Pavasara koncerts Tukuma 2. pamatskolā /FOTO/

Piektdien, 10. maijā, Tukuma 2. pamatskolā valdīja īpaša gaisotne. Un kā nu ne – visi taču dzīvoja Pavasara koncerta gaidās. Tas jau ir kļuvis par skolas tradīciju un notiek katru gadu maija sākumā, jo tiek pasniegts kā dāvana visiem vecākiem Mātes dienas priekšvakarā.

Piektdien, 10. maijā, Tukuma 2. pamatskolā valdīja īpaša gaisotne. Un kā nu ne – visi taču dzīvoja Pavasara koncerta gaidās. Tas jau ir kļuvis par skolas tradīciju un notiek katru gadu maija sākumā, jo tiek pasniegts kā dāvana visiem vecākiem Mātes dienas priekšvakarā.

Gatavojoties koncertam, bija ļoti rūpīgi jāveido programma, lai visi uzstāties gribētāji varētu priecēt savus vecākus un pārējos klausītājus. Jāpiebilst, ka mūzikas kolektīvu skolā ir pietiekami daudz, tāpēc iekļauties laika limitā nemaz nebija tik viegli. Koncerta programmā tika iekļauti ļoti dažādi priekšnesumi, tāpēc pusotra stunda mūzikas skaņās pagāja nemanot.

Koncertu ieskandināja 1.a klases kolektīvs, veltot patiesus un mīļus vārdus māmiņām, dziedot Rolanda Kleinberga dziesmu «Māmiņai» skolotājas Daces Perševicas vadībā. Tam sekoja 2. līdz 4.b klašu kora sniegums, kurā bērni dziedāja Daces Robules dziesmu «Kukainīšu rīts» un kopā ar savu diriģenti Agnesi Vītoliņu priecājās par pavasara atnākšanu un visas dzīvās dabas atmodu.

2. līdz 4.a klašu koris izcēlās ar īpaši teatralizētu sniegumu, kurā uzbūra vasaru, ziedošu pļavu un krāsainus tauriņus. Anitas Rezevskas dziesmā «Mazais makšķernieks» neiztrūka īsts makšķernieks, kas dziesmas noslēgumā izvilka lielo zivi.

Kad publikas priekšā stājās zēnu koris, zālē iestājās bijīgs klusums, jo, jāteic, ka zēnu kori nemaz nav tik ierasta parādība mūsdienu kora mūzikas pasaulē. Taču mūsu skolas zēni sen ir pierādījuši, ka ar savu dziedāšanu spēj aizkustināt ne viena vien klausītāja sirdi. Šoreiz viņi dziedāja Ērika Ešenvalda dziesmu «Kovārņu ligzda», bet, kā kora diriģentes Ingrīda Čarbarte un Anda Vilka atzina, īpaši mīļas zēniem esot liriskās dziesmas. To varēja sajust, klausoties Zigmāra Liepiņa «Dziesmu par brīnumiem», kurā zēni lika noticēt tam, ka pat slotas kāts var salapot, ja tikai to ļoti vēlas…

Koru sniegumu pamīšus nomainīja vokālie ansambļi un solisti. Augstvērtīgu sniegumu rādīja 6.a klases ansamblis, izpildot Daigas Rūtenbergas dziesmu «Jūra naktī neguļ». Un dziesmas raksturu palīdzēja atklāt Paulas Aparjodes vijoles solo, kas piešķīra atskaņojumam nelielu smeldzi.

Ar zināmu skatuves pieredzi un atbrīvotību izcēlās ansambļa «Bimini» mazie dziedātāji, izpildot Andra Eniņa «Gliemeža izglābšanas dziesmu». Savukārt ansambļa «Bimini» vecākā grupa atgādināja, ka maijs pagājis mums visiem iemīļotā dzejnieka Imanta Ziedoņa zīmē un veltīja dzejniekam Renāra Kaupera dziesmu ar paša dzejnieka vārdiem «Mazā bilžu rāmītī». Dziesmu vēl emocionālāku padarīja ansambļa vadītājas D. Perševicas klavieru pavadījums un Riharda Jakuško ģitāras spēle.

Koncertam zināmu šarmu piešķīra atsevišķu solistu dziedājums. Lai arī solistu skolā netrūkst, ne katrs dziedātājs uzdrīkstas stāties tik lielas publikas priekšā. Šajā koncertā 6.b klases skolniece Krista Freiberga savas emocijas izteica Arņa Medņa dziesmā «Gribu kā bērns vēl just», bet 7.b klases skolniece Madara Kukša izpildīja sarežģīto Zambrini dziesmu «Lelle» un pārsteidza visus ar ļoti atraktīvo un emocionāli smalko dziedājumu.

Mūziku nevar radīt un izpildīt, ja nav emociju, bet jābūt lielai prasmei uzburt vīziju ar vārda palīdzību. Tas lieliski šajā koncertā izdevās 2.a klases skolniecei Esterei Peipai, runājot Ojāra Vācieša dzejoli «Jampadracis», un 3. a klases skolniecei Paulai Patrīcijai Dembovskai, kura arī bija izvēlējusies šī paša autora dzejoli ar nosaukumu «Dusmošanās». Abu meiteņu sniegums bija tik dzirkstošs un dzīvespriecīgs, ka smaids atplauka teju katra klausītāja sejā.

Neviens koncerts skolā līdz šim nav izticis bez instrumentālo ansambļu un solistu snieguma. Šajā koncertā tika atskaņots Dž. Klarka skaņdarbs «Trumpet voluntari» 6.a klases skolnieka Deivida Priediņa izpildījumā, kā arī Mihailova skaņdarbs «Džeza zēns», ko atskaņoja 5.a klases skolnieks Jānis Šadauskis un 6.a klases skolnieks Kristers Melnis. Uz saulaino Spāniju klausītājus aizveda skolotāja Irina Soiko ar savu instrumentālo ansambli, izpildot Eduardo Lopeza «Spāņu balādi». Kā pārsteigumu klausītājiem sevi pieteica jaunais mūzikas skolotājs Mārtiņš Priede ar džeza ansambli. Muzicējot kopā ar saviem audzēkņiem, džeza ritmos tika atskaņots Herbija Hankuka skaņdarbs «Cantaloupe Island». Dažas jaunākas klausītājas pēc koncerta izrādīja pat īpašu interesi par šo ansambli un tā vadītāju.

Liela daļa koncerta dalībnieku bija dejotāju rindās. Jāteic, ka nav nemaz tik vienkārši vadīt piecus deju kolektīvus, bet ar to prasmīgi tiek galā deju skolotājs Juris Poga. 1.b klase debitēja ar jautro deju «Jūgsim cūciņ!», savukārt 2. b klase ar «Uz akmeņa danci grieza». 3. b klase priecēja vecākus ar latviešu deju «Kas tur mežā brakšķēja», bet 4. b un 5. b klases rādīja savu meistarību ar latviešu dejām «Kas rīb?» un «Rimtai, juhtai!». Jāpiebilst gan, ka skolas skatuve ir krietni par mazu, lai visi 30 dejotāji vienlaicīgi raiti varētu ritināt deju soļus.

Kad koncerts tuvojās noslēgumam, uz podestiem stājās 5. līdz 9. klašu meiteņu koris, kas skaitliski ir viens no lielākajiem mūzikas kolektīviem skolā, kā arī kolektīvs ar vislielāko pieredzi. Dziedāt koncerta noslēgumā, ir liela atbildība, kaut vai  tāpēc, ka klausītāji ir mazliet noguruši, un noslēgumā gaida kaut ko īpašu. Taču meitenes savas diriģentes Ritmas Zāģeres vadībā prasmīgi nodziedāja daudzbalsīgo latviešu tautas dziesmu ar nosaukumu «Dancāšanas dziesma», kuru bija gatavojušas tieši šim koncertam. Īpaši pateicības vārdi visām māmiņām un vecmāmiņām izskanēja Andra Eniņa dziesmā «Māmiņai» koncerta noslēgumā.

Gribas ticēt, ka šis koncerts sniedza pozitīvas emocijas vecākiem un viņi sajuta to sirds siltumu, ko bērni un skolotāji vēlējas paust Mātes dienas svētku priekšvakarā. Paldies visiem koncerta veidotājiem un klausītājiem par atsaucību!

Komentāri

  1. Bērni ir malači un skolotājiem liels paldies par pūlēm, tikai katrs koncerts, kas šājā skolā pēdējā laikā notiek ir vienīgi un tikai skolotāju slavināšanai un nopelnu uzskaitīšanai. Tas palieks smieklīgi.
    Vai tam nav domāta skolotāju diena?
    Ieteikums – pacensties atbilstoši tēmai sagatavot priekšnesumus, jo pretējā gadījumā Ziemassvētku koncertā Ziemassvētku noskaņas nebija un arī šajā “māmiņu” koncertā nekā!!!!

  2. Ļoti skaists koncerts.Varam būt tikai pateicīgi skolotājiem par ieguldīto darbu. Nav Tukumā daudz skolu,kurās tāds koncerts vispār tiek rīkots. Es lepojos ar to,ka mans bērns iet tieši šajā skolā un pie šiem skolotājiem. Par skolas kvalitāti liecina garās rindas,lai pieteiktu bērnus tieši mūsu skolā.
    Paldies visam skolas kolektīvam un bērniem par patiešām jauko un sirsnīgo koncertu.

  3. Ļoti skaisti koncerti notiek arī Tumes vidusskolā,šogad līdzās skanīgajam skolas korim un ņiprajiem dejotājiem uzstājās arī spāņu meitenes, sirsnīgas pateicības bija arī vecākiem. Prieks, malači!

  4. Skumji, ka kāds no koncerta aizgāja bez īpašās noskaņas sirdī. Šis nebija īpašais koncerts māmiņām. Es gāju uz pavasara ieskaņas koncertu, kā uz svētkiem visai ģimenei, arī tētim, omītei, opim un pārējiem ģimenes locekļiem.Šķiet, ka teikt labus vārdus nekad nav par daudz. Zinu, ka gan skolēni, gan skolotāji daudz strādājuši ārpus ierastā mācību darba, lai sagatavotu šo koncertu. Tā kā sirsnīgs paldies visiem par jaukajiem mirkļiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.