FOTO: Kristīne Plaude-Dudko

Slocenes upi Straumes ielas rajonā piesārņojusi degviela

27. novembrī 14.46 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) konstatēja, ka Slocenes upē ieplūdusi nezināmas izcelsmes viela. Kā laikrakstam skaidroja VUGD Zemgales reģiona vecākā inspektore Viktorija Gribuste, ziņa saņemta pēc Tukuma novada pašvaldības policijas pieteikuma, un negadījums noticis Slocenes upē Straumes ielas rajonā, kur dienests uzlicis bonas, lai viela neplūstu tālāk.

Kā apstiprināja Tukuma pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds, no iedzīvotājiem saņemta informācija, ka upē parādījusies kāda zilgana viela. Sākotnējā, bet vēl nepārbaudītā informācija liecina, ka viela varētu būtu noplūdusi negadījuma rezultātā, jo, iespējams, plīsusi kravas auto degvielas bāka. Tomēr konkrēti šo jautājumu risina Valsts vides dienests.

Sazinājāmies arī ar Valsts vides dienestu un saņēmām šādu skaidrojumu: “Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvaldē (RVP) tika saņemta informācija no Tukuma Pilsētas pašvaldības policijas par to, ka Tukumā pie uzņēmuma «Tukuma Straume» Slocenes upē ir naftas produkti. Bija aizdomas, ka tie upē varētu būt nokļuvuši no uzņēmuma. VVD vides inspektors, pārbaudot notikuma vietu, konstatēja, ka naftas produktu plēvīte upē ir apmēram 50 metru garumā. Tie upē nonāca pēc 21. novembrī notikuša ceļu satiksmes negadījuma, kad «Tukuma Straumes» teritorijā avarēja piegādātāja kravas mašīna, kurai bija bojāta degvielas bāka un notika degvielas noplūde. Uzņēmums organizēja degvielas savākšanu, tomēr daļa no tās ir nonākusi meliorācijas sistēmā un tālāk upē. VUGD ir izlicis 2 bonas upē un pie ieplūdes Slocenē ir noklāti paklāji. Būtisku kaitējumu videi šis piesārņojums nav nodarījis. Bet VVD inspektori seko līdzi darbu gaitai un pārbaudīs, vai piesārņojums ir pilnībā savākts.”

Secinājums: paldies acīgajiem un atbildīgajiem iedzīvotājiem, kas savlaicīgi pamanīja un ātri reaģēja, apziņojot atbildīgos dienestus! Kā apliecina atbildīgie dienesti, tieši operatīvā informācija novērsa būtisku kaitējumu videi.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.