Marta pirmā nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Pirmajā marta nedēļas nogalē, kad ziema vēl negrasās atkāpties, piedāvājam apmeklēt gan ziemas aktivitātes brīvā dabā, gan kultūras pasākumus telpās Tukuma pusē.

Pirmajā marta nedēļas nogalē, kad ziema vēl negrasās atkāpties, piedāvājam apmeklēt gan ziemas aktivitātes brīvā dabā, gan kultūras pasākumus telpās Tukuma pusē.

Jau piektdienas, 2. marta, vakarā 19.00 uz koncertu Tukuma pilsētas Kultūras namā aicina Dzintars Čīča, kurš savu 25 gadu jubilejas sezonu nolēmis aizvadīt vērienīgā koncerttūrē «Bučas visiem!». Pasākumā skanēs 15 gadu laikā zināmākie D. Čīčas hīti un jaunākās dziesmas, kuras viņam radījis Kaspars Antess.

Sestdien, 3. martā, vecāki ar bērniem tiek aicināti apmeklēt izklaidējošu cirka izrādi un klaunu šovu «Oki-doki», kas norisināsies Slampes kultūras pilī. Izrādes sākums 16.00.

3. marta vakarā 18.00 deju kolektīvs «Vidums» aicina uz aizraujošu tautas deju kolektīvu koncertu «Sieviete – Dieviete», kurā piedalīsies deju kolektīvi no visas Latvijas. Pasākuma norises vieta – Tukuma kultūras nams.

Savukārt svētdien, 4. martā, ziemas aktivitāšu un dabas mīļotāji aicināti pievienoties putnu vērošanas pārgājieniem Tukumā. Gida – biologa Ritvara Rekmaņa vadībā aicinām pārliecināties, ka Tukuma pilsēta ir piemērota vieta putnu vērošanai visa gada garumā, jo teritorijā līdz šim novērotas 133 putnu sugas. Dienas laikā paredzēti divi pārgājieni. No 10.00 līdz 12.00 norisināsies pārgājiens, kura tikšanās vieta ir Durbes pils stāvlaukums, bet no 13.00 līdz 15.00 pārgājiens ar tikšanās vietu Brīvības laukumā.

Tāpat 4. martā visiem aktīvās atpūtas cienītājiem ir lieliska iespēja iemēģināt sniega kurpes, izbaudīt ziemu un neskartu purvu burvību bez īpašiem fizisko spēku pārbaudījumiem, piedaloties pārgājienā ar sniega kurpēm Ķemeru nacionālajā parkā. Tikšanās 11.45 stāvlaukumā pie Ķemeru tīreļa karjeriem. Ieteicams līdzi ņemt siltu tēju, uzkodas un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī siltus zābakus.

Līdz 21. martam, tuvojoties pavasarim, pie sevis ciemos aicina Pastariņa muzejs, lai kopīgi piedalītos «Pavasara Saulgriežu skoliņas» aktivitātēs. Skoliņas dalībniekiem būs iespēja izzināt saulgriežu tradīcijas, no dabas materiāliem darināt telpu rotājumus, piedalīties pavasara modināšanā – putnu saukšanā, spēka dziesmu dziedāšanā un olu krāsošanā. Spēlēt rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša bērnības spēles un rotaļas, kā arī šūpoties lielajās muzeja šūpolēs. Šī programma paredzēta lielākām un mazākām grupām, bet individuālajiem apmeklētājiem šajās aktivitātēs būs iespēja piedalīties 18. martā, kad Pastariņa muzejā tiks svinēti Pavasara saulgrieži latviskajās tradīcijās.

Arī šīs brīvdienas ir laiks, lai dotos baudīt īstu ziemu. Mūspusē sniega ir ļoti daudz, tādēļ aicinām, siltāk saģērbjoties, izslēpoties Milzkalna kalnu slēpošanas un distanču slēpošanas trasēs, kā arī apbrīnot skaistos ziemas dabas skatus «Sveikuļu» meža takās ar distanču slēpēm.

Visi laipni aicināti uz Tukumu baudīt ziemas smukumu!

 

Komentāri

  1. Vēlos pateikties Tukuma KN darbiniekiem. Koncerts drintaram bija perfekts, paldies Tukuma KN skaņu un Gaismas darbiniekam.! Paldies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.