Agris Jansons

Māris Olte: “Jums – tukumniekiem – ir mūžīgi “kožama” substance – jūra!”

16. februāra vakarā, kad suminājām konkursa «Lieliskais loms 2017»  laureātus, kopā sanāca vīri un sievas ar saviem stāstiem par makšķerēšanu un ar jautājumiem vakara īpašajam viesim – dabas pētniekam un TV raidījumu vadītājam Mārim Oltem, kas ar copes lietām strādā jau 22 gadus

16. februāra vakarā, kad suminājām konkursa «Lieliskais loms 2017»  laureātus, kopā sanāca vīri un sievas ar saviem stāstiem par makšķerēšanu un ar jautājumiem vakara īpašajam viesim – dabas pētniekam un TV raidījumu vadītājam Mārim Oltem, kas ar copes lietām strādā jau 22 gadus. “Tukums ir spēks – ­par to nav jautājumu,” uzsākot sarunu, konstatēja Māris. Un turklāt spēks ar specifiku, jo tukumnieki daudz makšķerē jūrā un seklajos ezeros – Engurē, Babītes ezerā, Kaņierī. M. Olte ir pārliecināts, ka tā ir priekšrocība. “Jums – tukumniekiem – ir paveicies ar seklām ūdens  krātuvēm un ar to, ka jums ir mūžīgi “kožama” substance – jūra!” Vairāk nekā divu stundu sarunā makšķiernieki izprašņāja viesi par dažādu zivju un ūdenstilpju īpatnībām un pārrunāja jautājumu par mūsu kopīgo atbildību zivju bagātības uzturēšanā.

Pirms diviem gadiem, rūpēs par lielākiem zivju lomiem un draudzīgāku vidi ūdenstilpņu iemītniekiem, dabas un zivju draugs Māris Olte kopā ar AS «Latvijas valsts meži» uzsāka kampaņu un aicināja Latvijā ikvienu atbildīgu makšķerēšanas entuziastu un lietpratēju piedalīties vēl nebijušā konkursā «Atlaid mammu!», kurā lielais loms – “lielā mamma” – tiek pareizi atlaista atpakaļ ūdenstilpnē.  Jo no sugas izdzīvošanas viedokļa tas esot ļoti svarīgi, lai zivs izaugtu liela. Un tas esot tikai mīts, ka līdakai visoptimālākais svars ir starp 3 līdz 5 kg, tādas esot jāņem, jo lielākās vairs nemaz nevar iznārstot.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 23. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.