Mākslas galerijā «Durvis» izstāde «Sveicināti manā pasaulē»

26. janvārī 12.00 Mākslas galerijā «Durvis» Tukumā – Jurģa Muska izstādes «Sveicināti manā pasaulē» atklāšana, kurā būs apskatāmas gleznas un skulptūrveidojumi, kas attēlo dažādas ikdienas tēmas un situācijas, kā arī mākslinieka brīvās fantāzijas lidojumu.

26. janvārī 12.00 Mākslas galerijā «Durvis» Tukumā – Jurģa Muska izstādes «Sveicināti manā pasaulē» atklāšana, kurā būs apskatāmas gleznas un skulptūrveidojumi, kas attēlo dažādas ikdienas tēmas un situācijas, kā arī mākslinieka brīvās fantāzijas lidojumu.

Jurģis Muska ir jauns mākslinieks no Matkules puses, kurš nupat sevi spēji ir pieteicis mākslā kā savdabīgu talantu. 2006. gadā Jurģis beidzis Rīgas Purvciema amatu skolu un kļuvis par diplomētu interjera noformētāju.

Pirmā izstāde tika sarīkota 2009. gadā Kandavas novada muzejā, kurā savus darbus jaunais mākslinieks eksponējis kopā ar citiem autoriem. Nākamajos gados bijušas personālizstādes Kandavas novada muzejā, Jaunpils muzejā, Vānes un Matkules kultūras namos.

Mākslinieks Jurģis Muska par saviem darbiem saka: „Manos darbos – gleznās un skulptūrveidojumos ir apskatāmas dažādas ikdienas tēmas un situācijas, kā arī mans brīvās fantāzijas lidojums. Šis ir mans skatījums uz pasauli mums apkārt un tās iedarbību uz mani. Katram ir sava iekšējā pasaule un šie darbi ir daļa no manas pasaules, uz kuru es ļauju paskatīties. Darbu radīšanas veids ir atkarīgs no materiāla, kas ir bijis brīvi pieejams. Tā var būt gan tukša skārdene, gan akmens ceļa malā. Darbu veidošanas process ir paļaušanās uz savām izjūtām”.

Jurģim Muskam ir vairākas aizraušanās – zīmēšana, teātra spēlēšana, mūzika, tehnika, daba, kas spilgti atspoguļojas viņa darbos. Gleznas pie viņa atnākot pašas par sevi un rokai atliek tikai vilkt līnijas. Ja roka līnijas nevelk? – Nu tad nekā. Jāgaida, kad tas brīdis pienāks.

“Jurģis savu pasaules redzējumu un izjūtu cenšas izteikt ar zīmēm – grafiskām un krāsu laukumu attiecībā balstītām. Darbi izceļas ar dekorativitāti, tajos jūtama atblāzma no 20. gs. sākuma modernās mākslas meklējumiem. Tehniku ziņā jaunais mākslinieks ir sava izteiksmes veida meklētājs. Darbus vieno paraupja ekspresivitāte, savukārt kompozīciju līniju ritmos jūtama tieksme uz zināmu eleganci,” tā Jurģa Muska daiļradi raksturo māksliniece Inga Brīniņa. Savukārt māksliniece Maija Matīsa atzīst: “Jurģa Muskas mākslā redzams pieteikums sociālo problēmu risināšanā, kas ir raksturīga laikmetīgas mākslas iezīme, un vērīgs skatītājs viņa darbos atradīs arī vēstījumus par šodienas pasauli”.

Izstādes atklāšanā 26. janvārī 12.00 būs iespēja satikt mākslinieku Jurģi Musku.

Izstāde skatāma Mākslas galerijā «Durvis» (Brīvības laukums 21, Tukums) no 26. janvāra līdz 7. martam. Ieeja bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.