Slocenes ielas iedzīvotājus “atšuj” ar neesošiem likumiem un dokumentiem

12. jūnija iedzīvotāju sapulcē a/s «Tukuma piens» iedzīvotāji minēja dažādas problēmas, kas arī pēc ielas rekonstrukcijas viņiem pamatīgi traucēs, piemēram, neērtā ietve, kurai joprojām pāri brauks uzņēmuma darbinieku automašīnas.

12. jūnija iedzīvotāju sapulcē a/s «Tukuma piens» («NTZ» publikācija 16. jūnijā «Slocenes ielas rekonstrukcija – kam labi, kam posts?») iedzīvotāji minēja dažādas problēmas, kas arī pēc ielas rekonstrukcijas viņiem pamatīgi traucēs, piemēram, neērtā ietve, kurai joprojām pāri brauks uzņēmuma darbinieku automašīnas, kā arī notekūdeņi, kas tiks novadīti nevis uzņēmuma vai pašvaldības zemē, bet pa liela izmēra cauruli privātīpašumā – tāpat, kā līdz šim.

Un vēl iedzīvotāji piedāvāja dažādus risinājumus apbraucamā ceļa ierīkošanai, lai nebūtu jāposta Durbes parka daļa, taču atbildīgās personas, pamatojoties uz, kā tagad zinām, nekur neesošiem normatīvajiem aktiem vai dokumentos neierakstītiem nosacījumiem, iedzīvotāju ierosinājumu noraidīja.

Viens no ierosinājumiem bija uz būvdarbu laiku (aptuveni trim mēnešiem) organizēt apbraucamo ceļu cauri a/s «Tukuma piens» teritorijai, jo arī paša «Tukuma piena» transportam, kā arī būvniekiem taču arī tur būs jābrauc. Sanāksmē uzņēmuma pārstāvis Ints Poškus uzsvēra, ka šādu caurbraukšanu liedz ”likumdošana”.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 22. jūnija, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Šoreiz piekrītu uzņēmuma pārstāvim. Man arī šķiet, ka caurbraukšana cauri pārtikas ražošanas uzņēmuma nebūtu pieņemama. Piekrītu arī iepriekš rakstītajam- pēdējā laikā NTZiņās pārāk daudz negāciju- varbūt tiešām darbiniekiem jāpadomā par savu psiholoģisko mikroklimatu?

  1. Forši, lai tik raksta. Citādi, ja nerakstīs, mēs kā tādā maisā dzīvosim. Lasīsim tikai domes pasūtīto pašreklāmu pašvaldības lapā par mūsu pašu naudu.

 2. Ja Tu dzīvotu Slocenes ielā, diez’, vai Tev viss būtu apnicis? Pamatā tur dzīvo “vecie” tukumnieki un viņu pēcteči. Jaunienēcējiem vienmēr “ir mājas, tur kur ir labi”, bet vecajiem – “ir labi tur, kur ir mājas”, tāpēc nevajag viņus “izdzīvot” no mājām!

 3. Par apbraucamā ceļa ierīkošanas noraidījumu gan gribētu kaut ko vairāk zināt – uz kādiem nekur neesošiem normatīvajiem aktiem vai dokumentos neierakstītiem nosacījumiem pamatojoties, iedzīvotāju ierosinājumi tika noraidīti?

 4. paliek pretīgi pat atvērt šo lapu! tā jau kuro gadu- atrod tēmu un tad gadu maļ pa riņķi ar atbaidošiem virsrakstiem un pašu komentāriem!

 5. Kad neremontē ielu, visi bļauj. Kad sola remontēt ielu, visi bļauj. Kad ielu sāk remotnēt, visi bļauj vēl skaļāk. Kad iela beidzot saremontēta, visi klusuciešot laimīgi brauc pa jauno asfaltu.

   1. un vēl viņi laiž neattīrītus notekūdeņus Slocenē un indē zivis Šlokenbekas dzirnavu dīķī, un vēl maksā domes bonzām, lai to netraucēti varētu darīt! Apmaksā pilsētas svētkus un lielās, ka bez viņiem Tikuma iedzīvotāji “kārtu zobus vadzī”!

   1. Nosaukt tos ērču džungļus par parku var tikai absolūts optimists un bezgalīgs mežonīguma mīlētājs. Un tās dažas iezīmētās lazdas un vienu pusnokaltušo koku par neiznīcināmām vērtībām… Ja celiņu sakārtotu, džungļus izpļautu, soliņus saliktu, laterniņas un atkritumu urniņas – jā, tad tā vieta būtu saucama par parku. Un tas, ja nemaldos, pilsoņiem tiek piedāvāts. Bet viņi ietiepušies pretī.

    1. Kopš kura brīža tu esi tikusi līdz Durbes parka apskatei un vienlaikus no reiz tīri labas žurnālistes palikusi par domes bonziņām iztapīgu līdzdziedātāju?

    2. Ko teikt, Lienīt? Cienot viedokļu daudzveidību un vienlaikus arī mazliet pazīstot Tevi, nez kādēļ prātā nāk kāds vēsturisks izteiciens, proti: ”Arī tu, Brut?!”… Gan jau sapratīsi, ka nerunājam par Tev tik mīļo šampanieti…

 6. Būtu labāk iztīrījuši, izpļāvuši to parka daļu, ko tagad sludina par aizaugušu. Tā visa ir domes gadiem piekoptā nolaidība!

 7. Ļoti saprotams skaidrojums Domes mājas lapā tukums.lv. Nu pilnīgi savādāk viss izrādās……., nekā avīzīte raksta. Ja ir tā, kā tur izskaidrots, tad es piekrītu un atbalstu šo rekonstrukciju.

    1. kur tik viņa nev eksperte- ceļu būvē, medicīnā, finansēs, atkritumu apsaimniekošanā, valsts pārvaldē uttutjp. Apbrīnojama sieviete….jā

      1. ja reiz raksti par kādu tēmu, vispirms izpēti tās būtību, likumdošanu utt, nevis uzraksti kkādu savārstījumu ar apgrābstītu informāciju! phē!

     1. Tieši tāpēc, ka neesam eksperti, nerakstām anonīmus, arī melīgus un tendenciozus ”viena viedokļa” savārstījumus domes mājas lapās, bet, kā to paredz arī žurnālista darba specifika, meklēju katras nozares, par ko rakstām, ekspertus vai attiecīgas amatpersonas skaidrojumu. Ne mūsu varā novērst amatpersonu negodprātīgu rīcību, melus, bet mūsu uzdevums ir tos atklāt un pastāstīt par to lasītājiem. Un, kā redzam, Dieva vai, kā šajā gadījumā, vēlētāju ”dzirnas” maļ lēni, bet labi – zinoši vēlētāji var savu izvēli izdarīt atbildīgi. Vai izdara? Tā jau atkal nav žurnālistu, bet gan katra pieauguša un garīgi vesela sabiedrības locekļa atbildība.

    2. Varu atkārtot radio teikto, kas balstīts gan ekspertu teiktajā, gan publiskajos pārskatos un diemžēl arī pieredzē ar dažiem jau labi zināmiem mūsu puses darboņiem. Un ir jau arī kaut kāda vienkāršajā aritmētikā balstīta loģika. Proti, ja ir jāņem kredīts un par 1,8 miljoniem jāpērk atkritumu mašīnas un konteineri un tas viss ir jāieliek tarifā, tas nekādi nevar būt mazāk nekā vairāku jau gatavu atkritumu savācēju cīņā iegūts piedāvājums. Un arī tā ir taisnība (tas redzams publiskajos pārskatos, tikai jāmeklē), ka jau šobrīd Piejūra no iedzīvotājiem savāc lielāku dabas resursu nodoklu daļu (100%), nekā, piemēram, Liepājā (ja nemaldos, 48%), taču valstij šo nodokli nav samaksājusi 113 000 eiro apmērā…
     Bet lielākie meli jeb nepatiesība domes mājas tekstā saistīta ar apgalvojumu, ka līdz šim pašvaldība neko nevarējusi atkritumu savākšanas uzņēmēja darbā ietekmēt, ka ļaunais uzņēmējs rīkojies, kā gribējis. Tie ir meli, jo uzņēmēja izrīcības ar iedzīvotājiem bija iespējamas tikai tāpēc, ka pašvaldība neizdarīja savu darbu un nepievienoja lielajam līgumam līgumu ar iedzīvotājiem. Starp citu, arī tagad, pieņemot lēmumu slēgt līgumu ar «Piejūru», pašvaldība jeb dome tam nav pievienojusi individuālo līgumu paraugu.Tā ir tikai daļa secinājumu, vairāk lasiet kādā no nākamajiem laikrakstiem.

  1. Tāds sīkums, ka domes mājas lapas informatīvā paudēja vakar nevarēja paskaidrot, kas tieši mūsu laikraksta publikācijā bijis ”maldinošs”, tāpēc arī uzrakstījām domei oficiālu pieprasījumu, lai apmelojošā informācija tiktu atsaukta. Bet ja par meliem jeb, lai nu būtu nepatiesībām, kas izskanēja iedzīvotāju sapulcē, tad varam atkārtot: 1) uzņēmuma «Tukuma piens» direktors apgalvoja, ka braukt cauri teritorijai neļaujot ”likumdošana”, bet tā nav taisnība, ļaut vai neļaut braukt cauri teritorijai – tas ir paša direktora lēmums (sīkāks amatpersonu skaidrojums laikrakstā); 2) domes priekšsēdētājs Ē. Lukmans apgalvoja, ka ielas izbūve cauri parkam esot noteikta jaunajā satiksmes organizācijas koncepcijā; nav tiesa, šādas ielas izbūve tur nav paredzēta.

 8. Tas ir noziedzīgi. Dome, gadiem nekopj veselu Durbes parka daļu, kas ir tās pienākumos, aizlaiž to ciet, padara par džungļiem, un nu paziņo mums, ka viss ir tiktāl degradēts, ka jācērt cauri trase un jābūvē iela, jo lūk, parka tur vairs nav! Nu, nav ko teikt!

 9. tāpēc, ka Slocenes ielas pārbūves būvprojekta izstrādi un būvdarbus veiks SIA “STRABAG”?!
  Un galvenokārt tāpēc, ka KOPĒJĀS PROJEKTA IZMAKSAS BŪS 688 8569,00 EUR!!

     1. Konkurence jau nevienā jomā nav slikta lieta, tikai TB jau nav žurnālistu veidots produkts, tātad pēc būtības nav preses izdevums un nav arī abonējams. Starp citu ar iznākšanas regularitāti piecas reizes gadā (vai pat retāk) tas varbūt būtu saucams par almanahu? (ha-ha)
      Un arī domes lapele nav preses izdevumus, to pat Lembja komandētā Saeima beidzot ir sapratusi un oficiāli apstiprinājusi; domes informatīvie izdevumi ir paredzēti tikai obligātās informācijas-domes lēmumu un saistošo noteikumu-publicēšanai. Viss pārējais ir suņa murgi un propaganda esošās varas slavēšanai vai, kā Tukuma gadījumā, tautas mānīšanai un pārkāpumu attaisnošanai.

 10. Beidzot kāds iedomājies sakārtot šo pamesto,nesakopto nostūri.Vienmēr visi kaut kam jaunam un labākam ir lieli pretinieki.Sliktāk jau nu nebūs,nevienu no mājām neizdzīs ar šo projektu,tikai jāpacieš neērtības uz laiku.Tas nav no sliktākajiem variantiem par šīs takas sakārtošanu,sen bija laiks ko darīt un nav slikts variants izveidot arī braucamo vietu uz būvdarbu laiku,pēc tam var ļaut tikai velobraucējiem un gājējiem to izmantot.Pašiem pēc pam būs daudz labāk un drošāk pa šo vietu staigāt.

  1. Bet tautas ceļi ta staigā par to nedrošo tiltiņu! Un tur jau ceļš ir. Tiem kungiem jau uz to, ko cilvēkiem patiesībā vajag ir nospļauties. Galvenais saviem biezajiem piecreiz asfalts jāuzlej.

    1. Un atkal jau visu bez saskaņošanas? Un kur tad publiskā apspriešana, ja rokās pa parku? Mūsu varai likumi nav rakstīti? Ar Pārupi nepietika, nekaunīgā melošana un spļaušana uz galvas tiem, kas nav domes draugi, iepatikās? Un tagad gaidīs sapratni no cilvēkiem, kad ”desmitiem tūkstošu-tādu naudu atļauties nevaram, teica Lukmans”?! Ir cilvēki, ko varai nevar laist ne tuvumā, samaitājas, reku tagad mums tāds ”vadonis” ir. Nav gan vairs nemaz tik jauns, vajadzētu jau arī padomāt par to, ka varas kārdinājums ir elles kunga roku darbs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.