Agris Jansons

Tukumā domā uzstādīt videokameras ar transportlīdzekļu numuru lasītājiem

Šī gada pirmajā redakcijas organizētājā telefonakcijā aicinājām iedzīvotājus izteikties par satiksmes drošību pilsētā. Cilvēki aktīvi izmantoja iespēju uzdot jautājumus. Uz tiem atbildēt šajā reizē bijām aicinājuši Valsts policijas Tukuma iecirkņa un pašvaldības komunālās nodaļas pārstāvjus.

Šī gada pirmajā redakcijas organizētājā telefonakcijā aicinājām iedzīvotājus izteikties par satiksmes drošību pilsētā. Cilvēki aktīvi izmantoja iespēju uzdot jautājumus. Uz tiem atbildēt šajā reizē bijām aicinājuši Valsts policijas Tukuma iecirkņa un pašvaldības komunālās nodaļas pārstāvjus. Proti, akcijā piedalījās Leonarda Koršunova (Tukuma novada domes komunālā dienesta tehniskā speciāliste), Juris Vitauskis (VP ZRP Tukuma iecirkņa patruļpolicijas nodaļas patruļdienesta rotas inspektors; satiksmes drošības komisijas loceklis) un Janeks Bahs (VP ZRP Tukuma iecirkņa priekšnieks).

 –  Šoreiz telefona akcija vairāk veltīta tieši satiksmes drošībai Tukuma pilsētā. Tomēr, cik zinām, katrā pašvaldībā, īpaši novadu centros, ir tie “kritiskie punkti”, par kuriem domāt. Piemēram, Jaunpilī tas ir tranzīta ceļš, Kandavā – satiksmes organizācija pilsētā. Cik daudz un vai tiek prasīts padoms šādos gadījumos Valsts policijai?   

J. Vitauskis: – Tukuma policijas apkalpojamā zona ir viss bijušais Tukuma rajons, un šajā ziņā nekas mums nav mainījies. Par aktualitātēm runājam, bet tā, ka tieši padomu prasītu, – gluži tā nav.

J. Bahs: –  Satiksmes organizācijas komisijā mūsu pārstāvis ir tikai Tukuma novadā.

–  Pieņem lēmumus, un tad jums vairāk tiek lūgts tos kontrolēt? Nu mēs arī gana bieži saņemam sūdzības no novadu iedzīvotājiem, piemēram, no Zemītes pagasta, kur autobraucēji bieži driftē…

J. Vitauskis: – Problēma jau tā, ka, izņemot Tukuma novadu, citviet nav tādu saistošos noteikumu, kur būtu runa par driftēšanu vai to, ka velobraucēji, mopēda vadītāji brauc uz aizmugurējās riepas. Un, visticamāk, ka viņiem šādu noteikumu arī nebūs – būs jādomā, kā savādāk ar šādām un līdzīgām problēmām cīnīties.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 19. janvāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Nu principa vinus vajadzetu bargi sodīt. Loti bargi. Pasi lai sitas, ja tada izvele. Bet vini jau apdraud citus cilvekus. Tur pat pie Optimus (bijusa Elvīša)cik reizes man pasai ir bijis, ka gandrīz virsu uzbrauc. Un nesen bernam, gaja pa ietvi pari gajeju pārejai a tur viens debiliķis lokus izmetis per ara. Berns teica, ka gandriz no kajam nogazts. Nobraukts paris cm no vina. Cik tur trūka un virsu uzbrauc. Tur tomer cilveki staigagan pāri laukumam, gan parejam.

  1. Ko darīt ar gājējiem? Kāpēc tiem nav atstarotāju ap potītēm? Bargais sods, visbargākais no sodiem, Nāves sods uz vietas, vai nav par bargu un neadekvātu, ko izvēlas gājējs pats.

  1. Nu protams, CSN pildīs tikai katrs otrais, vai vēl labāk katrs trešais!
   Gājējam aizliegts iziet uz brauktuves, ja tuvojas transports! Gājējam aizliegts būt neredzamam! Kārtību un secību kā katrs rīkosies noteic “Ceļu satiksmes Likuma” 19. pants!
   Bet “Kriminālprocesa Likuma” 377. panta 1. un 2. punkti var attaisnot auto braucēju, par gājēja neadekvāto rīcību.
   Ja Tev sevis un savu tuvinieku nav žēl, tad uz priekšu, zem riteņiem.

 2. Par gājēju pārejām vajadzētu padomāt!
  Turpat kur nesen notrieca divus cilvēkus, uz Meža ielas, arī man gadījās veiksmīgi izvairīties no trağēdijas. Pirms 8:00 no rīta braucu virzienā no Rimi uz mazo Maximu, un turpat uz Meža un Veidenbauma ielas krustojuma, pie gājēju pārejas pēkšņi izskrien sīkais. Es tā jau samazināju ātrumu līdz 40km/h, riepas man ir jaunas, ar radzēm, knapi apstājos, bet sīkais pat galvu nepagrieza. Laikam tesās uz skolu. Pie somas viens atstarotājs, ko var redzēt tikai no aizmugures. Un pie tās gājēju pārejas ir kaut kādi debīli krūmi. Lampas arī oranžas vai vērstas uz pašu pāreju, nevis PIRMS tās. Gājējiem vajag saprast, ka ja tas redz auto, tas nenozīmē, ka mēs redzam viņus. Un Kurzemes iela posmā no Pavārkalna līdz pat Narvesenam ir vieni vienīgi grubuļi un bedres. Ja tā asfalta, ja tā to var nosaukt, ir sniegs, un ir tumšs un pēkšņi kāds izskrien uz ceļa – nu nevar nobremzēt, lai arī kādas riepas būtu, arī pie 20km/h var nāvējoši notriekt cilvēku. Bet nē… labāk saliksim kameras, tipa moderni, diez vai pašiem zobi nedauzās pa Tukumu braucot. Un guļošos vajag likt pirms pārejām, nesaprotu cik tur tā problēma.

  1. Šis CSN atbilst Tukuma pilsētas apgaismojumam!
   CSN 10. Diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

 3. Traģiskā avārija ar bojā gājušo notikusi Zemgalē. Valsts policija informē, ka bojā gājušais ir riteņbraucējs. 1969.gadā dzimušais “VW TRANSPORTER” vadītājs uzbrauca velosipēdistam – 1954.gadā dzimušajam vīrietim, kurš brauca tajā pašā virzienā un joslā. Notriektais no gūtajām traumām nomira notikuma vietā.
  Par negadījumu informācija saņemta plkst.17.35. Traģēdija notikusi Elejas pagastā, autoceļa Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža 69 km.

   1. Lukturim jābūt velosipēdistam priekšā un aizmugurē! Atstarotāji standarta aprīkojumā. Īsāk izsakoties jābūt redzamam. Ziemā ar velosipēdu pa šoseju nav jāpārvietojas!
    Katram priekšā esošam, bija, ir un būs, ar savu rīcību, jāgarantē drošība, sev un citiem!

 4. Tā pāreja Meža ielā ir izgaismota ļoti labi, taču neredz vai kāds gājējs tur tuvojas. Redz tikai kad jau ir uz pārejas…Lielajā ielā kam tā pareja traucēja? Dažus mēnešus bija…

 5. Kada jega no tām kameram ja jus valsts policisti esat par slinku, lai parbauditu esošās kameras kad notiek kads negadijum, (paša pieredze).Citāts no sarunas kad sastadija iesniegumu- mums nav pieejas kamerām, jums ir?-
  Jums vieglak uzrakstit vestuli par noielgumu pēc 6 mēnešiem, laigan caur nelielu pazīšanos pašvaldības policijā cilvėki atrod vainīgo!

  1. Vern. ir vēl gluži labs golfiņš, kopā turas, lai arī dažreiz izdala sliktas skaņas. Bet tas neliedz justies kā šosejas karalim un prasīt, lai visi pat iekš Rimi staigā ar atstarotājiem, vienu uz kājas, otru par galvu. Tā kā viņš labi zina likumus, tad domā, ka to atstarotāju, kas ap galvu, sauc par nimbu. Bet tā nav!

 6. Ir jau programmatūras kuras pat no kamerām atpazīst cilvēkus, bet no vienas puses nepatīk, bet dažreiz problēmsituācijās labs pierādījums: Nav ko baidīties

 7. Esmu kājāmgājēja un velobraucēja, abiem ir jābūt redzamiem, un pašiem jābūt uzmanīgiem, jo LV gan braucēju, gan gājēju kultūra ir ļoti zemā līmenī, gan uz ielām, gan šosejām un stāvlaukumiem, visi jūtās kā karaļi.Kas īstenībā ir smieklīga pašapmierinātība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.