sdr

Plānotās jumta nomaiņas izmaksas – 33 000 eiro

2019. gadā Tukuma novada dome izsludināja vairākus konkursus, kuri noslēdzās jau šī gada sākumā. To vidū arī ilgi gaidītā Brīvības laukuma 8. nama jumta nomaiņa un Tukuma novada sociālā dienesta ēkas pārbūves tehniskā projekta izstrāde.

Jau rakstījām, ka ēkai Brīvības laukumā 8 tagadējais jumta segums, kas patiesībā jau gadiem ir bijis tikai tāds pagaidu variants, ir tik ļoti bojāts, ka katrā lielākajā lietū zāles grīdu noklāj ūdens. Decembrī Tukuma novada dome izsludināja iepirkumu jumta seguma nomaiņai, kas noslēdzās 6. janvārī.

Konkursā pavisam tika saņemti astoņi piedāvājumi, kuru cenas svārstījās no 33 060,76 līdz pat 65 797,26 eiro. Iepirkuma komisija šobrīd konkursa rezultātus izvērtē, un, kā 13. janvāra domes preses konferencē informēja izpilddirektore Dace Lebeda, konkursa dalībniekiem ir uzdoti papildu jautājumi par izmantojamajiem materiāliem. Tiklīdz tiks saņemtas atbildes, varēs noteikt uzvarētāju.

Jāpiebilst, ka pēc projekta paredzēts onduline jumta seguma vietā uzlikt metāla jumta segumu tumši pelēkā krāsā. Vienlaikus paredzēts apsekot nesošās ēkas konstrukcijas un jumta konstrukcijas, vajadzības gadījumā tās protezējot vai aizstājot ar jaunām. Vēl noteikts, ka iespēju robežas saglabājami vai no jauna veidojami ēkas oriģinālie fasādes elementi, tostarp karnīzes un dzegu apmales.

Jumtu krāsu vairs nenosaka

Te gan jāpiebilst, ka vēl pirms kāda laika dome bija uzlikusi par pienākumu pilsētas vēsturiskajā centrā mainītos jumtus izvēlēties sarkanā krāsā, tāpēc interesējāmies, vai šis nosacījums ir mainīts, jo ēka Brīvības laukumā 8 atrodas pilsētas vēsturiska centra teritorijā un uz to varētu attiekties šis nosacījums. Kā skaidroja Tukuma novada domes būvvaldes vadītāja Iveta Vistapole, šobrīd spēkā esošais teritorijas plānojums, kas apstiprināts domē 2012. gadā, un tajā ietvertie Tukuma novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi nenosaka prasības jumta seguma krāsai vēsturiskajā centrā. Noteikumos teikts, ka “Tukuma pilsētas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā jumta segumos atļauta tikai māla, betona un bitumena dakstiņu vai gludā un profilētā metāla materiālu lietošana, jumta seguma materiāls un tā krāsa nedrīkst imitēt citam materiālam piemītošu faktūru un krāsu, un nav atļauts uzstādīt uz jumta saules enerģijas baterijas.” Vēl I. Vistapole skaidroja, ka ne vienmēr sarkanā jumta krāsa ir tas labākais risinājums, lai veidotu ēkas koptēlu vai pilsētvides koptēlu: “Izstrādājot ēkas būvniecības ieceres dokumentāciju, būvspeciālists izvērtē, kāds krāsu risinājums ēkai pilsētvidē ir piemērots, un to saskaņo ar pasūtītāju, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un būvvaldi. Tāpat būvspeciālisti vai mākslinieki izstrādā krāsu pases fasādēm, ja paredzami darbi, kuriem nav nepieciešams ieceres dokuments, un saskaņo tās būvvaldē.”

 

Vairāk lasiet piektdienas, 17. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Šādai ēkai ap 600m2 jumta segums pilns komplekts (prasīts kvalitatīvs vismaz 0,6mm metāla biezums) ar kokmateriāliem izmaksā ap 20000eiro.

  2. privatmajai pazistams mainija jumtu.ar logiem jumtaa,veeja kasteem notekcaurulem,kokmaterialiem un darbu sanaaca pie 5 shtukam ja nemaldos.nu protams pilseta jau nevar taa.piemeram kaa te viens rakstija – 20 shtukas materialos un stradniekam,13 shtukas zizhikam vai tamlidziigam.nu un ar ko atshkirtos jumts ar 33 tukstoshiem izmaksas un 65?
    bet dome jau var meetaaties ar naudu.slauc tikai niin nodokli un uz priekshu.

  3. Beidziet,nu bļaut! 33 tkst.eiro ir pilnībā normāla summa jumta nomaiņai šādai ēkai.Mums,latviešiem,nakad nebūs labi,nedod paēst,iedod paņaudēt,vai,vēl labāk,noēst otru latvieti.Ticiet man,ja jumtu mainītu par 100 eiro,tāpat atrastos jefiņi kuriem tas būtu aizdomīgi dārgi,lēti utt.

  4. Iepirkumā piedalās firmas, kas maksā nodokļus. Arī alga nedrīkst būt minimālā, bet valstī noteiktā līmenī. Tur arī rodas cenu atšķirība no privātmājas, kur strādā nodokļu nemaksātāji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.