Agita Puķīte

Sācies plūdu laiks – no krastiem izgājusi Slocene, applūduši ceļi Jaunpils pusē un Tumē /FOTO/

Pēc strauji atnākuša atkušņa ātri audzis ūdens līmenis upēs, arī Slocenē. Otrdienas, 13. marta, pusdienlaikā tā daudzviet bija izkāpusi no krastiem – Lauktehnikā aiz garāžām līdz pat tiltiņam bija palicis vien sprīdis, bet apkārtējie mazdārziņi – ūdenī.

Pēc strauji atnākuša atkušņa ātri audzis ūdens līmenis upēs, arī Slocenē. Otrdienas, 13. marta, pusdienlaikā tā daudzviet bija izkāpusi no krastiem – Lauktehnikā aiz garāžām līdz pat tiltiņam bija palicis vien sprīdis, bet apkārtējie mazdārziņi – ūdenī. Nedaudz tālāk – Birztalas ielā – ūdens uzkāpis līdz bērziem un malkas kaudzēm, bet vēl nedaudz tālāk – gandrīz līdz ielai. Savukārt tālāk – uz dzelzceļa tilta pusi – upe jau bija atgriezusies krastos.

Apskatījām allaž applūstošo vietu Pļavas ielā pie tiltiņa – uz taciņas, kas jau daļēji bija ūdens pārņemta, mūs sagaidīja bariņš pīļu, bet no tiltiņa lielajā ūdens daudzumā bija samanāmas vien margas. Pļavas ielas galā – Krastmalas ielā, ūdens appludinājis palieņu pļavas un rūkdams brāzās zem Ausekļa ielas tilta.

Kā skaidroja Tukuma novada domes Komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis, tiek saņemtas sūdzības no iedzīvotājiem par pagalmiem, kas pilni ar ūdeni, taču, tā kā zeme ir sasalusi, neko daudz izdarīt nevar: “Mēģinām atkausēt caurtekas, ko dara SIA «Tukuma ūdens», lai šos ūdeņus novadītu. Šāda problēma arvien ir arī Smilšu ielā. Kas attiecas uz Sloceni – šobrīd atliek vien nogaidīt, lai ūdens noskrien.

SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklis Ainārs Feldmanis skaidroja, ka vakar un šodien atkausējuši četras caurtekas Durbes mikrorajonā – Imulas, Noras, Sējas ielā un strādās vēl, ja šāda palīdzība būs nepieciešama.

Kūstot sniega masām, kas uzkrājušās laukā, applūdis un daļēji izskalots autoceļš Annenieki-Jaunpils (V1457) tā 1,7. km. 13. martā 14.00 autoceļš slēgts satiksmei.

Slēgto ceļa posmu var apbraukt caur Bikstiem, izmantojot autoceļus Tukums-Auce-Lietuvas robeža (Vītiņi) (P104) no Jaunpils līdz Bikstiem un tad pa Liepājas šoseju (A9) līdz Anneniekiem.

Par laika apstākļu dēļ applūstošiem vai izskalotiem valsts autoceļiem aicinām informēt, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555.

Kā informēja Tumes un Degoles pagasta pārvaldes vadītāja Lidija Legzdiņa, ūdeņi pārrāvuši autoceļu Mazkalnjāņi-Viksas. Iedzīvotājiem iesaka piebraukšanai izmantot ceļu no Degoles puses.

Komentāri

  1. Vai Mazkalnjāñi – Viksas nav tas ceła posms, kas pirms pāris gadiem tika par Eiropas naudu it kā pārbūvēts, ar visu novadgrāvju rakšanu, starp citu?! Un izmaksāja cik-tur-tos miljonus, starp citu arī!?
    Kurš projektēja, kurš uzraudzīja, kurš beigās pieñēma??? Uzvārdus, lūdzu! Un pārtaisīšanu par savu naudu!
    Pietiek bezatbildības! Ja vajag Tumes pagasta cełus nogreiderēt, tad ir problēmas – cełu par daudz, traktoru par maz un tā tālāk – blē-blē-blē… Ja vajag izpłekerēt reālus miljonus – ohohoho! Aiiiiziet tik! Stop!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.