lūdzu, atklāj konkrētus faktus par to telma trubu, dzeršanu un citām lietām. Lai tauta zin!
  Faktus studijā! Gaidām!
  Vai arī nebūs? Plika diršana?

 32. Ja Dace sev (k/n) neko nespēj paprasīt, tad na-n viņa domes kolektīvam vajadzīga. Nolaidīs domi līdz tādam pat kliņķim kā pretīgo kult.namu. Kaut domes éka jau tagad ir šaušalīga, jo tagadējai varai patīk nostaļģija pēc LPSR, kad visas ēkas bija tādas – ļoti ļoti neglītas.

 33. Jautājums Tukuma domes astoņiem bezgožiem-varoņiem: vispār esmu rokdarbu pulciņa vadītāja un ar brāli uz pusēm mums ir arī deju kursi; ja iestāšos «Vienotībā» un darīšu visu, kā Kampars ar Šulcu liks, vai es varēšu būt par apvienoto katlu, siltumu un ūdenssaimniecības direktori? Man gribās. Un ja partija liek, es vienmēr gatava! Ar ko Lebeda par mani labāka?!

 34. Ha, re kā :)varam te burbuļot cik gribam, viss jau tāpat nolemts kaut ku…:):):)Ši Domes prieksšēdētāja darbības laikā notiek velns viņu zina kas, un notiks tāpa tālāk, to apliecina vakardienas TND sēdes ierakst, cilvēks kas par Kultūras namu, Tukuma kultūras dzīvi novedis līdz 0, nu varēs vadīt lielākas struktūras, un štrunts ko sakarīgie deputāti un Tukumnieki domā, tā lūk

 35. Kurš ir tas sakarīgais deputāts?
  Tie, kas pamet domes sēdi?
  Vai tie, kas uz Saeimu raujas?
  Populisti un loderi, Facebook pastāvīgie klienti, kas labus pasākumus netieši pasniedz kā savus nopelnus, kaut pirkstu tā tapšanā nav pielikuši?
  Kāds ir šo uzņēmēju-deputātu finansu pienesums pašvaldības budžetam caur nomaksātiem nodokļiem? Tuvu nullei, atsevišķos gadījumos tieši apaļa nulle.
  Un šamējie mūs vedīs uz saulaino tāli…

 36. Lasot komentārus uzreiz var atpazīt domes un tās pietuvinātos pārstāvjus Kas ir tas, ko šī un iepriekšējā pozīcija ir izdarījusi? Nesaimniecisko un izšķērdīgo darbību dēļ mūs ievilkusi konkrētos parādos? Vai korekti ir uzskaitīt ikdienas darbus kā sasniegumus? Mums nav nekā , ne sava stāsta ne sava šarma. Bet mums ir Vīri un sievas , kas reāli bīda atkatus, jo kā gan savādā var iztulkot izpilddirektora iecelšanu bez konkursa tās ir paniskas bailes no faktu nākšanas gaismā. Tikai žēl, ka tas notiek par mūsu (nodokļu maksātāju ) naudu.
  Gribējās piebilst par deputātiem sievu un vīru , ja nebūtu šīs deputātes mēs vispār neko nezinātu, kas notiek tai midzenī! Paldies, ka viņa ir tik drosmīga un godam pārstāv vēlētāju intereses!

 37. jā,Tukumā budžetu izdēj pozīcijas deputāti,vienkārši katru gadu izdēj .tas noteiktu nemaz nav saistīts ar iedzīvotāju samaksātajiem nodokļiem.

 38. atbilde -Lapsa
  Izskatās, ka pati viltīgā “lapsa”raksta par sevi.Tāds teksta salikums skan bieži tieši no viņas!Ir taču arī tādi, kuri domes sēdē skatās uz viņu ,lai zinātu ko un kā pateikt, celt vai necelt roku!Žēl,ka tā notiek !

 39. Budžets Tukumā rodas noteikti ne TND darbibas rezultātā !! bet gan paldies uzņēmējiem kuri vēl nav aizmukuši no Tukuma.
  Netika sludināts konkurss vakantajam :):):): amatam nu tas ja bija gaidāms :)ir tak ko iestutēt vietā :):)

 40. Vispār jau budžetā nauda ienāk no iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Teorētiski uzņēmēju Tukumā (vai arī jebkurā citā pašvaldībā) var nebūt vispār. Galvenais lai ir konkrētajā pašvaldībā (piem.Tukumā) pietiekoši daudz oficiāli strādājoši (jebkur) DEKLARĒTI iedzīvotāji, un ar budžetu viss būs kārtībā. Salīdzinoši no uzņēmējiem tiešā veidā budžetā ienāk maz, jo uzņēmēji ir iemācījušies nodokļus “optimizēt”, peļņu investēt u.t.t.

 41. Nav jau nekāds noslēpums, cik no kura vietējā uzņēmuma ieplūst pašvaldības budžetā. Katrs ar kaut cik matemātisku domāšanu no publiski pieejamiem datiem var sarēķināt. Un tad analizējam, kurš pienesējs, kurš- nē. Tas pats- paanalizējam superīgo taisnības nesēju pienesumu.

 42. Ja vietējais uzņēmums legāli nodarbina ap 90% novadā deklarētu darbinieku (10% no blakus novadiem), tad pienesums pašvaldības budžetam caur IIN ir ievērojams, bet, ja, piemēram, SELVA BŪVE Tukuma novalda pasūtījumu izpilda ar ukraiņu darbiniekiem, tad pienesums ir apaļa nulle. Nu, Ērik, tā tik turpināt. Reālais atlikums? Stadions zem katras kritikas izbūvēts, NTZ tik slavē. Tukums, jā dzīvoju te, bet riebj tas viss.

 43. tu pārējo izlasīji? par uzņēmumiem domāts, ka tie cik iespējams nemaksā nekādus nodokļus ne pašvaldības, ne citā budžetā. bet, ja iedzīvotāji oficiāli strādā jebkur- rīgā, varakļānos vai naukšēnos- nodokļi nonāk tukuma budžetā, ja ir deklarēti tukumā

 44. Demokrātija ir beigusies, paspēlējāmies un pietiek. Ja izpilddirektoru izvēlas bez konkursa, kā vadošā kliķe grib, tad ne par kādu demokrātiju vairs runas nav.

 45. – – – Ļoti skumji redzot kā varas kāre pārvērš cilvēkus 🙁 bija kaut kas vismaz jāpadara kultūras jomā pilsētā !!! tad varēja lūkoties uz kaut ko citu, taču ne uz šo amatu , kur būtu bijis obligāti vajadzīgs , tehniski gudrs , biznesā izglītots praktiķis, teorētiķu jau mums tāpat par daudz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Būs interesanti palūkoties kas gan pilsētas dzīvē strauji uzlabosies :):

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.