No 2020. gada Zemgales vidusskolai nāksies cīnīties par pastāvēšanu un, iespējams, būs Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija

2017. gads izglītības jomā bija daudzām pārmaiņām bagāts, tāpēc ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāju Normundu Reču runājām par to, kā šīs pārmaiņas mūs ietekmēs šogad un kas gaidāms turpmākajos gados.

2017. gads izglītības jomā bija daudzām pārmaiņām bagāts, tāpēc ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāju Normundu Reču runājām par to, kā šīs pārmaiņas mūs ietekmēs šogad un kas gaidāms turpmākajos gados. Ministru kabinetam ir deleģēts izstrādāt noteikumus par minimālā skolēnu skaita noteikšanu vidusskolas klasēs. Kā noprotams, tas būs noteikts ar 2020. gada 1. septembri un, visdrīzāk, būs divi kritēriji – skaitliskais un kvalitatīvais, turklāt, iespējams, par pamatu tiks ņemts izdevniecības «Jāņasēta» skolu pētījums jeb skolu kartējums. Iespējamais skolēnu skaits vidusskolas posmā varētu būt 50 vai pat 75.

– Pēc skolu kartējuma Zemgales vidusskola iezīmēta kā sākumskola…

– Ja tiks noteikts, ka trijās vidusskolas klasēs kopā skolēnu skaitam jābūt 75, Zemgales vidusskola neizturēs šo kritēriju, bet mēs ceram, ka ministrijā par šo jautājumu būs sarunas un mēs uz tām noteikti pieteiksimies, lai par Zemgales vidusskolu mēģinātu cīnīties.

– Kādas izmaiņas skars ģimnāzijas – ministrija bija iecerējusi, ka katrā novada centrā jābūt valsts ģimnāzijai?

– Tukuma Raiņa ģimnāzijai valsts ģimnāzijas statuss par 50% ir sasniegts, jo iepriekšējo mācību gadu skola pabeidza ar rezultātu, kas bija par vairāk nekā 10% augstāks nekā valstī vidējie centralizēto eksāmenu rādītāji. Šī kvalitātes prasība ir jāizpilda divus mācību gadus pēc kārtas. Vēl ir jābūt noteiktam skolēnu skaitam, ar ko Raiņa ģimnāzijai nav problēmu.

Vairāk lasiet laikraksta trešdienas, 3. janvāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Kas tas par sviestu,varbūt vienkārši slēdzat ciet Zemgales skolu un dzīvojiet laimīgi. Skolēniem tagad būs jādodas uz tuvāko skolu kas ir(Tukumā),padomājiet par Džūksti Slampi un pārējiem akārtnes skolēniem kam tgd būs jādodas tik tālu. Ja skolā tiks slēgta vidusskola tad mana meita noteikti nemācīsies Tukumā

  1. Vai forši, ka jāmaksā 20 skolotājiem alga tādā vidusskolā, kur ir 20 skolēnu? Labāk paņemt vienu autobusa šoferi un vadāt bērnus no Slampes,Džūkstes, Irlavas utt.

  2. Un nodokļu maksātājiem tas jāapmaksā? Veriet vaļā privāto vidusskolu un paši maksājiet. Eva, piedodiet, bet vai Jūs pati arī neesat beigusi laiku vidusskolu? Pareizrakstības kļūdu pārpārēm.

  1. Nekas nav mūžīgs, tāpēc nevaimanāsim un sagaidīsim savu pēdējo stundiņu, aurojot patriotiskas dziesmas un ņemot iekšā latvju klasisko vērtību dzimtenīti.

  2. Ja laukus nepārtraukti ir jādotē, tad lai labāk izmirst. Pārāk ekskluzīvi sanāk- katram bērnam pa skolotājam, un vēl piemaksāt, lai var lauku dzīvesveidu piekopt. Ja laiku saimniecības var rentabli saimniekot- super, ja nevar- ēdīsim citur Eiropā saražoto pārtiku!

 2. Nesaprotu par ko panika?Ja lauku bērniem būs jāmācās pilsētas skolā,gan jau tad tiks arī ar transportu un citām problēmām meklēts risinājums…

 3. Nu labi, pieņemsim, ka “aizklapē” vai pataisa par pamatskolu/sākumskolu Zemgali, man ir jautājums, ko darīs ar šīm telpām, ja lielākā daļa mācību kabinetu netiks izmantoti? Domāju, ka Tukuma skolniekiem būtu daudz labāk mācīties šeit, jo klases nav pārbāztas, kas nozīmē, ka skolotājs var veltīt vairāk laika individuālajam darbam ar skolēniem, arī pedagogi ir daudz mierīgāki, jo nav skolnieku bari. Piebildīšu, ka Slampes skolas eksāmenu rezultāti konkurē un atsevišķos mācību priekšmetos pārspēj pilsētas skolu rezultātus. Viela pārdomām…

 4. 1.runāsim konkrēti zemgales vsk nemācās 20 skolēni.
  2.manam bērnam nav stundām jabrauc uz skolu.
  3. Arī es maksāju nodokļus,tad labāk lai mani nodokļi,tiek draudzīgākai pašvaldībai.
  4. Par lauku dotāciju…sagrabstīts priekštats.

 5. vai to izglītības pārvaldi arī nevajādzētu likvidēt,vai pārcelt uz laukiem rotācijas kārtībā ar visiem rečiem-kā sacīt-tuvāk dzīvei un būtībai….

 6. Pēdējo 10 gadu laikā Zemgales vsk. ir ieguldīta pamatīga nauda…, t.td. viss tika guldīts, zinot ka drīz, tik vai tā tiks likvidēta un tukšās telpas izmantotas citai darbībai…., kur plānošana…

  1. Visā valstī švaki ar plānošanu, ko tur brīnīties par pašvaldību. Valsts arī sapērk no privātajiem zemes gabalus, ēkas un pārceļ vienā ēkā ierēdņus, bet ēkas, kur tie mitinājās līdz šim stāv tukšas, pustukšas. Atbrīvotās ēkas pēc tam tukšas apkurina.

 7. Varbut varetu tos pilsetas bernus un skolotajus vest uz laukiem , lai pilsetnieki ari izbauda to lauku skaistumu un tiro gaisu citadi pilseta skola pie skolas berniem nav kur pastaigaties , futbolu uzspelet . Visur masinas veikali tapec padomasim par pilsetu skoleniem un ari skolotajiem un ja likvide pilseta skolu, tad so eku varetu parbuvet par dzivojamo maju jo tagad jau nav jaunajam gimenem kur dzivot visi butu laimigi. Lauki glabti berniem un skolotajiem laba veseliba un gimenem kur dzivot. LaIMIGU JUMS JAUNO GADU.

  1. bērni un skolotāji kā tādas pagales- vai izvešanai? Lai ražotnes izved. Vecākiem pajautājiet vai viņiem patiks vest uz laukiem bērnus??? Viņiem tak vajag tuvāk mājām, centrā- diez pasarg kur tālā. Un ne skolotājiem ar berniem pa laukiem jādzīvo, bet vecākiem

 8. Nesaprotu kas tas par stereotipu no laika gala iesakņojies, ka “Raiņi” ir tā super puper paraugskola savā laikā no raiņiem atnākušie uz 2.vsk likās kā zābaki

  1. Nupat apskatīju Latvijas skolu reitingu 2017. Raiņi 16.vietā, bet Tukuma 2.vsk. nav pat 86.vietā.(ar šo vietu lielo skolu reitings beidzas).Manuprāt, komentāri lieki!

    1. Pagājušajā gadā būtu interesanti arī salīdzināt eksāmenu rezultātus! Graujoši!Kam par labu? Visc mājas lapā atkal var sameklēt katrs interesents!

     1. Bet loģiski. Visi zina,ka, ja skolotāji redz, ka nez cik augsti rezultāti nebūs, skolnieku maigi palūdz aiziet no ģimnāzijas. 2.vidusskola strādā ar visiem, un ar visu to sasniedz labus rezultātus. Ģimnāzija arī skaitās tāda kā elitāra skola, kurā arī tiek uzņemti labākie. Vidusskola pieņem visus, un dod iespēju iegūt vidējo izglītību.

      1. Tas nu gan ir vecs stereotips! Lūdzu atsaukties kādu konkrēti, kas nav uzņemts ģimnāzijā, ja visas atzīmes ir sekmīgas!Arī ģimnāzija strādā ar visiem! Jau sen….

        1. Reizi gadā rindas veidojas uz Tukuma 2.pamatskolu! Lūdzu nejauciet skolas! Tukuma 2.pamatskola un Tukuma Raiņa ģimnāzija ir divas dažādas skolas!

 9. Tā ir šo laiku patiesība- ja šodien skolā ”iegrūž” lielu naudu, tad skaidrs , ka rīt skolu ”klapēs” ciet vai to pazeminās statusā.
  Tāpēc Zemgales skolas statusa pazemināšana ir tikai likumsakarīga, jo šinī skolā ieguldīja milzu līdzekļus.

  Bagāts dara kā ir izdevīgi, nabags kā var , bet muļķis ar naudu mētājas pa labi un pa kreisi.

 10. Kur vēl Latvijā ir šāda skaista skola ka Zemgales vidusskola???Katrai klasei sava mājiņa!!!Nav kā pārējās kastes!un skolataji arī super!vajadzētu ne tikai saglabāt, bet ari pieminekļa statusu uzlikt!Rokas nost!

  1. Redz tas nevienam neinteresē. Savā laikā Tumē tika uzcelts vienreizējs bērnudārzs. Grupas izzolētas, pa vidu liela skaista zāle, svaigs gaiss, nav tālu no Tukuma. Tagad tas viss ir izdemolēts. Tagad pirmsskolēniem rindas.
   Mūsu valstī svarīgi ir cipari, bet ne lieli vai mazi cilvēki. Diemžēl!

 11. Mieru, tikai mieru:-)bas pilsētas skolas ir vajadzīgas un piepildītas. Abās strādā labi pedagogi. Kāda jēga te rieties? Veiksmi skolēniem un viņu skolotājiem jaunajā gadā! Lai viss izdodas!

 12. Da neviens necīnīsies par Zemgales vsk,tehniskais stavoklis,sporta laukums, sporta zāle, svinību zāle utt daudzkārt pārspēj Tukuma skolas,kāpēc to jānorok?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.