Attēlam ir ilustratīva nozīme

No amata atcelts Aldis Siliņš, iecelts – Valdis Mitenbergs

Šodien saņēmām ziņu, ka no valdes locekļa amata uzņēmumā SIA «Komunālserviss Tilde» atbrīvots tā valdes loceklis Aldis Siliņš. Kā norādīts domes paziņojumā, viņš atsaukts par pienākumu neizpildi, par kaitējuma nodarīšanu SIA interesēm, kā arī par to, ka viņš ir zaudējis kapitāla daļu turētāja pārstāvja uzticību.

Tukuma novada domes izpilddirektore un kapitāldaļu turētāja pārstāve Dace Lebeda skaidroja, ka darbs uzteikts par to, ka bijušas problēmas ar tiešo darba pienākumu pildīšanu, piemēram, saistībā ar siltuma nodrošināšanu Slampē, par ko saņemtas daudzas iedzīvotāju sūdzības. Šo problēmu risināšanā iesaistījusies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Vaicāta, vai uz šo amatu tiks rīkots konkurss, D. Lebeda skaidroja, ka lēmējvara, konkrēti, Normunds Rečs un Agris Zvaigzneskalns piedāvājuši savu kandidātu – Valdi Mitenbergu, kas jau šorīt iepazīstināts ar darba pienākumiem un to, kādus rezultātus kapitāldaļu turētājs sagaida. Pilnvarojuma līgums tikšot slēgts uz gadu, un vienlaikus tikšot izstrādāts konkursa nolikums.

Sazinājāmies arī ar Aldi Siliņu un noskaidrojām, ka par dalībnieku sapulces sasaukšanu viņš informēts e-pastā piektdien, 22 maijā. “Sapulce notika šodien, un tajā tika paziņots, ka ar mani tiek lauzts pilnvarojuma līgums. Es pieņēmu šādu lēmumu, taču nepiekrītu tam, ka esmu radījis uzņēmumam zaudējumus – vēl apstiprinot gada pārskatu, revidenti atzina, ka uzņēmums ir darboties spējīgs, tas pats tika atzīts kapitāldaļu turētāju sapulcē, taču mēneša laikā viss ir mainījies. Manuprāt, tas ir politisks lēmums,” tā A. Siliņš. Vaicāts, vai piekrīt apgalvojumam, ka viņa dēļ zaudēta SIA «Tukums REN» iemaksātā garantija, A. Siliņš uzsvēra, ka tam nepiekrīt, jo atbilstoši līgumam šo garantiju vajadzētu izmantot, ja uzņēmums kaut kādu iemeslu dēļ nebūtu spējīgs nodrošināt apkures pakalpojumus un tas būtu jādara pašvaldībai. ”Taču nevienu mirkli uzņēmums šo pakalpojumu nebija pārtraucis, savukārt, kad Slampē bija problēmas, tas samazināja rēķinus par 10%,” tā A. Siliņš, piebilstot, ka šī garantija turklāt nokavēta tikai mēnesi. Interesējoties, vai viņš šo uzteikumu apstrīdēs, A. Siliņš skaidroja, ka visdrīzāk nē, taču, ja no viņa tiks prasīts segt zaudējumus, kurus viņš, kā publiski izskanējis, esot uzņēmumam nodarījis, tad gan viņš cīnīšoties. Vēl vaicājām, vai viņam ir zināms jaunais uzņēmuma valdes loceklis, A. Siliņs skaidroja, ka neesot zināms, taču viņš nojautis, ka viņa aizvietotājs tiekot meklēts jau sen.

Komentāri

 1. Kurš nākošais??? Bet tas ka slēdz līgumu uz gadu ir pareizi,jo pēc gada tāpat būs jākrava mantas.Laika nav daudz takā jāiespringst ,lai kautko safīrētu.

 2. Manējie! Iskra – Tukuma Balss un Tukuma Laiks – ir. ”Telegrāfs un pasts” jeb dome un birojs – ir. Tagad jāģenerē nauda!Jāieliek savējie amatos, lai taisa otkatus; Reča zina, kā tas jādara, – pati pildījusi zemsaviešu kasi, sēžot izglītības ministrijā. Būs nauda, būs vara. Kumoss baigi gardais-trešais lielākais novads valstī, Visu zemju kampēji, savienojieties! Rečesija, uz priekšu!

 3. Protams, ka tas ir politisks lēmums un personīga atriebība par to, ka Siliņš nepakļāvās jaunievēlēto deputātu nekorektajām prasībām. Tagad viņiem vajag visās pašvaldības iestādēs salikt savus cilvēkus. Cerams, ka pēc nākošajām vēlēšanām šo “grupiņu” izjauks.

 4. Tiks izstrādāts konkursa nolikums amatam, kas jau aizpildīts! Un tad mēs brīnāmies, kāpēc pārrunas uz vakancēm ir neproduktīvas. Rokā roku mazgā tāpat kā nauda – domā, dara un valda!! Darba likums jau arī paredz – vispirms savējais iepazīstināts ar komercinfomāciju, tad izstrādā amata nolikumu un tad darba līgumu!

  1. Jaunajā apkures sezonā četriem Tukuma novada pagastiem – Slampei, Džūkstei, Tumei un Degolei – siltumu piegādās koģenerācijas stacijas, kas tiks darbinātas ar šķeldu. Līgums par siltumenerģijas piegādi 2015.gada 13.martā tika noslēgts ar SIA „Tukums REN”.

   Noteicošais faktors, kāpēc Tukuma novada Dome nolēma attīstīt koģenerācijas stacijas novada pagastos, bija Slampes katlu mājas sliktais stāvoklis. Lai to atjaunotu, SIA „Komunālserviss TILDe” nāktos ņemt aizdevumu bankā, kas pēc iepriekšējiem aprēķiniem sastāda 425 000 euro. Ņemot vērā, ka komercbankas sniedz aizdevumu ne ilgāk kā uz 10 gadiem, kredīta procentu apmaksa būtiski ietekmētu siltuma tarifu Slampes pagastā, kā rezultātā tas pieaugtu par apmēram 10,00 euro/MWh. Izsludinot iepirkumu, koģenerāciju staciju attīstītāji noraidīja iespēju nomāt tikai Slampes kaltu māju, piedāvājot nomāt 4 katlu mājas vienlaicīgi.  Iepirkumā par Slampes, Džūkstes, Tumes un Degoles pagastu katlu māju iznomāšanu, Tukuma novada Domei tika piedāvāts siltumenerģijas tarifs par cenu 40,00euro/MWh, kas ir nedaudz zemāka par pašreizējo katlu māju kopējo saražoto megavatstundas pašizmaksu.

   TUKUMA NOVADA DOME NOLĒMA ATTĪSTĪT KOĢENERĀCIJU NE ALDIS?TAD KĀDĒĻ DOME NEATKĀPJAS?

 5. Pilnvarojuma līgums tikšot slēgts uz gadu, un vienlaikus tikšot izstrādāts konkursa nolikums. Kā tad šitas ir saprotams :):)tā kā ar jauno ielu Tukumā,iela vispirms,projekts pēc tam :):):)mjaa,kā gribam tā daram….

 6. Beidzot tas laiks pienācis.Tas,ka Siliņš nepildīja savus pienākumus tas nu ir skaidrs.Kā Tilde vispār greiderē ceļus? Kaut kādas šausmas:ceļmalas apaugušas,kā rezultātā nenotek ūdens no ceļa,tam vienkārši nav kur notecēt,jo ceļmalas ir augstākas par ceļa profilu.Rudenī dažkārt pat greideris ceļu nav ķēris,saskatāms,ka tikai koku lapas nošķūrētas.Vietās,kur notiek ūdensvada un kanalizācijas,pēc remontdarbiem vieta netiek ne pielīdzināta,ne nolīdzināta.Tāda bedre arī paliek un laika gaitā to izbrauc arvien lielāku un dziļāku.Atskaitēs ievilkta ķeksītis,ka ir būts,bet aiz manis kaut vai ūdens plūdi,tāds nu ir Tildes gala rezultāts.

   1. Tur jau tā nelaime,ja prasi no manis,tātad esmu tiesīgs prasīt arī no Tevis.Tildei nav laikā apmaksāts rēķins,bet soda nauda ir aprēķināta,tad jautājums,cik par pavirši padarītu vai nepadarītu darbu Tilde maksājusi sodu?Labāk paskaties arī tālāk par savu deguna galu.

  1. Ja jau ceļmalas augstākas par ceļu, tad vajag uzbērt granti. Tikai nelaime, ka grants maksā naudu, bet dome laikam par to negrib maksāt.
   Jautājums tikai kā tad godīgā Rečas kundze pieļāva, ka tiek iecelts cilvēks bez konkursa……. laikam jau no savējiem.
   Vispār jau liekas, ka no šitās sevis slavēšanas un iepriekšējo priekšnieku nomelnošanas slēpjas kaut kas ne visai tīrs…

 7. Nu beidzot viss uz labo pusi virzaas…Jauna vadiiba un darbi iet no rokas…veel tik biblioteeka un buusiet paaris meeneshu laikaa izdariijushi tik cik gadiem nedariija…Malachi…

 8. Maksligi radits uzņēmums kurš strādāja visu laiku ar zaudejumiem, bija vienkārši jālikvidē,un pienakumi jasadala starp jau esošiem izņēmumiem,un ‘re butu darbs padarits un naudińa paliktu ķešā .
  Un likumi par amatu piešķirśanu būtu jaievero visiem !!!!!

 9. Vari taisīt kādus mēslus gribi, amats būs neaizskarams , ja vien maksāsi jaunajai politiskajai varai.
  Būsi principiāls kā Siliņš un nemaksāsi neko, tad gaidi drīzu atbrīvošanu, kā tas noticis šinī gadījumā.
  Šinī gadījumā jaunā politvara parādījusi izcilu tiesisko nihilismu, amatā ieliek savējo un tikai pēc tam savam cilvēkam uzrakstīs nolikumu, pat liekulīgu konkursa teātrīti nevīžo nospēlēt.
  Savulaik šī te pati jaunās politikas kompānija ļoti kritizēja Šulca radu būšanas, tagad paši ar desmitkārtīgu uzviju amatus dala savējiem un ģimenei.

 10. Tikko audits apstiprināja ,ka uzņēmums darbojas sekmīgi un pat taisījās izmaksat prēmijas.Vajadzeja laiks ,lai atrastu kārtējo ielikteni Tagad nu ir atrasts kadrs .kas varāk par gadu nekur nav strādājis un atriebība par muguras nelocīšanu var notikt.Kaķa lāsts debesīs nekāps.

 11. Pirms gadiem 40 jau bija tāda organizācija AKMunSTD(Apvienotā katlu māju un siltumtrašu direkcija), kurai uz kakla bija sabāztas daudzas mazās lauku “kačenes”. Vēsture atkārtojas(diemžēl). Un atkal Tukums baros laukus un darīs darbu “zemkopju” vietā!!! Uz priekšu-jaunā “čika” veidošanā. Vai tik tiešām nepietiek tikai vienreiz “uzkāpt uz grābekļa”, to vajag atkārtot?

 12. Nopietni
  Noslēgs līgumu ar ieliktnīti uz gadu un paralēli izstrādās konkursu?
  Kā teica viena no esošām deputātēm, mēs par demokrātiju novadā

 13. Nu re nākošā ir Lebeda.Pēctam vajadzētu būt Ruģelim.Un tad to “sūdu” varēs riktīgi maisīt,kur cit ar koku tur viņ ar roku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.