Starpnovadu amatierteātru skate Tukumā /FOTO/

14. maijā Tukuma kultūras namā norisinājās novada un starpnovadu amatierteātru 2. kārtas skate, kurā piedalījās septiņi teātri no Tukuma un Jaunpils novada.

14. maijā Tukuma kultūras namā norisinājās novada un starpnovadu amatierteātru 2. kārtas skate, kurā piedalījās septiņi teātri no Tukuma un Jaunpils novada.

Lūk, skates rezultāti: Tukuma kultūras nama teātris «Knifiņš» – 44,25 punnkti, I pakāpe, Viesatu teātris – 41 p., I pakāpe, Irlavas amatierteātris – 37,5 p., II pakāpe, Pūres amatierteātris «Lai iet!» – 38,75 p., II pakāpe, Slampes teātris «Spārni» – 43 p., I pakāpe, Jaunpils teātris – 33,75 p., III pakāpe, Tukuma kultūras nama jauniešu teātra studija «Brīvā versija» – 48,5 p., augstākā pakāpe un ceļazīme uz reģionu skati.

Komentāri

 1. Bērnu kolektīvu vērtēt pieaugušo skatē ir vairāk kā nekorekti un nepedagoģiski.Bērnus,kuri labākā gadijumā var paskraidīt pa skatuvi,dipināt un spiegt,nedrīkst vērtēt ar punktiem pakāpēm utt.Ja vajag iziet tarifikāciju režisoriem ,tad tur ir jāvērtē režisoru izglītība,profesionalitāte un citi kritēriji jāņem talkā.
  Bērns,skolnieks šādā kolektīvā apgūst pirmās iemaņas, saskari ar citiem,precizitāti un atbildību, skatuves stāju un daudz ko citu un tas ir apsveicami,bet bērnus nedrīkst “izdzīt“ uz konkursu.Es kā skolotāja šādu skati nepieņemu.
  Turklāt, viena slima sieviete,pirms izrādes uzrunāja skatītājus turēt īkšķus,lai skatē uzvarētu. Pilnīga plānprātība!

  1. Bērni vēlās piedalīties skatēs.Varbūt nevajadzētu pieaugušo skatēs,bet šogad vispār nenotika bērnu teātru skates.Izglītības pārvalde organizēja literāro uzvedumu un mazo formu teātru skati,bet žūrijā cilvēki,kuri nemaz nezina,kas tas literārais uzvedums ir.Deju skatēs vērtē speciālisti,bet teātru skatēs vienalga kurš.Vispār bērnu teātru skaits skolās un kultūras iestādēs strauji sarūk, kautgan nav labāka saskarsmes iemaņu,empātijas,radošās iztēles un fantāzijas attīstīšana par teātri.Skolotājiem netīk(protams ne visiem)noņemties ar kautkādu tur teātri.
   Un Jūs kā skolotāja,ko neziniet ,par to nerunājiet.Man par Jums kauns!

   1. ..Jūs jau arī daudz..nezin..tur JUMS taisnība…MŪSU NOVADĀ SKOLU TEĀTRIS ..iznīkst…kāpēc…tur parastais skolotājs nav pie vainas

  2. Cienījamā skolotāja, ja nekļūdos, tad Jūsu “viena slima sieviete” ir ĻOTI CIENĪJAMS cilvēks. Un kauns Jums, ja Jūs viņu nepazīstat, neko par viņu nezināt un nosodāt!

  3. ja Jūs neko nezināt, tad labāk paklusējiet vispār. ja nu esat “Skolotāja”, tad vismaz kaut kādas Ētiskās normas būtu ievērojusi tā vietā, lai kritizētu sev nezināmo! Šo, Kultūras nama teātri, pazīstu jau gadiem ilgi un priecājos par katru no tiem bērniem, kas tajā spēlē, un īpaši liels paldies ir viņu Režisorītei jāsaka, par to lielo ieguldīto laiku un darbu, jo izrādes ir patiesi burvīgas! Un, par cik zinu, šī ir ” Amatierteātru skate” nevis “Skate tikai priekš pieaugušo amatierteātriem.”
   Būtu jel kaunējušies!

 2. Par “Brīvās versijas“punktiem neesmu pārsteigta,vien varu apbrīnot režisora jaudu,inovāciju,enerģiju,un tā nenogurstoši katru sezonu.Šis teātris tiešām ir lepnums Tukumam. Skatos viņu izrādes vairāku gadu garumu un pat vairākas reizes vienu un to pašu izrādi.Lai izdodas!

 3. Manuprāt, skolēnu izrāde bija daudz baudāmāka par daža laba pieaugušā izrādi, un to, ka sieviete uzrunāja skatītājus bija ļoti patīkams žests ne tikai konkrētam teātrim , bet visiem tās dienas skates dalībniekiem, paldies viņai par to!

 4. Izrādes kuras redzēju pa dienu bija ļoti nekādas.
  Vienā ziņā pat labi,ka skatītāji tādas neapmeklēja.
  Teātris tomēr veido gaumi.
  Lai savā miestā katrs rāda ko grib,bet lai nebrauc uz centru.
  Vispār,tādas skates ir padomju laika pasākums.Kāpēc neatkarīgā Latvijā tādas ir vajadzīgas?

 5. Uzskatu, ka katram teātrim ir tiesības piedalīties.Prieks par bērnu jauniešu teātri , kuri spēj sevi parādīt uz skatuves. Paldis fežisoram…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.