FOTO: Agita Puķīte

Satraukums par darbiem Meža ielā Tukumā

Lasītājs jautā:  Ir uzsākta mūsu mājas Meža ielā 11 renovācija, taču mēs – iedzīvotāji – neesam apmierināti ar darbu kvalitāti, piemēram, pēc brīvdienās aizvadītā lietus jumtiņi virs ieejām kāpņutelpās, kas nupat kā tika atjaunoti, ir pielijuši ar ūdeni – uz tiem ir kārtīgas peļķes. Vai tad tā tam ir jābūt?

Tad priekš kam ir notekrene, ja tajā šis ūdens nekad neieplūdīs, jo jumtiņi ir pilnīgi taisni. Kāpēc kaut kas tāds tiek darīts, turklāt par mūsu pašu naudu – mēs taču par šiem darbiem maksājam?! Un kāpēc nav neviena, kas tam sekotu līdzi? Mūs arī interesē caurules – viena daļa bija labā stāvoklī, bet citas galīgi norūsējušas – no ilgās kalpošanas, bet tagad tās vienkārši aplika ar siltinājumu, un viss. Ja reiz mēs tādu naudu maksāsim 15 gadus, kāpēc tad arī caurules nemainīja?!

Redakcija: kā pārliecinājāmies vakardienas, 28. oktobra, rītā, uz viena no jumtiņiem tiešām bija ūdens peļķe, bet no vēl viena tā bija noslaucīta. Kā skaidroja brigadieris Sandis Strautmanis, jau no rīta ar dažiem mājas iedzīvotājiem problēma izrunāta: “Šobrīd mēs esam sagatavojuši jumtiņus vai, ja tā var teikt, iekonservējuši pirms sienu siltināšanas darbiem, jo sienu siltināšanas darbu laikā tos visdrīzāk izmantos, lai uz tiem pakāptos, bet pēc tam, kad ēka jau būs sakārtota, mēs pabeigsim arī jumtiņus. Galīgajā variantā tos ir paredzēts veidot slīpus – atbilstoši veidojot siltinājumu no putuplasta un noklājot to ar papi, un tad arī viss ūdens notekā satecēs.”

Vēl interesējāmies par jumta remontu – iedzīvotāji secinājuši, ka no tā novākta vien daļa sapuvušā kokmateriāla, bet pārējais palicis uz vietas. S. Strautmanis skaidroja, ka darbi uz jumta turpināsies, un viss vecais materiāls tiks aizvākts.

Par to, kāpēc nav mainītas caurules, sazinājāmies ar apsaimniekotāja – SIA «Tukuma nami» – valdes locekli Uldi Eglīti, kurš skaidroja: tā kā darbi aizkavējās un notiek vien tagad, pats svarīgākais bijis nodrošināt iedzīvotājiem apkuri, kas tagad arī ir izdarīts: “Mājas cauruļvadi ir apsekoti un jau iepriekš bojātie posmi tika mainīti, savukārt, ja būs vēl kādas problēmas, tās noteikti atrisinās, tikai jāsaprot, ka nevar izdarīt visu uzreiz.”

Jāpiebilst, šo darbu tehniskais projekts paredz, ka pagrabstāva un bēniņu caurules tiek siltinātas, stāvvadi aprīkoti ar balansēšanas vārstiem, noslēgvārstiem un noteces krāniem. Apkures sistēma vizuāli jāpārbauda, apkures cauruļvadi jāattīra no abrazīvām daļiņām un jāgruntē ar antikorozijas grunti un jāsiltina ar akmens vati. Vēl paredzēts nomainīt cauruļu stiprinājumus, nemainot to kritumu. Atgādinām, ka šo ēku par 585 195,97 eiro (bez PVN) siltina pilnsabiedrība «Piegādātāju apvienība WS».

Komentāri

 1. Nu lūk, šāda situācija arī ir tā, kas attur no ēku siltināšanas projektiem. Naudu izkleķerē, kredīts jāatdod, ieguvums tuvu nullei. Kā to mainīt?

   1. Tieši tā. Slikti darīt nav nekādas jēgas. Darīt vajag ar apziņu, ka dara pareizi un censties darīt pareizi. Darīt tikai tāpēc, lai imitētu darīšanu un izceltu piķi, nevajag. Aivaram galvenais ir “kaut ko” darīt, kaut bezjēdzīgi.

 2. Šis lamu vārdu salikums – klimata pārmaiņu instruments – nav nekas vairāk, kā sava veida slēpts nodoklis. Cilvēkiem sakarina makaronus, ka nu tik apkures izmaksas būs tuvu nullei, mājas fasāde visdaiļākā utt., rezultātā kredīts uz gadiem 15. Rezultātā par apkuri maksā piecas kapeikas mazāk vai tikpat (jo šķelda, redz, dārgāka paliek), mājās uzrodas pelējums, konstruktīvie elementi ar lielu paātrinājumu bojājas, utt.. Vai būda izturēs kredītu atmaksas termiņu?

  1. Tad jau sanāk ,ka visi privātmājas īpašnieki, kas nosiltinājuši savas mājas ir muļķi.
   Un Jūs, kas ir pret siltināšanas pasākumiem esat tie gudrākie.
   Ja esat tik zinoši uz Saimu vajag doties un tur parādiet savas zināšanas.

   1. Nesaku, ka muļķi. Vienkārši informācijas trūkums. Industrijas lobijs ir mežonīgi liels (lasi – neviens nav ieinteresēts, lai jūsu māja stāvētu 100 gadus)

  2. Slampes pagastā arī cilvēki ir ierauti ar viltu un apvārdošanu tā saucamajā energoefektivitātes uzlabošanas projektā. Netika ievērota aptaujas procedūra, paraksti dokumentos gan viltoti, gan nederīgi…. Aptaujas anketas Māris Ošķis turēja 2 nedēļas pie sevis, nevis izdalīja dzīvokļu īpašniekiem. Turklāt ne M. Ošķis, NE L. Cīrulis, kuriem būtu jāpārstāv dzīvokļu īpašnieku intereses paši nav dzīvokļa īpašnieki, bet īrnieki. Pašreiz SIA Tilde, Tukumā novadā dome, Slampes un Džūkstes pagasta pārvalde cenšas izspiest naudu tehniskajam projektam, paaugstinot uz nederīga protokola pamata apsaimniekošanas maksu 1,92€ par m2+PVN.

 3. Rezumējot visas atsauksmes, secinu vienu ,ka dzīvojot ar šādiem pilsoņiem kopīpašumā ir steidzami jāpārdod īpašums .
  Kā jau minēju nekad nebūs labi.
  Mūsu mājā Tukumā Lauku 4 , kur notiek mājas renovācija , par laimi šadi pilsoņi prakruski nav.
  Visi līdzīpašnieki saprot , ka pēdējais brīdis kad to var izdarīt ar eiropas naudas palīdzību.

  1. Protams, ja tehniskā projekta izstrāde ir veikta laicīgi, renovācija ir uzsākta. Taču Slampē tikai tagad SIA Tilde piespiež maksāt 1,92 €+PVN par m2, lai savāktu naudu 6 mēnešu laikā tehniskajam projektam 12300 €.
   6 mēneši ir ieskaitot aprīli 2020 gadā. Tātad Altum līdzfinansējums būs nokavēts un kas tālāk…. Būs komercbankas dārgais 350 000 € kredīts???

 4. Nezinu kāda situācija ir ar Jūsu kopīpašumu, bet mēs gājām caur altum projektu.
  Nekādu naudu mums nebija jāsavāc , priekš projekta.
  Ja ir interese varu izstāstīt , kā mēs visu nokārtojām caur altum proektu.
  Varam sarakstīties caur e-pastu vai kā savādāk.

 5. Ko var gribēt, ja būvnieks ir SIA Amatnieks, tikai ar citu nosaukumu. Apskataties kāda ir māja Celtnieku ielas sākumā, kuru renovēja šis pats uzņēmums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.