Agris Jansons

Par zivju bojāeju Šlokenbekas dīķī – Feldmanim 200 stundu piespiedu darbs un 11 tūkstošu eiro sods

Divās tiesas sēdēs – 27. septembrī un 19. decembrī – Zemgales apgabaltiesā apelācijas kārtībā tiesneses Daces Skrauples vadībā tika iztiesāta krimināllieta, kurā apsūdzība pēc Krimināllikuma 102. panta 2. daļas bija izvirzīta SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklim Aināram Feldmanim.

Divās tiesas sēdēs – 27. septembrī un 19. decembrī – Zemgales apgabaltiesā apelācijas kārtībā tiesneses Daces Skrauples vadībā tika iztiesāta krimināllieta, kurā apsūdzība pēc Krimināllikuma 102. panta 2. daļas bija izvirzīta SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklim Aināram Feldmanim.

19. decembra tiesas sēdē tiesa atzinusi A. Feldmani par vainīgu, sodot viņu ar piespiedu darbu uz 200 stundām un piedzenot no Feldmaņa par labu valstij kompensāciju par mantisko zaudējumu 7987,95 eiro apmērā un ar zivsaimniecības ekspertīzi un zaudējumu aprēķinu saistītos izdevumus – 1413,08 eiro apmērā, kopā 9401,03 eiro, kā arī procesuālos izdevumus 1200 eiro apmērā un par labu Engures novada domei – 220,90 eiro. Spriedums stāsies spēkā  16. janvārī, ja tas netiks pārsūdzēts.

A. Feldmanis nevarēja pateikt, vai tiesas lēmumu pārsūdzēs, vai nē.

Krimināllietu par Šlokenbekas Dzirnavu ezera piesārņošanu un zivju bojāeju piecās tiesas sēdēs tiesneses Adrijas Kasakovskas vadībā 2017. gadā izskatīja Tukuma rajona tiesa. Pēdējā tiesas sēdē 10. maijā tiesa lēma atzīt A. Feldmani par vainīgu, sodot ar piespiedu darbu uz 200 stundām un piedzenot jau minētās kompensācijas.

Komentāri

  1. Tā jau ir mūsu valstī,amatos sēž,algu labu saņem un ne par ko neatbild.Viņš mierīgi varēja pateikt,kurš uzņēmums piesārņoja un viss.Pa labu piķīti,zinot,ka būs niecīgs sods,es arī uzņemtos vainu!

 1. Normāla padstava Aināram. Nekas, gan jau īstais vainīgais kādu dienu netīšām paklups trepēs vai neredzēs kādu mašīnu šķērsojot ielu.. vai kā tamlīdzīgi…

 2. Tā jau tas notiek-milzīgs sods par dažām nosprāgušām zivīm,un kaut kādu piesārņojumu,bet par miljonu izšķerdēšanu nekvalitatīviem projektiem (e-veselība,e-skola,un citi ēē projekti)un valsts naudas šķērdēsanu sodu nesaņem neviens,jo kas tad ir valsts miljoni,kuri “nevienam nepieder”,un nekad neviens nav vainīgs,pret beigtām zivīm un mazu vadītāju,kuru var viegli sodīt!

  1. Tas mazais vadītājs varēja pateikt,ka sūdus iepludināja tas un tas uzņēmums,es,iesnieguma veidā,brīdināju domes vadību un nekāds sods viņam nebūtu.Bet,ja čalim,tas un tas uzņēmums samaksā par klusēšanu,nu tad sods ir ok!

  2. Nozagtie miljoni nekur nepazūd – viņi tiek iztērēti meitu mājās un azarta spēļu zālēs, tas ir atgriežas tautsaimniecībā. Šādi žuļiki tāpēc saņem valsts apbalvojumus un pelnītu tautas mīlestību. Savukārt zivis, ja nosprāgst, tad uz neatgriešanos.

 3. kapec vainigs “tukuma udens”zivis jau saka sprag pie LAUKTEHNIKAS .TAS IR 5.KM.PIRMS TUKUMA UDENI.tas jau ir vel ziemas svetku veca joks.naks kartigi izmekletaji un noskaidros.DROSI LEMBERGS VAI SUDRABA PALAIDA KARTEJO PILI,KA JAU TAS PARASTI LATVIJA NOTIEK.PARASTI,JA NEESI PARLIECINATS -NEPLAPAA.

 4. Tukuma novada pašvaldība ir saņēmusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk tekstā – Regulators) 2018. gada 18. janvāra lēmumu Nr.10 (prot. Nr.3, 2.p.) “Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Komunālserviss TILDe” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem.
  Regulators ir izvērtējis Komunālserviss TILDe iesniegto tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA „Komunālserviss TILDe” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

  Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 8., 9., 21., 61. un 66.punktu, pamatojoties uz likuma „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 5. pantu, 9. panta pirmās daļas 1. un 3. punktu un otro daļu, 19. panta pirmo daļu, septīto daļu un trīspadsmito daļu, 20. pantu un 21. panta piekto daļu,
  Administratīvā procesa likuma 55. panta 1. punktu, 56. panta pirmo daļu un 63. panta pirmās daļas 1. punktu, padome nolemj:

  Apstiprināt SIA „Komunālserviss TILDe” šādus tarifus:
  – ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,04 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa);
  – kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,37 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa).

  Noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2018. gada 1. martā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.