Agris Jansons

Rabkeviča, Aleksīns un Lazare – telefonakcijā par Tukuma slimnīcas nākotni un dienas stacionāru

Telefonakcijā 24. janvārī «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā uz lasītāju un žurnālistu jautājumiem atbildēja SIA «Tukuma slimnīca» valdes locekle Dzintra Rabkeviča, galvenais ārsts Andris Aleksīns un vecākā māsa Inita Lazare.

Telefonakcijā 24. janvārī «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā uz lasītāju un žurnālistu jautājumiem atbildēja SIA «Tukuma slimnīca» valdes locekle Dzintra Rabkeviča, galvenais ārsts Andris Aleksīns un vecākā māsa Inita Lazare.

– Es gribētu noskaidrot, vai slimnīca paliks?

– Varat būt mierīgi – Tukuma slimnīca 24 stundu režīmā strādā un strādās. Turklāt mēs turpinām darbu tādā pat apjomā, kādā esam to darījuši līdz šim.

– Nupat kā klajā nākuši Veselības ministrijas jaunie plāni par slimnīcu līmeņiem, un Tukuma slimnīca ir iedalīta 2. līmenī. Kas šajā līmenī pacientiem mainīsies?

– Mūsu darbā principā nekas nemainās, un mēs sniedzam tos pašus pakalpojumus, kādus esam snieguši arī iepriekš. Pēc Veselības ministrijas iecerētā plānā mēs esam 2. slimnīcu līmenī, un līdz ar to mums 24 stundu režīmā ir jānodrošina uzņemšanas nodaļas ārsts, anesteziologs/reanimatologs, ķirurgs/traumatologs un pediatrs, kā arī  jānodrošina observācijas gultas. Pēc tam, kad būs veikts neliels kosmētiskais remonts reanimācijas nodaļā, plānojam paplašināt uzņemšanas nodaļas telpas, izmantojot kādreizējo dzemdību nodaļu, kur būs daudz ērtāk un ne tik publiski izvietot šīs observācijas gultas.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 6. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Slimnīca jau ir, bet speciālisti tādi pašvaki vai vairākās specialitātēs vispār nav, paskatos Talsos, Dobelē lai arī novads mazāks bet ārstu daudz vairāk. Atbildes arī diezgan aprobežotas.

   1. Mana pat ļoti kaprīzā un mūžam neapmierinātā radiniece, kas ārstējusies dažādā ārstniecības iestādēs, par dr. Aleksīnu saka tikai un visu to labāko.

 2. Bogužs no Tukuma joprojām ir Dobeles slimnīcas nodaļas vadītājs.Un tas nav vienīgais speciālists no kā Tukums,pateicoties savai korumpētai vadībai,ir veiksmīgi atkratījies.Ja vilku baram nekauc līdz,tad tu neesi vajadzīgs,lasies.
  Tukums bīda savējos,sev pietuvinātos.Un cik tālu esam tikuši?

  1. Nu nevajag pārspīlēt, katrā slimnīcā ir dažādi ārsti. Turklāt arī tie labie un ļoti labie nemaz nevar savā starpā saprasties, šķiet, tā kaut kādā ziņā bija arī Tukuma problēma. Dobeles slimnīcai dikti labi iet? Bet, ja nemaldos, tur, Dobelē, domes priekšsēdis ir bijušais galvenais ārsts un viņš zina un saprot slimnīcas vajadzības. Tāpēc tur slimnīcai ir īpaši apstākļi. Un tur aparatūru iepērk nevis direktors vai statistiķis, bet speciālists, kam ar to jāstrādā. Tukumā iepērk kaut ko, lai tik būtu, un beigās te pat mamogrāfiju nevar uztaisīt.

   1. Žēl, ka Tukuma labākie ārsti “aizrotējuši” uz Dobeli, Rīgu…, bet no Kandavas, Talsiem, u.c. “atrotējuši” ne tie labākie speciālisti! Par Aleksīnu vispār nav ko runāt. Vēl viens Talsu kadrs – Stalts. Kāpēc viņš Talsiem nav vajadzīgs, bet Tukumā ir OK? Dobeles radioloģijas nodaļa ir perfekta. Kāda nozīme, ka Tukumā iepirkta dārga aparatūra, ja nevar kvalitatīvi veikt izmeklēšanu?

    1. Katrā medicīnas iestādē ir savi plusi un mīnusi.
     Bet…kā varēja Dobeles radioloģijas “perfektās ” nodaļas speciālisti Datortomogrāfijas slēdzienā aprakstīt viena iekšējā orgāna stāvokli izmeklēšanas brīdī, ja…..man tas vispār nav ,jo ir IZOPERĒTS !!!!!

   2. ja lasīji interviju, tad zini, ka mamografiju uztaisīt var, tikai valsts par to nemaksā, jo ir izvirzījusi kādas papildus prasības, kādas nebija iepriekš. acīmredzot kādā Rīgas kantorī ir iepirkts pareizais aparāts un ir sarunāts, ka visa valsts nauda aizies uz to kantori. Tukumniecēm atliek izlemt, vai valsts apmaksātā nauda neiznāk vienāda ar ceļa izdevumiem līdz Rīgai un atpakaļ. Varbūt tomēr izdevīgāk izmeklēties tepat?

  2. dr. Bogužs ir Dobeles slimnīcas direktors- tātad pati galvenā persona. Cepuri nost tādiem Tukuma dakteriem, kas var veiksmīgi vadīt slimnīcu citā novadā. Mūsējie to nav pratuši novērtēt

  1. Jā, ārstam nekas nav jāzina, jo visu zina māsa. Vai tā? Izlasīju visu rakstiņu avīzē un uz visiem medicīniska rakstura jautājumiem atbild tikai Lazare.

 3. Pēc komentāriem var domāt, ka visi baigie speciālisti un perfektie saradušies. Paldies, ka Slimnīca Tukumā IR. Paldies visam personālam par darbu un Dzintras kundzei par izturību šajā laikā, kad nevienam pat Rīgā vēl joprojām nekas nav skaidrs. Turieties!

  1. Arī citās nelielās pilsētās ir slimnīcas! Arī tur daudz kas nav skaidrs, bet nav aleksīnveidīgie, u.c. nezinīši.
   Tukumā “vecā gvarde” ir OK! Nevajadzēja “palaist” labos speciālistus!

   1. Nu ko nozīmē ”palaist”?! Nav jau verdzība, kur grib, tur iet Un ne jau nu slimnīcas vadība tur vainīga. Gan jau arī paši savā starpā nevarēja saprasties un konkurēja. Un par Aleksīnu. Galu galā viņš tāpat kā citi ārsti ir daudzus gadus mācījies, un medicīna, cik nu es zinu, nav nekādu plāno galdiņu urbēju fakultāte, kur var sačkot,. Tur ir jāmācās! Tāpēc nav ko te tēlot gudŗīšus, ja negriba ārstēties tikai ar piepēm un svēto ūdeni, tad būs jāpaļaujas. Uz tiem ārstiem, kas ir. Nu nav mums ne nevarīgu, ne dumju ārstu, cita lieta spējas un talants. Un kāpēc gan tiem spējīgajiem te būtu jāmokās pieticīgā slimnīcā, ja naudu var nopelnīt labāk citur?

  2. Piedodiet, bet Stadiņu slimnīcas konveijerā tiešām jutos galīgi negaidīta ar savām problēmām.Atgriezos pie Tukuma ārstiem,žēl, ka nenovērtēju mūsu pašu ārstu kompetenci…

   1. Ja arī gadās, ka slimnīca kādu pacientu noraida, tad vienmēr taču paliek vēl iespēja griezties tuvākajā apbedīšanas kantorī. Dzīve ir dzīve, un nekas nav mūžīgs!

  3. Es arī gribu pateikt PALDIES Tukuma slimnīcas vadībai, ka spēja pierādīt to,ka Tukuma slimnīcai jābūt. Paldies Rabkevičas kundzei un viņas komandai.

  1. Jācer, ka pats savā vietā esi īsts speciālists, vienmēr laipns, atsaucīgs un nekad neesi fūrijisks. Tāpat kā citi gudreļi, kas te Tukuma slimnīcu kritizē.

 4. Visu cieņu protams ,slimnīcas kolektīvam,par darbu utt…..bet,bet nu jau tas ir noiets etaps, nezinu nevienu no sev pazīstamiem cilvēkiem kas Tukuma slimn.polikl.uzticētu ko vairāk kā uzrakstīt norīkojumus uz analīzēm vai speciālistu apmeklējumam ārpus Tukuma.Tamdēl turēt šos milzonīgos skapjus , pilnīgi bezjēdzīga naudas mešanā ārā, te pietiktu pilnīgi ar ambulatoro punktu, un viss !!

 5. Paskaties uz speciālistiem, vienkārši nav un vienmēr jābrauc tur, kur var saņemt palīdzību ar prognozējamu rezultātu. Šeit nav ķirurgi,kuri spēj veikt operācijas, jo vienkārši nav prakses, jo varbūt pat vienkāŗšu operāciju nav veikuši gadiem un, protams, rezultāts bēdīgs, kad pēc tam labojot kļūdu jāizdara vēl trīs operācijas.Tāpat arī speciālisti nav.

 6. Ko te strādāt, par tādām algām,ar visiem pielikumiem, ir tādas pašas kā iepriekš, vienreiz varētu pārbaudīt, kas tur 4 stāvā notiek….kā tiek rēķinātas un dalītas naudas…un , kas viņas dala un , kas rēķina…veci cilvēki, kam sen jau pensija…kas neprot apieties ar datoru…jaunos nelaiž savos siltajos krēslos…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.