Trešās Adventes nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Trešās Adventes nedēļas nogale Tukumā bagāta ar pasākumiem, kuri priecēs gan bērnus, gan pieaugušos. Laipni aicināti ciemos uz Tukuma pusi visi, kuri vēlas kopīgi gatavoties Ziemassvētkiem radošajās darbnīcās, klausīties koncertus un skatīt baleta izrādi, kā arī baudīt mākslu un dzeju!

Trešās Adventes nedēļas nogale Tukumā bagāta ar pasākumiem, kuri priecēs gan bērnus, gan pieaugušos. Laipni aicināti ciemos uz Tukuma pusi visi, kuri vēlas kopīgi gatavoties Ziemassvētkiem radošajās darbnīcās, klausīties koncertus un skatīt baleta izrādi, kā arī baudīt mākslu un dzeju!

Tāpat kā abas iepriekšējās Adventes nedēļas nogales arī šonedēļ – gan sestdien 10. decembrī, gan svētdien, 11 .decembrī, no 10.00 līdz 16.00 pie sevis aicina Pastariņa muzejs, lai kopīgi pēc latviskajām tradīcijām gatavotos svētku svinēšanai ziemas saulgriežu skoliņā. Šajā nedēļas nogalē būs iespēja gatavot ziepes, cept maizīti, kā arī darīt citus radošus darbiņus un piedalīties ziemas saulgriežu rotaļās.

Adrese: Pastariņa muzejs, «Bisnieki», Dzirciems, Tukuma novads. Papildus informācija pa tālruni 28651091, www.tukumamuzejs.lv

Sestdien, 10. decembrī, uz Tukuma kultūras nama Tradīciju zāli aicināti visi, kam tuva dzeja, jo 11.00 sāksies dzejnieces Baibas Talces autorstunda.

Adrese: Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Papildus informācija pa tālruni 63124150.

Ja esat tekstila mākslas cienītājs, tad 12.00 būsiet mīļi gaidīti izstādes «Trio tekstils» atklāšanā Tukuma muzeja Audēju darbnīcā. Tajā būs skatāmi Kintijas Kāles-Pūkaines, Zanes Neilandes-Sieradzkas un Maritas Dubiniauskas darbi.

Adrese: Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums. Papildus informācija pa tālruni 25622267, www.tukumamuzejs.lv

Sestdien pie sevis ciemos aicina arī Ķemeru nacionālais parks, kur no 12.00 būs iespēja klausīties Tukuma Mūzikas skolas un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas koncertu «Gaidot Ziemassvētkus». Pasākuma laikā būs iespēja aplūkot Ķemeru nacionālo parku bildēs un stāstos, piedalīties radošajās darbnīcās un izzinošās spēlēs, kā arī baudīt pēcpusdienas tēju.

Adrese: «Meža māja», Ķemeri, Jūrmala. Papildu informācija pa tālruni 29149365.

Uz aizrautīgu spēļu pēcpusdienu būsiet gaidīti arī Jaunpilī, kur no 13.00 draugiem, klases biedriem, ģimenēm un kaimiņiem būs iespēja veidot pašiem savas spēles, ko dāvināt saviem tuviniekiem svētkos, kā arī piedalīties «Saboteur» un «Ice Cool» čempionātā.

Adrese: Jaunpils reģionālais centrs «Rats», «Ērģelnieki», Jaunpils, Jaunpils novads. Papildus informācija pa tālruni 29873001, www.jaunpils.lv

Pēc jautri pavadītas sestdienas pēcpusdienas, vakarpusi varat pavadīt noklausoties «Ziemassvētku ieskaņas koncertu» Jaunpils pilī, kur muzicēs vokālā grupa «Vocalica» un jauktais koris «Domino» . Koncerta sākums 18.00.

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads. Papildus informācija pa tālruni 6310 7082, www.jaunpils.lv

15.00 bērni tiek īpaši aicināti uz Tukuma kultūras namu, kur XII Bērnu Starptautiskā baleta pasaku festivāla «Ziemas pasaka» ietvaros tiek piedāvāts noskatīties izrādi «Alise brīnumzemē». Pēc baleta izrādes iespēja iemūžināt sevi kopā ar pasaku iemīļotajiem personāžiem.

Adrese: Tukuma kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. papildus informācija pa tālruni 63125150, www.tpkn.lv

Trešās Adventes svētdiena – 11. decembris – ir ļoti piemērots, lai dotos uz Lestenes baznīcu. Apmeklētāji šajā laikā tiek īpaši gaidīti, jo dievnamā jau vasarā atgriezies pilnā apjomā restaurētais altāris, bet nupat ziemas sākumā te uzstādīta arī restaurētā krāšņā baroka laika kancele. Ja neesat vēl redzējuši šīs atjaunotās krāšņā interjera daļas, kas spilgti apliecina koktēlniecības meistarību Kurzemes dekoratīvajā mākslā, varat svētdien apvienot to ar dievkalpojuma apmeklējumu 12.00, kā arī izstādes «Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles arhīvu liecībās» atklāšanu 13.00.

Adrese: Lestenes baznīca, Lestenes pagasts, Tukuma novads. Papildus informācija pa tālruni 29299064

Padarīt īpašu šo trešās Adventes svētdienu aicina arī atpūtas komplekss «Valguma pasaule», kur no 13.00 tiek piedāvāts kopīgi izdzīvot Ziemassvētku Saules pasaku Valguma pasaules Goda laukumā. Tas iemirdzēsies Adventes gaismās – sveču liesmiņās, egļu rotaļās, ziemas saulgriežu ugunskuros. Te smaržos piparkūkas, karstvīns un kanēlis ābolu sulā. Tāpat katrs varēs nogaršot Saules plāceni. Būs iespēja sēsties romantiskās foto kamanās, izliet savu īpašo Ziemassvētku sveci, vīt Valguma lielo Sauli, maskoties un fotografēties, iejūtoties budēļu tēlos, minēt mīklas, aiznest savu gadumijas vēlēšanos un uzticēt Lielo cerību kokam kā arī iegādāties dāvaniņas mīļajiem.

Adrese: Valguma pasaule, Smārdes pagasts, Engures novads. Papildus informācija pa tālruni 29414022, www.valgumapasaule.lv

Pašā nedēļas nogales izskaņā aicinām uz muzikāli uzburtas ziemas pasakas baudīšanu Šlokenbekas muižā, kur 16.00 ar akustisko ģitāru koncertu «Kā pasakā» uzstāsies Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.

Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Engures novads. Papildus informācija pa tālruni 26226559

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.