Opozīcijai nepiedaloties, par izpilddirektori apstiprina Daci Lebedu

12. septembrī tika izziņota Tukuma novada domes ārkārtas sēdes, kuras darba kārtībā bija iekļauti četri jautājumi, tostarp – par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Tukuma novada pašvaldības izpilddirektoru Māri Rudaus-Rudovski, kā arī par Tukuma novada pašvaldības izpilddirektora iecelšanu.

12. septembrī tika izziņota Tukuma novada domes ārkārtas sēdes, kuras darba kārtībā bija iekļauti četri jautājumi, tostarp – par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Tukuma novada pašvaldības izpilddirektoru Māri Rudaus-Rudovski, kā arī par Tukuma novada pašvaldības izpilddirektora iecelšanu. Sēdē piedalījās 15 no 17 deputātiem – attaisnojošu iemeslu dēļ klāt nebija Edmunds Grīnbergs un Jānis Eisaks.

Opozīcija pieprasa konkursu un atstāj sēžu zāli

Izskatot otro darba kārtības jautājumu – par izpilddirektora iecelšanu, Ē. Lukmans skaidroja, ka, atbrīvojot no amata izpilddirektoru, šis darbs ir jāturpina, jo šim amatam ir ļoti būtiska nozīmē gan domes administrācijas vadībā, gan izpildvaras organizācijā, tāpēc deputātiem jālemj par tā iecelšanu: “Un atbilstoši likuma «Par pašvaldībām» 68. pantam – pēc domes priekšsēdētāja priekšlikuma dome ieceļ izpilddirektoru – domes priekšsēdētājam ir šī ekskluzīvā tiesība izvirzīt izpilddirektora kandidatūru.” Lai deputāti varētu par to nobalsot, bija jānozīmē balsu skaitīšanas komisija, kurai pēc tradīcijas izvirzīja Ludmilu Reimati un Agri Zvaigzneskalnu, taču A. Zvaigzneskalns no šīs iespējas atteicās, paskaidrojot, ka sēdē un turpmākajos balsojumos nepiedalīsies. Savukārt deputāte Guna Roze iebilda, ka [Trīs partiju apvienības] kopējais viedoklis ir tāds, ka uz izpilddirektora amatu vajag izsludināt konkursu, jo šis amats nav politisks. Ē. Lukmans vēlreiz atgādināja, ka izpilddirektoru ieceļ pēc domes priekšsēdētāja ierosinājuma un tas, kādā veidā šī kandidatūra tiekot virzīta, ir domes priekšsēdētāja tiesības – vai tiek rīkots konkurss, vai kādam tiek dotas karjeras iespējas, vai kāds cits variants. Tā kā viņu viedoklis netika ņemts vērā, opozīcijas deputāti – Ilvars Ozoliņš un Guna Roze no Nacionālās apvienības, Daiga Reča «No sirds Latvijai», kā arī Agris Zvaigzneskalns, Reinis Duksītis un Kaspars Liepa no Latvijas Zaļās partijas – atstāja domes sēdi

“Par” nobalso astoņi deputāti

Tā kā balsu skaitīšanai bija nepieciešami divi pārstāvji, otra pienākumus uzņēmās deputāts Arvīds Driķis. Sēdes gaitā juriste Lelde Bičuša iebilda, ka deputātiem nav balsu vairākuma, lai balsotu, taču visus pārskaitot un atskaitot, tika secināts, ka balsu vairākums tomēr ir.

Kad balsošanai viss bija sagatavots, Ē. Lukmans izpilddirektora amatam izvirzīja deputātes un Tukuma kultūras nama direktores Daces Lebedas kandidatūru, norādot, ka viņa ilgstoši vadījusi pašvaldības iestādi, profesionāli pildījusi savus pienākumus, ir izcila organizatore un viņai ir atbilstoša izglītība – gan kultūras sfērā, gan maģistra grāds sabiedrības vadībā: “Viņa ir tikusies ar visiem deputātiem, tostarp mūsu frakcijas deputātiem, atbildējuši uz visiem sāpīgajiem jautājumiem, sniegusi savu skaidroju par dažādu problēmu risināšanu. Protams, būs daudz jāmācās un būs daudz izaicinājumu.”

Nekādu jautājumu D. Lebedai nebija, un visi astoņi deputāti nobalsoja par viņas iecelšanu izpilddirektora amatā (viņa pati balsojumā nepiedalījās) no 14. septembra, noslēdzot darba līgumu uz nenoteiktu laiku. Deputāti arī apstiprināja D. Lebedu domes administrācijas vadītāja amatā un apstiprināja  viņas paraksta tiesības.

Vairāk par sēdē runāto lasiet piektdienas, 14. septembra, laikraksta numurā ŠEIT

Bet par pirms sēdes runāto – ŠEIT

 

54 komentāri “Opozīcijai nepiedaloties, par izpilddirektori apstiprina Daci Lebedu

 1. Bija jārīko konkurss. Tas, ka vadošajiem Lebeda būs viegli kūrējama, nenozīmē, ka viņa ir labākā kandidāte. Konkursā varbūt pieteiktos kāds tiešām darītājs un sapratējs, nevis vistu kūts vecākā dējēja.

 2. iekopēju no teksta-”Nekādu jautājumu D. Lebedai nebija…..”
  Baidījās uzdot tik svarīgā brīdī;jutās mazāki,vājāki jeb jautājumus vienmēr risina savādāk?

 3. Vēl viens iemesls valdošās elites patriekšanai uz un nekavējošai kārtības nodibināšanai valstī. Ņemsim piemēru kaut vai no vēstures, – laikos, kad iekšējais ienaidnieks kļuva bīstamāks par ārējo, vienīgais risinājums bija atvērt cietokšņa vārtus.

 4. Tas vien, ka vinai pitika dusa piekrist tam darbam ,liecina ka ieksa vinai ir ,lai tiktu gala ar visu to sluru.Kur vel diza opzicija,kas smagi aplauzas.Dzelzs vesalibu Dacei.

 5. Ja nav sajēgšana, bet tikai viena plika paļaušanās, ka gan jau aizvēnī viss būs labi, tad mazi cilvēciņi piekrīt visam kam. Valdošie Tukumā ne par ko neizlaidis kaut gramu varas no savām rokām. Neesmu ne pozīcijas, ne opozīcijas pusē, es tikai par to, lai mūsu nodokļu naudu apsaimnieko godīgi un saimnieciski. Kā tad tur palika ar to Pasaciņas iepirkumu, kāpēc par to nav nekādu jautājumu un atbilžu. Iepriekšējā izpilddirektora darbība – nav nekādu jautājumu? Iepriekšējais aplauzās alkatības dēļ. Vai tagadējā neaplauzīsies neprasmes dēļ?

 6. Sagaidām, ka Tukuma dome vismaz tiks optimizēta, vietnieku skaits un darbinieku arī, domes aparāts ir nocietinājies cietoksnī un nav piejams iedzīvotājiem, nav nepieciešama tik milzīga ēka , milzīgam administratīvajam aparātam.

 7. Lidijai
  Jūs te izplatiet ļoti ekstremālas idejas, jo kā gan var samazināt Domes administrāciju un atstāt visus tur iefiltrējušos tranus bez garantētiem iztikas līdzekļiem! Pirmkārt, tas nemaz nav humāni, un otrkārt, kur tad citur viņi strādās, ja neko citu kā vaiga sviedros ražot dažādu nevienam tā īsti nevajadzīgu makulatūru nemaz neprot.

 8. Izpilddirektora amats skan jauki, bet vai jaunajam izpilddirektoram ir pielaide valsts noslēpumam, atvainojiet, naudas tumbočkai, jo bez tumbočkas izpilddirektora amats ir tukša skaņa.

 9. Tā deputātu iziešana pirms balsojuma, rāda tikai un vienīgi to, ka negrib uzņemties atbildību. Ir jābūt viedoklim- vai nu jā vai nē. Tad kāda jēga ir iet uz vēlēšanām? Jūs esat tur, lai strādātu- nevis uzvestos kā bērni. “Man tā nepatīk un es to nedarīšu.” Tad izsakiet savu viedokli ar “”pret”‘ balsojumu. Bērnišķīgs solis! Un šī bija tā reize, kas liek saprast, ka nav jēga iet uz vēlēšanām. Skumīgi! Pieauguši un augsti kvalificēti cilvēki, bet uzvedas kā bērni.

 10. “Un atbilstoši likuma «Par pašvaldībām» 68. pantam – pēc domes priekšsēdētāja priekšlikuma dome ieceļ izpilddirektoru – domes priekšsēdētājam ir šī ekskluzīvā tiesība izvirzīt izpilddirektora kandidatūru.”
  Mēs visi labi zinām, ka arī domes vadoņus neviens neieceļ atklātos un godīgos konkursos, bet viņi par tiem kļūs domē iesprukušo “partiju” dažādu vienošanos ceļā. Tas nozīmē, ka par vadoņu krēslā ne vienmēr nonāk paši piemērotākie un gudrākie, tāpēc uzticēt viņiem tiesības iecelt novadam nozīmīgas amatpersonas ir nepieļaujami un pat noziedzīgi. Kaut gan kāda tam visam jēga, ja valstij tāpat ir palikuši pēdējie metri, un glābt to var tikai brīnums.

  1. Beidziet vienreiz runāt ar lozungiem. Eriks ir vislabakais ,kas tukuma ir noticis. Var atbildet uz visiem jautajumiem… ar ko izcelas oppozicija? Ar neko nedarišanu? Ar diršanu pozicijai? noteikti balsošu velreiz par Lukmani!!!

 11. Viss notikušais, kad ”kareivīgā opozīcija” pameta zāli, bija lēts teātris, kuram tic tikai īpaši naivi cilvēki.
  Viss iepriekš bija sarunāts, pozīcijai būs iecelts savējais, bet opozīcijai tīrs tēls par nepiedalīšanos.
  Kas tad tā par opozīciju, kur vīrs vienā pusē , bet sieva otrā pusē.

 12. tīrs tēls? manās acīs viņi kapitāli kritās…un tagad izsaka savus viedokļus soc. tīklos!!!! Tas bija jādara uz vietas un skaļi- ar pret balsojumu, kas paraadītu konkrētu nostāju, bet nu tīri nomazgājušies, jo neko nav darījuši- ir vienkārsi pagriezuši visam muuguru- Tik ērti!!!

 13. Neesmu opozīcijas fans, balsoju par Tukuma partiju, bet Saeimā par Vienotību. Un man ir baigā dusma, ka šitā pozīcija ar kampara un šulcs diktātu, ar to bezrakstura mīkstmiesi lukmanu priekšgalā izrādās ir daudz lielāki cūkas nekā to vispār var;eja paredzēt. Nē, cūkas ne, tādi paši kā tautmūļi un lembergisti, bet varbūt vēl sliktāki, jo tēloja godīgos. un šito mērgļu dēļ tagad durvis vaļā saskaņistiem un kamiņiem! Jā, tieši šitādu poz;iciju dēl, kas pa kaktiem vienojas, lai nikola;sam un kamparam iet bizness, lai ruža var turpin;at ziepes vārīt. kurš tad tagad uz viņa mašīnu iepirkumiem vispār skat;ās. a opozīcija ko vispār var darīt; doma’viedokli neisteice, konkursu neprasīja? kas viņus klausījās. Tik lebeda meloja, ka bes vi’;nu atbalsta nepiekritīs. Re kā amatiņu sagribējās.

 14. Viņi ir tikai pieauguši un nevis augsti kvalificēti cilvēki. Uzvedas gan kā bērni. Vislabākais ir izvairīties no atbildības. Ko līdāt uz vēlēšanām?Būtu plosījušies pa soc. tīkliem kā to tagad dariet.

 15. Pilnīgi pareizi izdarīja, ka opozīcija izgāja ārā. Man patīk šī kardinālā nostāja, bez lieka teātra, skaidra runa. Konkursu vajadzēja, padomju laikā pat vairākas kandidatūras uz amatiem apsprieda. Tukumā viens pusnaktī iesniedz papīru, lai nebūtu izmests, otrs jau vietā novīzēts, ka tik rebes neizslīd no rokām.

 16. Cik nesen vēl lasiju interviju ar Lebedu, ka šim amatam piekritīs ja būs atbalsts no visiem deputātiem. Pirmie meli. Pilnīgi piekrītu vajadzēja rīkot konkursu. Opozīcija malači. Nu nevar slaucēja strādāt par kalēju:)

 17. Domes priekšsēdētāj, tiesības jums ir un veiksmīgi tās likāt lietā, bet labas pārvaldības piemērs gan šis gājiens nav. Jūs tāds dikti likum paklausīgs parasti esat. Izrādās, ka tikai brīžos, kad tas ir izdevīgi. Skumji. Esmu jūsos ļoti vīlies. Noteikti atcerēšos šo zemisko varas izmantošanu 2021.gada jūnijā. Tas nav tik tālu, kā jums šķiet.

 18. Tas, ka ir papīrs t.s. sabiedrības pārvaldībā nenozīmē kompetenci saimnieciskos jautājumos. Reāli Lebedas kundze ir jau gados un es personiski neredzu uguntiņu viņas acīs. Par to liecina arī stagnējošs kultūras nams. Līdz šim Lebedas kundze nav absolūti izcēlusies ar prasmīgu saimiekošanu, tai pašā kultūras namā.

 19. Lebeda noteikti labi visu māk iegādāties, par to šaubu nav. Es arī, pēc manām domām, visu māku labi nopirkt, man iepirkties vispār patīk. Tikko Rimi sapirkos, vakarā vēl aiziešu uz Maximu. Lebeda tagad vispār daudz iemācīsīes iegādāties, ja nepratīs, būs, kas pamāca. Bet gan jau pati iemanīsies.

 20. Nez,kā tas ir sākt strādāt tik nemīlētai savā novadā.Kā nu tas saskan ar tik ļoti emocionālo dabu.Ja būtu tā,tad šim darbam nepiekristu,te vairāk izskatās pēc rūdītas karjeras sievietes.

 21. Jūs te variet vārīties cik gribiet, bet mēs tāpat darīsim kā gribēsim! Un nemuldiet par mūsu spējām pieņemt pareizus lēmumus, jo mūsu darbā galvenā nepieciešamā īpašība nav viss gudrība, bet gan nekaunība un savas izredzētības sajūta. Tātad ejiet visi uz vienu vietu un tikai neaizmirstiet nākamajās vēlēšanās nobalsot par mūsu palikšanu pie siles!

 22. “Ceļš uz nekurieni”, Māra īpašums, žults un varas spēlītes…. politika. Politiķi ēdiet paiku, beidziet ēst viens otru un sāciet strādāt.
  Uzskatu, ka lai atbalstītu savus uzņēmējus ir pilnīgi normāli attīstīt ceļu infrastr. Telms reāls uzņēmums, kas maksā nodokļus jūsu algām. Ieguvēji Zaļās un Smārdes ielas iedzīvotāji, Latvenergo – nav jābrauc lielais aplis gar Vako. Uz kurieni ved Purva iela?

  Nepareizi jau, bet es PAR iepirkumu nolikumiem, kurā ir slēpts atbalsts Mūsu pilsētas uzņēmējiem. Kaut tas varbūt maksā mazliet vairāk, nevar nenovērtēt to, ka darbu dara tukumnieki un ka Tukuma uzņēmējam ir iespēja augt un kļūt konkurētspējīgākam un nodarbināt tukumniekus arī citu pašvaldību projektos.

 23. Tikai viens jautājums:kuriem mūsu uzņēmējiem, kas ir tie ”mūsu”? Ja pieņemam, ka mums ir viens celtnieks, viens ceļu būvnieks, viens ēdinātājs utt., iespējams, tā varētu arī rullēt tālāk,. Bet sū jau ir tie, ka ar domes pietuvināto rociņām, atbalstot vienus ”mūsējos”, tiek nožmiegti citi ”mūsējie” jeb tirgus ekonomika nedarbojas un gala beigās te vispār jebkāda uzņēmējdarbība beidzas. Paskatoties lielākā mērogā; ekonomiski tas darbojas tā, ka telms atļautām vai neatļautām metodēm ir izspiedis visus līdzīgos (jo viņam taču ir bijušas iespējas uzbaroties, uzkrāt taukumu un tehnisko varēšanu), jo viņš ilgstoši darbojies bez konkurences, un ir palicis viens tāds, kas diktē cenas, kādas vien iedomājas, jo viņš taču tāds tagad unikāls. Un Tukumā tā tas tagad izskatās, ka viņš, pēc Rudā un Zanes sastādītajiem, ar īpašām (telmam pielāgotām) prasībām pielāgotiem iepirkumiem, dabū darbus par fantastiskām cenām (pieminekļa laukums par 400 000 eiro, no kuriem tikai 85 000 eiro ir piemineklis, manuprāt, ir nonsens, piemēram.

 24. Tie, kam nav bail runāt atklāti, tie savas domas izsaka neslēpjoties zem nikiem – kauč tajā pašā Facebook. Tie, kam skauž un kuri paši neko daudz nav spējīgi izdarīt, tie anonīmi kvankšķ dīvānā sēžot. Vairāk jau nekam nav dukas un varēšanas. He. Smieklīgi.

 25. nu šī jau nu ir pilnīga demogoģija, ja ir prasības, ir atbildība un arī, attiecīgi- cena…ne jau nu uzņēmējs pats sev sarežģī dzīvi…kāds jau tarī kontrolē, ir vai nav

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.