Daina Vilmane

Tukuma audēju darbnīcā izstāde «Pirtīžas» /FOTO/

Domājot par šai laikā tik nozīmīgo pirtī iešanu un ar to saistīto pirmo pirts dienu bērna mūžā, Tukuma audēju darbnīcā atklāta izstāde «Pirtīžas». Tajā apvienota cilvēka un roku darba mīlestība, kas jaušama oriģinālajos rakstos, dažādajās prasmēs un noskaņojumā.

Gaidot Līgo svētkus, priecājoties par vasaras pilnbrieda sajūtām, kā arī domājot par šai laikā tik nozīmīgo pirtī iešanu un ar to saistīto pirmo pirts dienu bērna mūžā, Tukuma audēju darbnīcā atklāta izstāde «Pirtīžas». Tajā apvienota cilvēka un roku darba mīlestība, kas jaušama oriģinālajos rakstos, dažādajās prasmēs un noskaņojumā.

Atbilstoši iecerei, izstādes centrā ir šūpulītis ar lelles bērniņu iekšā, jo pirtīžas nozīmē bērna pirmo mazgāšanu, kas izsenis notika astotajā dienā pēc dzemdībām. Izstādē apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studijas «Durbe» dalībnieču darinātie dažāda raupjuma lina dvieļi, kas pirtī īpaši svarīgi, arī rakstaini lakati, kuros vēsā laikā ietīties, balti galdauti svētku mielastam un vēl daudz citu izstrādājumu, kas piestāv Jāņu laikam, pirtī iešanai un vasaras pilnbriedam.

Tukumnieki Rasma Biezbārde un Guntars Peipa ir profesionāli pirtnieki no Saimes pirts, kas pirts rituālos izmanto senās tradīcijas, tostarp veikuši arī pirtīžu rituālus.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 22. jūnija, numurā ŠEIT!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.