Trešā Adventa nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, kad svinēsim jau trešo Adventu, arvien vairāk jūtama Ziemassvētku tuvošanās sajūta. Noskaņu rada dažādie Ziemassvētkiem veltītie koncerti gan baznīcās un kultūras namos, gan pasākumi muzejos, kā arī radošās darbnīcas, kas piedāvā jau laicīgi sagatavoties gada sirds siltākajiem svētkiem, pašu rokām radot īpašas dāvanas vai dekorējumus.

Šajā nedēļas nogalē, kad svinēsim jau trešo Adventu, arvien vairāk jūtama Ziemassvētku tuvošanās sajūta. Noskaņu rada dažādie Ziemassvētkiem veltītie koncerti gan baznīcās un kultūras namos, gan pasākumi muzejos, kā arī radošās darbnīcas, kas piedāvā jau laicīgi sagatavoties gada sirds siltākajiem svētkiem, pašu rokām radot īpašas dāvanas vai dekorējumus. Savukārt Ziemassvētku tirdziņos iespējams iegādāties dāvanas, kuras ar mīlestību radījuši citi. Arī greznā eglīte Tukuma Brīvības laukumā aicina savus apjūsmotājus un piedāvā iespēju nofotografēties gaismiņu spožumā, iesēžoties īpašajā krēslā blakus sniegavīram.

Līdz pat ziemas saulgriežiem Pastariņa muzejā norisināsies Ziemas saulgriežu skoliņa, kur gan ģimenes, gan skolēni aicināti no dabas materiāliem darināt eglīšu un telpu rotājumus, ķekatu maskas, cept un rotāt piparkūkas, kā arī mēģināt atpazīt priekšmetus, kurus kādreiz lauku sētā izmantoja ziemas saulgriežu periodā. Sestdien un svētdien muzejs atvērts no 10.00 līdz 16.00. Savukārt 21. decembrī 13.00 muzejā atzīmēs Ziemas saulgriežus latviskās tradīcijās. Adrese: «Bisnieki», Zentenes pagasts, Tukuma novads.

Sestdien, 16. decembrī visi mākslas cienītāji aicināti uz galeriju «Durvis», kur 12.00 atklās Māras Alksnes zīda un rotu izstādi. Mākslinieces aizraušanās ir zīda apgleznošana un tuvas ir ekspresīvas, košas krāsas un abstraktas formas. Adrese: Galerija «Durvis», Brīvības laukums 21, Tukums.

Džūkstes pasaku muzejs sestdien 13.00 aicina ieskandināt Ziemassvētkus kopā ar Ziemassvētku vecīti. Muzejs aicina kopīgi veidot Ziemassvētku rotājumus, dekorēt svētku eglīti un liet laimes. Ieskandinot Ziemas saulgriežus, mazi un lieli apmeklētāji aicināti vilkt bluķi. Vecāki saviem bērniem var sagādāt arī paciņas, kuras pie svētku eglītes par noskaitītu pantiņu vai kādu citu priekšnesumu pasniegt Ziemassvētku vecītim. Adrese: Džūkstes pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Sestdien, 16. decembrī, koncerts Ziemassvētku noskaņās izskanēs gan Lestenes, gan Sātu baznīcās. Kamila Sen-Sansa «Ziemassvētku oratoriju» izdziedās solisti un kori no Tukuma, Kandavas un Jelgavas. Lestenes baznīcā koncerta sākums 14.00, bet Sātu baznīcā 17.00. Adrese: Lestenes baznīca, Lestene, Lestenes pagasts, Tukuma novads un Sātu baznīca, Irlavas pagasts, Tukuma novads.

Savukārt 17.00 sestdien uz Tukuma pilsētas Kultūras nama tautas mākslas kolektīvu Ziemassvētku koncertu «Zem laimes pakava» aicināts ikviens tautas deju, ansambļu un koru mūzikas cienītājs. Svētku koncertā uzstāsies kultūras nama mākslinieciskie kolektīvi – pūtēju orķestris «Tukums», popgrupa «Punktiņi», tautas deju ansamblis «Svīta», vidējās paaudzes deju kolektīvi «Svīta» un «Vidums», senioru deju kolektīvi «Valsis» un «Romantika», dāmu vokālais ansamblis, tautas mūzikas ansamblis «Danču spēle» un sieviešu koris «Noktirne». Ieeja – bez maksas. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Uz akustisko ziemas kocertprogrammu «Es piederu Tev – Tu man» sestdien, 16. decembrī 19.00 aicina Jaunpils pils. Koncertā piedalīsies Normunds Zušs («Galaktika»), Vitolds Gorņevs («Galaktika»), Ingars Puncuļs, Ingrīda Balode, Ieva Grēvele un Vadims Miļeščenkovs. Koncertprogramma būs ļoti daudzpusīga: sākot no akadēmiskās klasikas līdz pat mūsdienu popmūzikai, un tajā skanēs arī grupas «Galaktika» dziesmas. Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads.

Svētdien, 17. decembrī, no 11.00 līdz 16.00 Jaunmoku pils aicina uz Ziemassvētku darbnīcu, kur šo svētdien tiks gatavoti eglīšu rotājumi. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālr. 26187442, www.jaunmokupils.lv

Durbes pilī svētdien, 17. decembrī, 12.00 notiks tradicionālais muzeja gada noslēguma pasākums «Zelta svētdiena». Programmā – atskats uz Tukuma muzeja 2017. gada panākumiem, pāršķirstot «Muzeja albumu», un Tukuma muzeja gada balvas «Muzeja nagla 2017» pasniegšana. Muzikālu priekšnesumu sniegs pianists Vents Zilberts un dziedātāja Evita Pehlaka, atskaņojot klavierminiatūras, populāras operu ārijas un operetes, latviešu komponistu kamermūzikas pērles, kā arī skaņdarbi Ziemassvētku noskaņās. Adrese: Durbes pils, M. Parka iela 7, Tukums.

Tukuma pilsētas Kultūras namā svētdien, 17. decembrī, 14.00 uz koncertu «Raibie Ziemassvētki» aicina Tukuma mākslas skolas tautas deju kolektīvs «Luste». Tukuma kolektīvam koncertā pievienosies arī viņu draugi no Pluņģes (Lietuva) – bērnu deju ansamblis «Žirgineliai». Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Esot mūspusē, aicinām apmeklēt Ziemassvētku dāvanu tirdziņus, kuri darbosies līdz pat Ziemassvētkiem. Tukumā Ziemassvētku noskaņu tirdziņš darbojas Pils ielā 15A un šajā nedēļas nogalē būs atvērts piektdien no 12.00 līdz 18.00 un sestdien no 10.00 līdz 15.00. Savukārt Kandavā tradicionālais Ziemassvētku dāvantirgus šogad norisināsies pie Promenādes, bijušajā grāmatnīcā «Laipa», Ūdens ielā 2 un tajā būs iespējams iegādāties jau vairāk nekā 7000 Kandavas tuvākā un tālākā apkārtnē ar rokām gatavotu unikālu dāvanu. Vairāk informācijas pa tālr. 29326822.

Aicinām rast svētku noskaņas mūspusē! Uz Tukumu pēc smukuma!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.