Agris Jansons

Par 40 beigtām zivīm Slocenē draud sods līdz 2900 eiro

20. jūlijā Slocenes upes daļā, kas šobrīd tiek tīrīta, konstatētas beigtas zivis. Kā skaidroja Ventspils reģionālas vides pārvaldes vecākais inspektors Rūdolfs Kalējs, notikuma vietā viņš konstatējis beigtas zivis, kā arī upes ūdens saduļķojumu, kas varētu būt uzskatāms par zivju bojāejas iemeslu.

20. jūlijā Slocenes upes daļā, kas šobrīd tiek tīrīta, konstatētas beigtas zivis. Kā skaidroja Ventspils reģionālas vides pārvaldes vecākais inspektors Rūdolfs Kalējs, notikuma vietā viņš konstatējis beigtas zivis, kā arī upes ūdens saduļķojumu, kas varētu būt uzskatāms par zivju bojāejas iemeslu, taču, lai noskaidrotu, vai tas tā tiešām arī ir, uzsākta izmeklēšana. Firmai draud sods no 350 līdz 2900 eiro. Darbu turpināšanu vides inspektori atļāvuši, tikai ar nosacījumu – stingri ievērot tehniskos noteikumus.

Komentāri

  1. Vai neiet par traku? Vai gadījumā maluzvejniekiem sodi nav līdzīgi, kā uzņēmumam, kurš strādā lai sakoptu, uzlabotu, galu galā saglabātu vidi, bet kuram darbības rezultātā radusies kāda kļūda, vai neparedzēts un nenovēršams apstāklis? Nu var taču pakrat’t ar pirkstu un novērst radušos kļūdu, nevis sodīt, un radīt zaudējumus mazam apņēmības pilnam uzņēmumam?

    1. Par veiktajiem darbiem tika rīkots konkurss,kurā uzvarēja kāda konkrēta firma.Vai tad nolikumā nekas netika paredzēts par upē esošo dzīvo radību – zivīm? Tad jau sods pienākas konkursa organizētājam,kurš paredzēja šos tīrīšanas darbus,neiekļaujot tajā riskus.Būsim reāli.

      1. Un ko tad vajadzēja paredēt, visu zivju izķeršanu tīrāmajā posmā? Izpildot šādus darbus, ir skaidrs, ka pastāv risks ietekmēt zivju resursus, domāju, ka tas ir skaidrs, gan konkursa rīkotājiem, gan darba izpildītājiem. Pieļauju, ka citādi šos darbus vispār nav iespējams veikt.

  2. Tukums tāda īpaša vieta uz planētas,kur pieskaries tur sūdi… Māšīnas un dzīvokļi ar dārgāk nekā citur. Man neko neatbildat,tāpat zinu ka jāiet citur dzīvot… )

  3. par ko sodīt firmu-par to,ka veic darbu…VAJADZĒTU SODĪT KALĒJUS UN TIEM LĪDZĪGUS GULOŠOS KANTOROS,KAS PIEĻĀVUŠI MĒSLU ESAMĪBU UPĒ,KURUS SAKUSTINOT VAR NOINDĒT NE TIKAI ZIVIS…tā vajadzētu būt….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.