Kristīne Ozola

Pavasara svinēšana Tukuma pusē

Lai arī pavasaris iestājas otrdien, 20. martā, 18.15, mūspusē – Pastariņa muzejā, jau šajā nedēļas nogalē tiek svinēti pavasara saulgrieži latviskās tradīcijās. Lestenē savukārt tiek atzīmēta Leģionāru piemiņas diena, bet piekrastē, Engures pusē, aicina visus doties pārgājienā.

Lai arī pavasaris iestājas otrdien, 20. martā, 18.15, mūspusē – Pastariņa muzejā, jau šajā nedēļas nogalē tiek svinēti pavasara saulgrieži latviskās tradīcijās. Lestenē savukārt tiek atzīmēta Leģionāru piemiņas diena, bet piekrastē, Engures pusē, aicina visus doties pārgājienā. Slampē varēsiet baudīt kultūru un noskatīties divas teātra izrādes, bet Tukumā vērot tepat kinopilsētiņā «Cinevilla» un Tukuma apkārtnē uzņemto kinofilmu «Nameja gredzens».

Piektdien, 16. martā, Lestenē tiks atzīmēta latviešu leģionāru piemiņas diena. 14.00 notiks svētbrīdis Lestenes Brāļu kapos, bet 15.30 Lestenes tautas namā būs iespēja noklausīties lauku kapelas «Luste» koncertu.

Savukārt Tukuma kultūras namā piektdienas vakarā beidzot būs iespēja vērot režisora Aigara Graubas filmu «Nameja gredzens». Filmas stāstu iedzīvina aktieri no Baltijas valstīm, Skandināvijas un Lielbritānijas. Seansi 17.00 un 20.00.

Sestdienas, 17. marta, rītā 10.00 uz Tukuma kultūras namu aicināti paši mazākie, lai varētu just līdzi Liepājas leļļu teātra izrādes «Bruno mācās skaitīt» tēliem. Izrādē būs iespēja dzirdēt latviešu dzejnieku dzejoļus bērniem. Savukārt 15.00 Tumes kultūras namā bērniem būs iespēja noskatīties multfilmu «Lielās pēdas dēls», bet 17.00 pieaugušie arī Tumē varēs vērot «Nameja gredzenu».

Slampes kultūras pils sestdienas vakarā 18.00 aicina teātra cienītājus noskatīties Liepājas teātra viesizrādi «Platonovs un viņa sievietes». Izrāde iestudēta pēc Antona Čehova lugas un tās režisors ir Dž. Dž. Džilindžers.

Svētdien, 18. martā, visi dabas un pastaigu cienītāji tiek aicināti piedalīties pārgājienā «Engures meži». Pārgājiena laikā būs iespēja iepazīt Engures puses mežus, iegriežoties ne tikai mežos, bet apskatot arī divus karjerus, dzeltenās priedes, Engures luterāņu baznīcu, estrādi un ostas molu. Iespējams, nāksies pārvarēt arī kādu meliorācijas grāvi, bet pārsvarā iešana būs pa grantētiem vai meža ceļiem, vietumis pa mežu. Maršruta plānotais garums – aptuveni 16 km. Tikšanās 11.30 autobusa pieturā Ķesterciema pagrieziens. Pārgājiena noslēgums ap 16.00 Engurē.

Ja vēlaties pēc latviskajām tradīcijām nosvinēt Pavasara saulgriežus, tad jau svētdien no 13.00 jādodas uz Pastariņa muzeju, kur pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izzināt saulgriežu tradīcijas, piedalīties pavasara modināšanā – putnu saukšanā, spēka dziesmu dziedāšanā un šūpoties lielajās šūpolēs. Ar dabas materiāliem tiks krāsotas olas, tādēļ saulgriežu svinētājiem līdzi lūgums ņemt nevārītu olu krāsošanai un vienu skaistu olu konkursam.

Sāksim svinēt pavasari kopā! Uz Tukumu pēc smukuma!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.